Startliste for DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
DGI LDM Nordjylland 2018 |
|
Udskriftsdato |
07 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
08:35 |
|
|
Arrangør |
Aabybro IF Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer |
Finaler (16) |
Vejledende starttid 11:26 |
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
159 |
2 |
Emilie Kjær Johannesen |
2008 |
|
BSK08 |
|
25m |
|
64 |
3 |
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
AABYBRO |
|
25m |
|
150 |
4 |
Neya Damgaard |
2007 |
|
BSK08 |
|
25m |
|
174 |
5 |
Kamille Baars |
2006 |
|
JARL |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
Mathilde Severinsen |
2006 |
0686AU |
RASK |
|
25m |
|
274 |
2 |
Katrine Anderson |
2003 |
0348BC |
RASK |
|
25m |
|
280 |
3 |
Victoria Mølgaard Bech |
2002 |
0276BE |
RASK |
|
25m |
|
279 |
4 |
Kathrine Munk Pedersen |
2002 |
|
RASK |
|
25m |
|
157 |
5 |
Malou Brogaard |
2007 |
|
BSK08 |
|
25m |
|
163 |
6 |
Benedicte Værum Nørgaard |
2004 |
|
JARL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Mille Marie B Jensen |
2008 |
|
BSK08 |
|
25m |
|
155 |
2 |
Iben Thomasen |
2008 |
|
BSK08 |
|
25m |
|
277 |
3 |
Lykke Leere |
2006 |
0656AU |
RASK |
|
25m |
|
180 |
4 |
Sarah Dahl Olsen |
2007 |
|
JARL |
|
25m |
|
260 |
5 |
Lise Ingeborg Christianse |
2007 |
0792AQ |
PINGVINEN |
|
25m |
|
283 |
6 |
Marie Søndergaard |
2005 |
0556AX |
RASK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Anna Jensen |
2004 |
|
JARL |
|
25m |
|
104 |
2 |
Anna Christine Pedersen |
2003 |
0372BE |
AALBORG |
|
25m |
|
182 |
3 |
Anne Primdahl |
2006 |
0612AT |
JARL |
|
25m |
1:18.39 |
87 |
4 |
Emilie Sofie Hansen |
2001 |
0168BE |
AALBORG |
|
25m |
|
160 |
5 |
Signe Broe Larsen |
2007 |
|
BSK08 |
|
25m |
|
149 |
6 |
Emilie Hermansen |
2008 |
|
BSK08 |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Camille Gunvald |
2006 |
0668AS |
JARL |
|
25m |
1:11.86 |
305 |
2 |
Alberte Horne |
2005 |
0586AS |
SØMÆRKET |
|
25m |
1:07.34 |
210 |
3 |
Freja Christensen |
2006 |
0674AT |
SØHESTEN |
|
25m |
1:05.81 |
217 |
4 |
Freja Winther Møller |
2006 |
0696AT |
SØHESTEN |
|
25m |
1:06.81 |
164 |
5 |
Cecilie Billesø |
2003 |
0324AW |
JARL |
|
25m |
1:09.56 |
2 |
6 |
Sofie Borup |
2007 |
0752AM |
NEJST |
|
25m |
1:15.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Naja Gjerløv Andersen |
2004 |
0474AY |
SMUT |
|
25m |
1:02.75 |
22 |
2 |
Nora Larsen |
2004 |
|
SNEDSTED |
|
25m |
59.57 |
25 |
3 |
Claudia Madsen |
2004 |
0484BB |
SNEDSTED |
|
25m |
58.54 |
220 |
4 |
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
SØHESTEN |
|
25m |
59.42 |
268 |
5 |
Astrid O. Thomassen |
2007 |
0796AK |
PINGVINEN |
|
25m |
1:00.41 |
304 |
6 |
Ida Nørregang |
2004 |
|
SØMÆRKET |
|
25m |
1:05.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Sarah Storm Jacobsen |
2006 |
0644AO |
RASK |
|
25m |
58.20 |
73 |
2 |
Ida Jensen |
2006 |
0682AQ |
FR.HAVN |
|
25m |
56.85 |
21 |
3 |
Sara Khelil |
2003 |
0356BF |
SNEDSTED |
|
25m |
55.92 |
138 |
4 |
Alma Munk Haugaard |
2007 |
0786AN |
HOBRO |
|
25m |
56.11 |
5 |
5 |
Naya Ellesøe Dalsgaard |
2007 |
0762AM |
NEJST |
|
25m |
57.76 |
9 |
6 |
Nikoline P. Michaelsen |
2007 |
0732AM |
NEJST |
|
25m |
58.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Nellie Vad Bisgaard |
2006 |
0658AS |
HOBRO |
|
25m |
55.62 |
140 |
2 |
Gudrun Pólsdóttir |
2006 |
0698AS |
HOBRO |
|
25m |
54.73 |
80 |
3 |
Luna Schmidt |
2001 |
0156BE |
FR.HAVN |
|
25m |
53.59 |
82 |
4 |
Julie Bertelsen |
2005 |
0538AY |
AALBORG |
|
25m |
53.74 |
17 |
5 |
Kirstine Hove |
2006 |
0644AS |
SNEDSTED |
|
25m |
55.20 |
248 |
6 |
Marie Elisabeth Thorsted |
2006 |
0678AL |
PINGVINEN |
|
25m |
55.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Svea Tinggaard Larsen |
2005 |
0542AT |
HOBRO |
|
25m |
52.34 |
144 |
2 |
