Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
UGP 2 2018 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Löddeköpinge |
|
Utskriftstid |
08:16 |
|
|
Arrangör |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Finaler (8) |
SR: Christoffer Carlsen (1992) 1:43.32 2017-11-03 |
|
Beräknad start 09:00 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
278 |
1 |
Alex Jemeljanov |
2005 |
AR4305 |
SJÖBO SS |
|
25m |
|
213 |
2 |
Erik Olsson |
2002 |
AF9502 |
TRELLEBORG |
|
25m |
3:13.51 |
32 |
3 |
Oliver Wohlquist |
2005 |
AK8905 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:52.82 |
287 |
4 |
Viktor Spoelstra |
2004 |
AO1904 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:54.62 |
224 |
5 |
Toni Milkov |
2004 |
AK6304 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
133 |
1 |
Erik Komstedt |
2005 |
AE5505 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:38.87 |
267 |
2 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
2:33.92 |
184 |
3 |
Isaac Barrett |
2005 |
AK6305 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:30.11 |
16 |
4 |
Ludvig Hoff |
2005 |
AB8705 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:31.15 |
151 |
5 |
Victor Borg |
2005 |
AB3105 |
SK TRITON |
|
25m |
2:34.01 |
20 |
6 |
Rasmus Pedersen |
2003 |
AQ7303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:39.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
AG1505 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:28.50 |
31 |
2 |
Alfred Thunell |
2002 |
AI9902 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:26.50 |
18 |
3 |
Anton Liebenhagen |
2005 |
AK8505 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:25.56 |
5 |
4 |
Ludwig Saurow |
2004 |
AC9704 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:25.72 |
196 |
5 |
Philip Primetta |
2002 |
AF8502 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:27.71 |
266 |
6 |
Vincent Hua |
2004 |
AS2704 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
2:29.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
22 |
1 |
Jesper Ring |
2003 |
AF6103 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:24.74 |
282 |
2 |
Hampus Olsson |
2003 |
AH6303 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:22.39 |
223 |
3 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
AG0304 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:20.79 |
285 |
4 |
Alfred Rosberg |
2003 |
AJ4103 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:21.60 |
315 |
5 |
Melker Svensson |
2002 |
AG4702 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:22.63 |
126 |
6 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:25.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
168 |
1 |
Oscar Palmqvist |
2000 |
AF9300 |
SK TRITON |
|
25m |
2:20.51 |
139 |
2 |
David Olofsson |
2004 |
AJ9104 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:18.58 |
98 |
3 |
Carl Elmer |
2003 |
AK2103 |
POSEIDON |
|
25m |
2:16.61 |
113 |
4 |
Emil Pettersson |
2002 |
AM6702 |
POSEIDON |
|
25m |
2:18.40 |
6 |
5 |
Axel Thelin |
2002 |
AW4902 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:19.91 |
74 |
6 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
AV3502 |
MKK |
|
25m |
2:20.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
198 |
1 |
Eskil Ramäng |
2004 |
AM6104 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:16.00 |
167 |
2 |
Jonathan Palminger |
2004 |
AB6504 |
SK TRITON |
|
25m |
2:15.32 |
24 |
3 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:10.32 |
161 |
4 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
2:11.26 |
36 |
5 |
Hampus Erdös |
2003 |
AK0303 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:15.66 |
206 |
6 |
Emil Svensson |
2002 |
AK2302 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:16.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
171 |
1 |
Noel Persson |
2002 |
AG2702 |
SK TRITON |
|
25m |
2:07.66 |
250 |
2 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:06.97 |
283 |
3 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:04.86 |
54 |
4 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
MKK |
|
25m |
2:05.46 |
293 |
5 |
Tim Berthelsson |
2000 |
AJ1700 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:07.05 |
263 |
6 |
Simon Persson |
2003 |
AA1703 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:09.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
292 |
1 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:04.77 |
159 |
2 |
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
SK TRITON |
|
25m |
2:04.15 |
45 |
3 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:59.64 |
163 |
4 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
25m |
2:01.15 |
305 |
5 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:04.49 |
299 |
6 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:04.82 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
Utskriftstid |
08:16 |
|