Startliste for Arena Sprint Meet
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
13 - 14 år |
1 | 261 | Witzell Anton | 2004 | SK LÖDDE | AC4904 | 50 m | 1:10.35 | |
2 | 488 | Rosenkvist Felix | 2004 | SK SYDSIM | AD0704 | 50 m | 1:14.49 | |
3 | 83 | Jovic Alan | 2004 | HS | AG5904 | 50 m | 1:15.16 | |
4 | 113 | Olsson Olle | 2004 | HS | AN7304 | 50 m | 1:15.55 | |
5 | 720 | Stoltz Hugo | 2004 | YSTADS SS | AF4904 | 50 m | 1:15.79 | |
6 | 684 | Olsson Gabriel | 2004 | TRELLEBORG | AA3704 | 50 m | 1:16.01 | |
7 | 668 | Stokholm Gustaf | 2004 | ÄNGELHOLM | AD8504 | 50 m | 1:16.05 | |
8 | 35 | Burmester-Lysell Måns | 2004 | SK HAJEN | AE7704 | 50 m | 1:16.67 | |
9 | 362 | Bontidean Lucas | 2005 | POSEIDON | AC0305 | 50 m | 1:17.12 | |
10 | 670 | Vaide Axel | 2005 | ÄNGELHOLM | AB2705 | 50 m | 1:18.57 | |
11 | 92 | Langell Jacob | 2005 | HS | AG2105 | 50 m | 1:18.62 | |
12 | 597 | Ramäng Eskil | 2004 | VELLINGE-N | AM6104 | 50 m | 1:18.72 | |
13 | 517 | Palminger Jonathan | 2004 | SK TRITON | AB6504 | 50 m | 1:18.74 | |
14 | 385 | Malm Melvin | 2004 | POSEIDON | AE3704 | 50 m | 1:18.75 | |
15 | 585 | Barrett Isaac | 2005 | VELLINGE-N | AK6305 | 50 m | 1:19.22 | |
16 | 325 | Romare Ludvig | 2004 | MKK | AA2704 | 50 m | 1:19.25 | |
17 | 581 | Ahlbin Noel | 2004 | VELLINGE-N | AI8304 | 50 m | 1:21.07 | |
18 | 621 | Björnsson Axel | 2005 | YSTADS SS | AF8105 | 50 m | 1:21.88 | |
19 | 84 | Juliusson Adam | 2004 | HS | AG4904 | 50 m | 1:22.11 | |
20 | 73 | Gränse Leo | 2004 | HS | AG0904 | 50 m | 1:23.66 | |
21 | 667 | Rydén Noa | 2004 | ÄNGELHOLM | AC6304 | 50 m | 1:24.92 | |
22 | 486 | Olofsson David | 2004 | SK SYDSIM | AJ9104 | 50 m | 1:25.27 | |
23 | 600 | Simonsson Erik | 2004 | VELLINGE-N | AF2904 | 50 m | 1:26.87 | |
24 | 424 | Hariri Mustapha | 2005 | SK RAN | AG7105 | 50 m | 1:27.96 | |
25 | 402 | Sandberg Axel | 2004 | POSEIDON | AA7307 | 50 m | 1:28.80 | |
26 | 477 | Komstedt Erik | 2005 | SK SYDSIM | AE5505 | 50 m | 1:28.90 | |
27 | 350 | af Trampe Elias | 2004 | POSEIDON | AN6704 | 50 m | 1:28.93 | |
28 | 334 | Tran Vincent | 2004 | MKK | AK6504 | 50 m | 1:32.19 | |
29 | 378 | Levau Edvard | 2004 | POSEIDON | AN0904 | 50 m | 1:34.72 | |
30 | 114 | Palm Wille | 2005 | HS | AN4105 | 50 m | 1:36.12 | |
31 | 412 | Alhaj Ahmad | 2005 | SK RAN | AC6905 | 50 m | 1:36.87 | |
32 | 422 | Hariri Hadi | 2005 | SK RAN | AH8705 | 50 m | 1:38.85 | |
33 | 354 | Bengtsson Marcus | 2005 | POSEIDON | AK0505 | 50 m | 1:39.09 | |
34 | 428 | Larsson Kim | 2005 | SK RAN | AC0105 | 50 m | 1:40.60 | |
35 | 481 | Magnusson Alvin | 2004 | SK SYDSIM | AF1904 | 50 m | 1:40.65 | |
36 | 394 | Pettersson Alfred | 2005 | POSEIDON | AE2505 | 50 m | 1:42.76 | |
37 | 421 | Hachem Gabriel | 2005 | SK RAN | AE0105 | 50 m | 1:43.72 | |
38 | 111 | Nygren Kasper | 2004 | HS | AN5304 | 25 m | 1:13.42 | |
39 | 384 | Löfström Elias | 2004 | POSEIDON | AI2504 | 25 m | 1:14.70 | |
40 | 360 | Björkman Philip | 2005 | POSEIDON | AC9105 | 25 m | 1:19.67 | |
41 | 131 | Svensson Malte | 2005 | HS | AN2305 | 25 m | 1:20.30 | |
42 | 429 | Li Chengyue | 2004 | SK RAN | AR1704 | 25 m | 1:20.44 | |
43 | 401 | Rydström Axel | 2005 | POSEIDON | AF3305 | 25 m | 1:24.44 | |
