Program för Arena Cup 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 26, 200m Frisim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 15 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 1:54.41 | |
2 | 209 | Mylläri Anton | 2001 | SÖDERTÖRN | AB9501 | 25 m | 1:54.80 | |
3 | 159 | Berglund Joel | 2002 | SUNDSVALL | AG9702 | 25 m | 1:56.11 | |
4 | 155 | Näslund Viktor | 2001 | SUNDSVALL | AF1301 | 25 m | 1:57.19 | |
5 | 248 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | AI0300 | 25 m | 1:57.49 | |
6 | 19 | Fröde Simon | 2003 | JÄRFÄLLA S | AB0303 | 25 m | 1:58.28 | |
7 | 153 | Ekengren Johan | 2001 | SUNDSVALL | AA6901 | 25 m | 1:58.42 | |
8 | 16 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | AE9901 | 25 m | 1:58.89 | |
9 | 367 | Melinder Martin | 2001 | VÄSBY SS | AG1301 | 25 m | 1:59.16 | |
10 | 213 | Nyström Elliot | 2002 | SÖDERTÖRN | AD6902 | 25 m | 1:59.48 | |
11 | 450 | Hennert Johan | 2001 | SS04 | AL6901 | 25 m | 2:00.47 | |
12 | 473 | Lewicki Filip | 2003 | SMS KRAKOW | 25 m | 2:01.00 | ||
13 | 102 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | AO1701 | 25 m | 2:01.85 | |
14 | 216 | Kvist Mattias | 2003 | SÖDERTÖRN | AB5503 | 25 m | 2:01.92 | |
15 | 277 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 50 m | 2:02.03 | |
16 | 69 | Nordgren Elias | 2001 | SALA SS | AE2101 | 25 m | 2:02.16 | |
17 | 17 | Nykvist Linus | 2001 | JÄRFÄLLA S | AH3701 | 25 m | 2:02.25 | |
18 | 476 | Wanat Grzegorz | 2003 | SMS KRAKOW | 25 m | 2:02.77 | ||
19 | 479 | Stanek Kacper | 2004 | SMS KRAKOW | 25 m | 2:03.40 | ||
20 | 236 | Majta Jakob | 2003 | SÖDERTÖRN | AV9703 | 25 m | 2:03.42 | |
21 | 294 | Ahlqvist Erik | 2001 | TÄBY SIM | AT7501 | 25 m | 2:04.58 | |
22 | 106 | Wallén Andreas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AP9302 | 25 m | 2:04.71 | |
23 | 451 | Jakobsson Leo | 2002 | SS04 | AG4302 | 25 m | 2:05.01 | |
24 | 115 | Erneholm Oliver | 2003 | SPÅRVÄGEN | AO4503 | 25 m | 2:05.56 | |
25 | 283 | Pöllänen Andres | 2001 | TÄBY SIM | AM5901 | 25 m | 2:05.60 | |
26 | 491 | Granath Jesper | 2002 | WISBY SS | AM5902 | 25 m | 2:05.99 | |
27 | 296 | von Goës Axel | 2002 | TÄBY SIM | AP1502 | 25 m | 2:06.34 | |
28 | 18 | Malmberg Hugo | 2001 | JÄRFÄLLA S | AH9701 | 25 m | 2:07.82 | |
29 | 99 | Nilsson Herman | 2002 | SPÅRVÄGEN | AH7702 | 25 m | 2:08.94 | |