Sofie Søe Møhlenberg |
2004 |
0456AZ |
BSK08 |
|
25m |
51.89 |
74 |
3 |
Sara Kokholm |
2005 |
0574AS |
FR.HAVN |
|
25m |
49.65 |
52 |
4 |
Julie Heby Kanstrup |
2002 |
0284BA |
AABYBRO |
|
25m |
50.48 |
50 |
5 |
Sille Lindberg |
2003 |
0348BB |
AABYBRO |
|
25m |
52.17 |
250 |
6 |
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
0586AV |
PINGVINEN |
|
25m |
53.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
SØHESTEN |
|
25m |
48.43 |
303 |
2 |
Emma Kristiansen |
2002 |
0292AT |
SØMÆRKET |
|
25m |
47.66 |
190 |
3 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
0426AX |
SMUT |
|
25m |
46.97 |
13 |
4 |
Emma W. Bojesen |
2004 |
|
SNEDSTED |
|
25m |
47.12 |
249 |
5 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
0536AK |
PINGVINEN |
|
25m |
48.15 |
24 |
6 |
Caroline T. Madsen |
2005 |
|
SNEDSTED |
|
25m |
48.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Cassandra Spring |
2005 |
0546AR |
PINGVINEN |
|
25m |
46.65 |
247 |
2 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
25m |
46.51 |
135 |
3 |
Celina Sørensen |
2002 |
0238BD |
HOBRO |
|
25m |
46.48 |
23 |
4 |
Agnes Immersen Lyndrup |
2004 |
|
SNEDSTED |
|
25m |
46.51 |
129 |
5 |
Lucca Tinggaard Larsen |
2004 |
0468AX |
HOBRO |
|
25m |
46.52 |
184 |
6 |
Zenia Christensen |
2005 |
0572AL |
SMUT |
|
25m |
46.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
0508AW |
AABYBRO |
|
25m |
46.17 |
132 |
2 |
Helene Naur Moth |
2002 |
0254AY |
HOBRO |
|
25m |
45.98 |
31 |
3 |
Therese J Helt |
2006 |
0658AK |
AABYBRO |
|
25m |
45.55 |
18 |
4 |
Louise Hove |
2002 |
0246BA |
SNEDSTED |
|
25m |
45.81 |
311 |
5 |
Maja M S Sørensen |
2004 |
0448AR |
AALBORG |
|
25m |
46.05 |
243 |
6 |
Amelie Thordal |
2003 |
0378BC |
PINGVINEN |
|
25m |
46.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Allie F. Brandt |
2004 |
0484AP |
FR.HAVN |
|
25m |
44.55 |
81 |
2 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
AALBORG |
|
25m |
44.26 |
61 |
3 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
0148BC |
AABYBRO |
|
25m |
43.47 |
124 |
4 |
Kirstine Buus Bendixen |
2003 |
0382AY |
HOBRO |
|
25m |
43.71 |
16 |
5 |
Sofie Horsbøll |
2002 |
0266BA |
SNEDSTED |
|
25m |
44.35 |
310 |
6 |
Zille Haarh Svendsen |
2004 |
0436AI |
AALBORG |
|
25m |
44.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Iben Schønwandt |
2003 |
0398BC |
HOBRO |
|
25m |
42.65 |
259 |
2 |
Lise Bak |
1993 |
9362AB |
PINGVINEN |
|
25m |
42.26 |
122 |
3 |
Karoline Prang Andersen |
2005 |
0534AH |
HOBRO |
|
25m |
40.42 |
208 |
4 |
Nadia Burholt |
2002 |
0292BD |
SØHESTEN |
|
25m |
41.91 |
238 |
5 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
42.52 |
89 |
6 |
Louise Høeg |
2003 |
0324AR |
AALBORG |
|
25m |
43.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Mary Folkedal Hole |
2001 |
0136BE |
FR.HAVN |
|
25m |
39.87 |
146 |
2 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
BSK08 |
|
25m |
39.67 |
83 |
3 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
9904AT |
AALBORG |
|
25m |
39.48 |
269 |
4 |
Babette Thordal |
2001 |
0192BE |
PINGVINEN |
|
25m |
39.49 |
228 |
5 |
Freja Friborg |
2004 |
0404AT |
PINGVINEN |
|
25m |
39.73 |
192 |
6 |
Signe Thomsen |
2003 |
0304AS |
SMUT |
|
25m |
40.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
229 |
1 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
PINGVINEN |
|
25m |
37.50 |
97 |
2 |
Maja Meinert |
2001 |
0118AO |
AALBORG |
|
25m |
37.11 |
70 |
3 |
Johanne Folkedahl Hole |
2000 |
0082BH |
FR.HAVN |
|
25m |
34.87 |
267 |
4 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
25m |
35.87 |
109 |
5 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
50m |
37.23 |
48 |
6 |
Ida Troldborg |
2003 |
0372AS |
AABYBRO |
|
25m |
39.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening |
Udskriftstidspunkt |
08:35 |
|