44 | 365 | Dahlén Edvin | 2004 | POSEIDON | AQ9904 | 25 m | 1:24.54 | |
45 | 414 | Bach Gustav | 2005 | SK RAN | AJ5105 | 50 m | 1:54.18 | RES |
46 | 71 | Ferm Felix | 2005 | HS | AQ8505 | 50 m | 1:59.98 | RES |
47 | 99 | Lindberg Vilgot | 2005 | HS | AJ6705 | 25 m | 1:27.78 | RES |
48 | 132 | Söderberg Hjalmar | 2005 | HS | AP7905 | 25 m | 1:31.98 | RES |
49 | 390 | Olsson Alexander | 2004 | POSEIDON | AY9104 | 25 m | 1:32.34 | RES |
50 | 381 | Lindskoug Jakob | 2004 | POSEIDON | AN8704 | 25 m | 1:35.15 | RES |
51 | 80 | Jansons Milton | 2005 | HS | AU9905 | 25 m | RES |
15 - 16 år |
1 | 260 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 1:02.97 | |
2 | 530 | Ahlqvist Gustav | 2003 | TÄBY SIM | AK6503 | 50 m | 1:03.00 | |
3 | 604 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 1:03.20 | |
4 | 510 | Nilsson Arvid | 2003 | SK TRITON | AK4303 | 50 m | 1:03.87 | |
5 | 25 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 1:05.12 | |
6 | 532 | Al-Khalili Jonas | 2002 | TÄBY SIM | AI6502 | 50 m | 1:05.62 | |
7 | 619 | Tidåsen Emanuel | 2002 | VÄXJÖ SS | AQ3702 | 50 m | 1:06.32 | |
8 | 97 | Lind Gustav | 2002 | HS | AG7702 | 50 m | 1:06.41 | |
9 | 671 | Vaide Hugo | 2003 | ÄNGELHOLM | AD8903 | 50 m | 1:06.63 | |
10 | 580 | Åstrand Erik | 2003 | TÄBY SIM | AO2903 | 50 m | 1:07.85 | |
11 | 272 | Beckman Bo | 2002 | MKK | AI4902 | 50 m | 1:08.57 | |
12 | 146 | Bevréus William | 2003 | KK KARPEN | AA5703 | 50 m | 1:08.90 | |
13 | 472 | Grandin Thor | 2002 | SK SYDSIM | AG4502 | 50 m | 1:08.93 | |
14 | 270 | Bech Liam | 2003 | MKK | AQ2303 | 50 m | 1:09.70 | |
15 | 417 | Dahlgren Joel | 2002 | SK RAN | AC1102 | 50 m | 1:09.87 | |
16 | 474 | Halilovic Dennie | 2002 | SK SYDSIM | AC0702 | 50 m | 1:11.63 | |
17 | 134 | Wiberg Viktor | 2003 | HS | AR3503 | 50 m | 1:11.86 | |
18 | 32 | Agardh Gabriel | 2003 | SK HAJEN | AG8103 | 50 m | 1:12.07 | |
19 | 174 | Petersson Harry | 2002 | KSLS | AM9302 | 50 m | 1:12.56 | |
20 | 586 | Conradsen Gustav | 2003 | VELLINGE-N | AK6903 | 50 m | 1:12.62 | |
21 | 465 | Andersson Vilhelm | 2002 | SK SYDSIM | AE1502 | 50 m | 1:12.77 | |
22 | 660 | Ingvarsson Wilmer | 2003 | ÄNGELHOLM | AA1903 | 50 m | 1:12.81 | |
23 | 606 | Svensson Emil | 2002 | VELLINGE-N | AK2302 | 50 m | 1:12.82 | |
24 | 395 | Pettersson Emil | 2002 | POSEIDON | AM6702 | 50 m | 1:13.99 | |
25 | 653 | Greiner Stig | 2003 | ÄNGELHOLM | AM0703 | 50 m | 1:14.04 | |
26 | 254 | Paulsson Isak | 2002 | SK LÖDDE | AG1502 | 50 m | 1:14.19 | |
27 | 199 | Cederholm Filip | 2003 | LANDSKRONA | AI0303 | 50 m | 1:14.31 | |
28 | 158 | Corluka Tomislav | 2003 | KSLS | AC7703 | 50 m | 1:14.40 | |
29 | 406 | Tired Nils | 2003 | POSEIDON | AH2903 | 50 m | 1:15.14 | |
30 | 490 | Seanderdahl Jonathan | 2002 | SK SYDSIM | AJ0702 | 50 m | 1:15.14 | |
31 | 70 | Elfers Oscar | 2002 | HS | AL9102 | 50 m | 1:15.40 | |
32 | 612 | Cikota Kemal | 2002 | VÄXJÖ SS | AS0102 | 50 m | 1:15.42 | |
33 | 149 | Persson Simon | 2003 | KK KARPEN | AA1703 | 50 m | 1:15.91 | |
34 | 379 | Li Daniel | 2002 | POSEIDON | AL8702 | 50 m | 1:16.33 | |
35 | 610 | Örmon Lucas | 2003 | VELLINGE-N | AF7303 | 50 m | 1:16.75 | |
36 | 569 | Rune Isac | 2003 | TÄBY SIM | AM9503 | 50 m | 1:16.76 | |
37 | 105 | Lupu Vlad | 2003 | HS | AF8703 | 50 m | 1:16.82 | |
