Startliste for Swedish Swim Games 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vilundabadet |
Väsby SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Medley Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
227 |
|
Simon Sjödin |
Simklubben Neptun |
1986 |
AG6786 |
25m |
1:54.17 |
|
|
|
|
|
2 |
50 |
|
Robin Hanson |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AA2701 |
25m |
1:58.26 |
|
|
|
|
|
3 |
26 |
|
Tor Leander |
Simklubben Neptun |
1999 |
AA5999 |
25m |
2:01.97 |
|
|
|
|
|
4 |
218 |
|
Mikolaj Synowiec |
SMS Kraków |
2002 |
|
25m |
2:05.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
6 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
25m |
2:08.75 |
|
|
|
|
|
6 |
5 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
25m |
2:08.82 |
|
|
|
|
|
7 |
182 |
|
Marcus Forsel |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A127 |
25m |
2:08.91 |
|
|
|
|
|
8 |
181 |
|
Oskari Aalto |
Helsingfors Simsällskap |
2002 |
02A016 |
25m |
2:09.24 |
|
|
|
|
|
9 |
221 |
|
Lukasz Sowa |
SMS Kraków |
2003 |
|
25m |
2:10.20 |
|
|
|
|
|
|
10 |
52 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
2:10.44 |
|
|
|
|
|
11 |
134 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AQ8300 |
25m |
2:10.52 |
|
|
|
|
|
12 |
128 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
25m |
2:11.01 |
|
|
|
|
|
13 |
41 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
25m |
2:11.23 |
|
|
|
|
|
14 |
160 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
25m |
2:12.13 |
|
|
|
|
|
15 |
11 |
|
Anton Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
AM4999 |
25m |
2:14.40 |
|
|
|
|
|
16 |
223 |
|
Kamil Korycinski |
SMS Kraków |
2003 |
|
25m |
2:15.70 |
|
|
|
|
|
|
17 |
185 |
|
Davin Lindholm |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04B010 |
25m |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
18 |
86 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
25m |
2:16.21 |
|
|
|
|
|
19 |
15 |
|
Richard Ekholm |
Kungsbacka Simsällskap |
2002 |
AV1702 |
25m |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
20 |
174 |
|
Kenzo Buchli |
Stockholmspolisens IF SF |
2000 |
AL0700 |
25m |
2:17.46 |
|
|
|
|
|
21 |
183 |
|
Veeti Haikonen |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A104 |
25m |
2:17.82 |
|
|
|
|
|
22 |
133 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
25m |
2:18.02 |
|
|
|
|
|
23 |
163 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
25m |
2:18.62 |
|
|
|
|
|
24 |
186 |
|
Pyry Nurminen |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A673 |
25m |
2:19.46 |
|
|
|
|
|
25 |
165 |
|
Leonardo Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AN2902 |
25m |
2:19.83 |
|
|
|
|
|
26 |
224 |
|
Bartosz Bryg |
SMS Kraków |
2004 |
|
25m |
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
27 |
102 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
25m |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
28 |
100 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
25m |
2:24.96 |
|
|
|
|
|
29 |
157 |
|
Philip Bentzer |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AH6701 |
50m |
2:25.82 |
|
|
|
|
|
30 |
104 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
25m |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
31 |
48 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
2:26.60 |
|
|
|
|
|
32 |
147 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
25m |
2:27.22 |
|
|
|
|
|
33 |
115 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
25m |
2:30.95 |
|
|
|
|
|
34 |
103 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
25m |
2:33.99 |
|
|
|
|
|
35 |
169 |
|
Simon Brouzell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AX3103 |
25m |
2:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-25 14:30:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
|
|
|
|