Startliste for Fynske Kortbane Mesterskaber 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Fynske Kortbanemesterskaber 17 |
|
Udskriftsdato |
29 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2017 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 11:16 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
2 |
Maja Rasmussen |
2003 |
0304AQ |
RINGE |
|
25m |
1:28.03 |
78 |
3 |
Nicole Christiansen |
2005 |
0504AN |
NYBORG |
|
25m |
1:21.70 |
68 |
4 |
Camilla Breum Christensen |
2000 |
0038AV |
RINGE |
|
25m |
1:22.78 |
74 |
5 |
Bianca Skjerning |
2001 |
|
RINGE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
0598AN |
H2Odense |
|
50m |
1:19.34 |
69 |
2 |
Freja Tscherning Hald |
2003 |
0394AW |
RINGE |
|
25m |
1:16.75 |
79 |
3 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
0434AK |
NYBORG |
|
25m |
1:15.12 |
95 |
4 |
Nina Seirup |
2005 |
0566AN |
NYBORG |
|
25m |
1:16.21 |
13 |
5 |
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
FREM |
|
25m |
1:17.28 |
138 |
6 |
Iben Lindal Overgaard |
2003 |
0302AH |
H2Odense |
|
50m |
1:20.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
FREM |
|
25m |
1:13.73 |
12 |
2 |
Vivi Nguyen |
2001 |
0162BC |
FREM |
|
25m |
1:13.08 |
59 |
3 |
Line Vestergaard Hansen |
2003 |
0334AR |
RINGE |
|
25m |
1:12.69 |
11 |
4 |
Julie Nguyen |
2004 |
0414AQ |
FREM |
|
25m |
1:12.82 |
160 |
5 |
Amalie Ringkvist |
2002 |
0218AF |
H2Odense |
|
25m |
1:13.08 |
3 |
6 |
Alyssa Cao |
2005 |
0526AR |
FREM |
|
25m |
1:14.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
0416AN |
H2Odense |
|
50m |
1:11.18 |
10 |
2 |
Jenni Nguyen |
2004 |
0416AQ |
FREM |
|
25m |
1:10.88 |
66 |
3 |
Anna Ryet |
2005 |
0516AG |
RINGE |
|
25m |
1:10.76 |
71 |
4 |
Veronika Larsen |
2003 |
0396AS |
RINGE |
|
25m |
1:10.87 |
67 |
5 |
Caroline R. Andersen |
2004 |
0484AT |
RINGE |
|
25m |
1:11.17 |
120 |
6 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
H2Odense |
|
25m |
1:11.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Trine Johansen |
2002 |
0238AN |
RINGE |
|
25m |
1:10.38 |
1 |
2 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
25m |
1:09.81 |
4 |
3 |
Jenny Cao |
2003 |
0372BB |
FREM |
|
50m |
1:09.37 |
61 |
4 |
Maria Bech Andersen |
2003 |
0306AD |
RINGE |
|
25m |
1:09.77 |
60 |
5 |
Julie T. Sørensen |
2003 |
0354AC |
RINGE |
|
25m |
1:09.94 |
129 |
6 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
H2Odense |
|
25m |
1:10.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
25m |
1:08.99 |
80 |
2 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
25m |
1:05.03 |
127 |
3 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2Odense |
|
50m |
56.10 |
107 |
4 |
Victoria Bang |
2001 |
0146AM |
H2Odense |
|
25m |
1:04.26 |
139 |
5 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
H2Odense |
|
50m |
1:06.49 |
134 |
6 |
Katrine Brolykke Madsen |
2003 |
0372AH |
H2Odense |
|
25m |
1:09.30 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
29 oktober 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|