Program för Arena Cup 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
22 september 09.00
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Arena Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
22 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
08:36 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Herrar |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
320 |
1 |
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
AI2505 |
TÄBY SIM |
|
25m |
5:11.33 |
37 |
2 |
Ludwig Skantz |
2005 |
AE6705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
5:09.88 |
28 |
3 |
Oliver Harper |
2005 |
AD2705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
5:06.30 |
9 |
4 |
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
AN5905 |
DANDERYD |
|
25m |
5:05.31 |
290 |
5 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
5:05.32 |
128 |
6 |
Alan Eriksson |
2005 |
AH2905 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
5:06.92 |
331 |
7 |
Caspian Humble |
2005 |
AO6705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
5:10.40 |
90 |
8 |
Siavash Vatani |
2003 |
AP0503 |
SKURU IK |
|
50m |
5:11.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
187 |
1 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
AK7504 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
5:01.06 |
27 |
2 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:56.76 |
178 |
3 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
4:55.92 |
144 |
4 |
Viktor Dahlberg |
2005 |
AQ7105 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
4:54.19 |
116 |
5 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
4:55.86 |
215 |
6 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
4:56.11 |
389 |
7 |
Ragnar Simonsson |
2004 |
AM1904 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:57.70 |
120 |
8 |
Aron Alexanderson |
2003 |
AT0103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
5:02.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
1 |
Victor Bäckström |
2003 |
AQ1303 |
SKURU IK |
|
25m |
4:52.43 |
315 |
2 |
David Alonso |
2003 |
AS6703 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:44.50 |
405 |
3 |
Johan Montero |
2005 |
AN1905 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:42.67 |
220 |
4 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
4:37.41 |
377 |
5 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:40.27 |
18 |
6 |
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:43.29 |
110 |
7 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
4:47.93 |
234 |
8 |
Tobias Lindberg |
2005 |
AI7105 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
4:52.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
282 |
1 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:36.78 |
283 |
2 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:32.54 |
106 |
3 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
4:30.30 |
451 |
4 |
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
SS04 |
|
25m |
4:26.21 |
308 |
5 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:27.84 |
229 |
6 |
Theodor Fridh |
2002 |
AT3302 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
4:31.48 |
99 |
7 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
4:36.01 |
224 |
8 |
Henry Plavans |
2005 |
AB6105 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
4:37.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
363 |
1 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:21.84 |
280 |
2 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:21.33 |
70 |
3 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
SALA SS |
|
25m |
4:20.33 |
217 |
4 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
4:18.55 |
479 |
5 |
Kacper Stanek |
2004 |
|
SMS KRAKOW |
|
25m |
4:18.88 |
379 |
6 |
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:21.14 |
294 |
7 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:21.54 |
236 |
8 |
Jakob Majta |
2003 |
AV9703 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
4:25.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
155 |
1 |
Viktor Näslund |
2001 |
AF1301 |
SUNDSVALL |
|
25m |
4:12.01 |
15 |
2 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
4:09.48 |
159 |
3 |
Joel Berglund |
2002 |
AG9702 |
SUNDSVALL |
|
25m |
4:05.91 |
505 |
4 |
Kristian Kron |
1992 |
AY2192 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:47.85 |
485 |
5 |
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
UPSALA S |
|
25m |
4:05.49 |
367 |
6 |
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:09.23 |
153 |
7 |
Johan Ekengren |
2001 |
AA6901 |
SUNDSVALL |
|
25m |
4:10.75 |
473 |
8 |
Filip Lewicki |
2003 |
|
SMS KRAKOW |
|
25m |
4:12.66 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 september 2018 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
08:36 |
|