Startliste for Sigma Birkerød Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Sigma Birkerød Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
09 december 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 december 2017 |
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Damer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 12:32 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
3:30.45 |
131 |
2 |
Mathilde Ramsgaard |
2005 |
0578AH |
HELSINGØR |
|
25m |
3:18.40 |
230 |
3 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:10.63 |
294 |
4 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
3:16.26 |
69 |
5 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
3:20.32 |
3 |
6 |
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
AIF |
|
25m |
4:05.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Asta Kristensen |
2004 |
0484AN |
AIF |
|
25m |
3:10.11 |
134 |
2 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
3:06.29 |
21 |
3 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:03.36 |
231 |
4 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:04.31 |
73 |
5 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
0546AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:10.00 |
229 |
6 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:10.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
AIF |
|
25m |
3:02.51 |
236 |
2 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:01.91 |
8 |
3 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VI39 |
|
25m |
3:00.72 |
232 |
4 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:01.27 |
238 |
5 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:02.13 |
295 |
6 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
3:02.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:58.53 |
94 |
2 |
Emma Clausen |
2003 |
0374AW |
HELSINGØR |
|
25m |
2:57.21 |
233 |
3 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:55.61 |
152 |
4 |
Cornelia Vámosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
25m |
2:56.07 |
268 |
5 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:57.21 |
234 |
6 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:58.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:51.39 |
44 |
2 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:50.00 |
141 |
3 |
Ellen A. Skov |
2003 |
0328AW |
HELSINGØR |
|
25m |
2:47.07 |
113 |
4 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
25m |
2:47.21 |
6 |
5 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
25m |
2:50.62 |
212 |
6 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:54.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
50m |
2:46.35 |
2 |
2 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
25m |
2:45.85 |
210 |
3 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:44.52 |
205 |
4 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:45.05 |
130 |
5 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
2:46.16 |
109 |
6 |
Marta Kruse Johansen |
2000 |
0068AP |
HELSINGØR |
|
25m |
2:46.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:42.12 |
120 |
2 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
25m |
2:41.85 |
13 |
3 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:40.97 |
99 |
4 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
25m |
2:41.45 |
105 |
5 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
2:41.88 |
209 |
6 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:42.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:39.86 |
20 |
2 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:37.89 |
143 |
3 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:36.08 |
309 |
4 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:36.23 |
315 |
5 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:38.42 |
43 |
6 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
2:40.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:35.64 |
150 |
2 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
2:33.43 |
211 |
3 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:26.47 |
203 |
4 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:28.80 |
204 |
5 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:35.22 |
104 |
6 |
Amanda Hietala |
2002 |
0204AK |
HELSINGØR |
|
25m |
2:35.90 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
09 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|