38 | 269 | Baxmann Jacob | 2003 | MKK | AP2103 | 50 m | 1:17.11 | |
39 | 591 | Jörud Petter | 2003 | VELLINGE-N | AN9903 | 50 m | 1:18.44 | |
40 | 615 | Hammarstedt Gustav | 2002 | VÄXJÖ SS | AL1302 | 50 m | 1:18.58 | |
41 | 169 | Modig Herman | 2003 | KSLS | AC3903 | 50 m | 1:19.78 | |
42 | 404 | Sivolov Ivan | 2003 | POSEIDON | AH0903 | 50 m | 1:20.14 | |
43 | 413 | Axelsson Arvid | 2003 | SK RAN | AN5303 | 50 m | 1:20.43 | |
44 | 336 | Vilhelmsson Svante | 2003 | MKK | AQ0503 | 50 m | 1:20.88 | |
45 | 506 | Lindqvist Jonathan | 2003 | SK TRITON | AK3303 | 50 m | 1:31.74 | |
46 | 2 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 1:01.28 | |
47 | 19 | Pedersen Frederik | 2002 | HOLBÆK | 0261AO | 25 m | 1:04.75 | |
48 | 574 | Stein Tor | 2003 | TÄBY SIM | AR2903 | 25 m | 1:11.90 | |
49 | 164 | Jazavac Haris | 2002 | KSLS | AF0702 | 25 m | 1:17.90 | |
50 | 630 | Klamming Isak | 2003 | YSTADS SS | AY7903 | 25 m | 1:19.10 | |
51 | 351 | Alim Daniel | 2003 | POSEIDON | AM2903 | 25 m | 1:20.23 | |
52 | 191 | Olsson William | 2002 | KUNGSBACKA | AT7502 | 50 m | 1:21.02 | RES |
17 - 99 år |
1 | 276 | Carlsson Mattias | 1990 | MKK | AP3590 | 50 m | 54.85 | |
2 | 189 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | AY7593 | 50 m | 59.83 | |
3 | 225 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 59.95 | |
4 | 202 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | AD0501 | 50 m | 1:01.08 | |
5 | 451 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 1:01.34 | |
6 | 682 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 1:01.78 | |
7 | 308 | Ludvigsson Sten | 1998 | MKK | AO9998 | 50 m | 1:03.24 | |
8 | 290 | Hinderup Filip | 2001 | MKK | AH5101 | 50 m | 1:03.75 | |
9 | 76 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 50 m | 1:04.00 | |
10 | 455 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 1:05.14 | |
11 | 689 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 1:05.82 | |
12 | 301 | Liljegren Karl | 2001 | MKK | AE7901 | 50 m | 1:06.63 | |
13 | 518 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 50 m | 1:07.22 | |
14 | 641 | Stoltz Erik | 1998 | YSTADS SS | AV8598 | 50 m | 1:07.37 | |
15 | 198 | Brinkhagen Tim | 2001 | LANDSKRONA | AC9901 | 50 m | 1:08.27 | |
16 | 545 | Forsberg Anton | 2001 | TÄBY SIM | AM4901 | 50 m | 1:08.73 | |
17 | 26 | Berthelsson Tim | 2000 | SS DELFIN | AJ1700 | 50 m | 1:08.95 | |
18 | 288 | Hagerström Tim | 1999 | MKK | AH8799 | 50 m | 1:08.98 | |
19 | 247 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 50 m | 1:09.34 | |
20 | 681 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 1:10.18 | |
21 | 626 | Jespersen Emil | 2001 | YSTADS SS | AI9901 | 50 m | 1:10.31 | |
22 | 467 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | AJ7901 | 50 m | 1:10.79 | |
23 | 282 | Falk Robin | 2001 | MKK | AJ9101 | 50 m | 1:10.93 | |
24 | 250 | Larsson Elliot | 2000 | SK LÖDDE | AF3300 | 50 m | 1:11.85 | |
25 | 420 | Gudermanis Albert | 2000 | SK RAN | AY6100 | 50 m | 1:23.60 | |
26 | 267 | Andrén Axel | 2001 | MKK | AD6301 | 50 m | 1:39.60 | |
27 | 21 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 25 m | 58.74 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 20:11 |