30 | 285 | Nordén Axel | 2001 | TÄBY SIM | AO3301 | 25 m | 2:09.45 | |
31 | 282 | Forsberg Anton | 2001 | TÄBY SIM | AM4901 | 25 m | 2:09.53 | |
32 | 480 | Gwozdz Kacper | 2003 | SMS KRAKOW | 25 m | 2:10.40 | ||
33 | 252 | Persson Taylor Isac | 2003 | TUREBERG | AE6903 | 25 m | 2:11.50 | |
34 | 224 | Plavans Henry | 2005 | SÖDERTÖRN | AB6105 | 25 m | 2:12.49 | |
35 | 377 | Ahlström Ludvig | 2002 | VÄSBY SS | AK8302 | 50 m | 2:12.55 | |
36 | 229 | Fridh Theodor | 2002 | SÖDERTÖRN | AT3302 | 50 m | 2:12.81 | |
37 | 27 | Zetterqvist John | 2004 | JÄRFÄLLA S | AH6504 | 50 m | 2:13.18 | |
38 | 110 | Styrman Arvid | 2002 | SPÅRVÄGEN | AQ2502 | 25 m | 2:13.74 | |
39 | 372 | Sköld Theodor | 2001 | VÄSBY SS | AJ1701 | 25 m | 2:13.78 | |
40 | 100 | O´Malley Aaron | 2002 | SPÅRVÄGEN | AI3902 | 25 m | 2:13.88 | |
41 | 109 | Siotis Jannis | 2003 | SPÅRVÄGEN | AL3303 | 25 m | 2:15.18 | |
42 | 57 | Fällgren Johannes | 2002 | LIDINGÖ SK | AP1102 | 25 m | 2:15.51 | |
43 | 215 | Björklund Liam | 2003 | SÖDERTÖRN | AB6503 | 25 m | 2:15.75 | |
44 | 346 | Höglund Anton | 2004 | WISBY SS | AG7704 | 25 m | 2:15.89 | |
45 | 1 | Wickström Linus | 2003 | DANDERYD | AK8303 | 25 m | 2:16.27 | |
46 | 315 | Alonso David | 2003 | TÄBY SIM | AS6703 | 50 m | 2:16.69 | |
47 | 343 | Höglund Oliver | 2003 | WISBY SS | AC8103 | 25 m | 2:17.26 | |
48 | 307 | Seel Simon | 2003 | TÄBY SIM | AO0903 | 50 m | 2:17.94 | |
49 | 185 | Esbjörnsson Juan | 2002 | SÖDERTÄLJE | AQ6902 | 25 m | 2:18.27 | |
50 | 136 | Backlund Nils | 2002 | SPÅRVÄGEN | AX9302 | 50 m | 2:18.42 | |
51 | 378 | Rathnasiri Kevin | 2003 | VÄSBY SS | AJ0103 | 25 m | 2:19.00 | |
52 | 389 | Simonsson Ragnar | 2004 | VÄSBY SS | AM1904 | 25 m | 2:19.26 | |
53 | 275 | Lindwall Algot | 2002 | TYRESÖ SS | AJ4102 | 25 m | 2:19.36 | |
54 | 405 | Montero Johan | 2005 | VÄSBY SS | AN1905 | 50 m | 2:19.92 | |
55 | 464 | Brouzell Simon | 2003 | SS04 | AX3103 | 50 m | 2:21.77 | |
56 | 201 | Karlström Huerta Spencer | 2004 | SÖDERTÄLJE | AV5504 | 25 m | 2:22.40 | |
57 | 487 | Moreno Mattias | 2002 | BOTK-RÖNN | AX5302 | 25 m | 2:23.61 | |
58 | 77 | Wiell Botvid | 2005 | SALA SS | AB3305 | 50 m | 2:24.02 | |
59 | 48 | Israelsson Henry | 2006 | JÄRFÄLLA S | AK9706 | 50 m | 2:24.17 | |
60 | 137 | Malm Carl | 2005 | SPÅRVÄGEN | AL7905 | 25 m | 2:24.44 | |
61 | 78 | Antonsson Max | 2004 | SALA SS | AG6304 | 25 m | 2:25.46 | |
62 | 157 | Näsman Markus | 2003 | SUNDSVALL | AD6103 | 25 m | 2:26.04 | |
63 | 371 | Tittelbach Adrian | 2001 | VÄSBY SS | AI2901 | 25 m | 2:26.19 | |
64 | 388 | Rengart Casper | 2006 | VÄSBY SS | AB1706 | 25 m | 2:26.37 | |
65 | 144 | Dahlberg Viktor | 2005 | SPÅRVÄGEN | AQ7105 | 25 m | 2:26.51 | |
66 | 320 | Juhlin Fredriksson Noah | 2005 | TÄBY SIM | AI2505 | 50 m | 2:26.89 | |
67 | 187 | Thormé Rova Johan | 2004 | SÖDERTÄLJE | AK7504 | 25 m | 2:26.95 | |
68 | 79 | Nilsson Olle | 2004 | SALA SS | AL3104 | 25 m | 2:27.07 | |
69 | 259 | Westlund Filip | 2003 | TUREBERG | AL9703 | 25 m | 2:28.48 | |
70 | 260 | Persson Taylor Marcus | 2005 | TUREBERG | AC4905 | 50 m | 2:29.60 | |
71 | 258 | Arnö Alexander | 2005 | TUREBERG | AB5505 | 25 m | 2:30.53 | |
72 | 130 | Lehtonen Hebert Liam | 2006 | SPÅRVÄGEN | AE5706 | 25 m | 2:31.02 | |
73 | 80 | Mårvad Felix | 2003 | SALA SS | AS2303 | 50 m | 2:31.66 | |
74 | 395 | Peng Eddie | 2007 | VÄSBY SS | AA7707 | 50 m | 2:32.33 | |
75 | 127 | Jöngren Anton | 2006 | SPÅRVÄGEN | AD5706 | 25 m | 2:33.18 | |
76 | 306 | Güleryüz Leo | 2006 | TÄBY SIM | AA4906 | 50 m | 2:33.55 | |
77 | 30 | Hansson Marcus | 2005 | JÄRFÄLLA S | AD7705 | 25 m | 2:33.61 | |
78 | 122 | Erneholm William | 2006 | SPÅRVÄGEN | AD5506 | 25 m | 2:33.83 | |
79 | 423 | Lövefors Ivar | 2003 | VÄSBY SS | AY4903 | 25 m | 2:34.73 | |
80 | 44 | Söderberg Simon | 2006 | JÄRFÄLLA S | AE9706 | 50 m | 2:34.80 | |
81 | 436 | Claesson Max | 2004 | ÖSMO SS | AB1904 | 50 m | 2:35.03 | |
82 | 331 | Humble Caspian | 2005 | TÄBY SIM | AO6705 | 50 m | 2:35.57 | |
83 | 152 | Ekblad Aron | 2005 | SPÅRVÄGEN | AU6505 | 50 m | 2:36.34 | |
84 | 353 | Vigström Hannes | 2004 | WISBY SS | AT3304 | 25 m | 2:36.77 | |
85 | 37 | Skantz Ludwig | 2005 | JÄRFÄLLA S | AE6705 | 25 m | 2:36.92 | |
86 | 28 | Harper Oliver | 2005 | JÄRFÄLLA S | AD2705 | 25 m | 2:37.00 | |
87 | 271 | Argelius Albin | 2005 | TUREBERG | AN1105 | 25 m | 2:37.40 | |
88 | 317 | Bebenek Daniel | 2006 | TÄBY SIM | AC4706 | 25 m | 2:37.90 | |
89 | 443 | Andrée Michael | 2004 | ÖSMO SS | AX7904 | 50 m | 2:38.96 | RES |
90 | 335 | Todorovac Hallongren Benjamin | 2006 | TÄBY SIM | AM7706 | 25 m | 2:41.72 | RES |
91 | 267 | Larsson Henrik | 2006 | TUREBERG | AF4106 | 25 m | 2:43.51 | RES |
92 | 64 | Gustavsson Axel | 2005 | LIDINGÖ SK | AK8705 | 25 m | 2:43.77 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 14:19 |