2019-12-09   04:46:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Swedish Swim Games 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Session 1 Saturday 10:00

Document
Startlista
Swedish Swim Games
Arrangör:
Plats: Vilundabadet Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
2 100m Freestyle Men
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 50 Robin Hanson Spårvägen Simförening 2001 AA2701 25m 47.75
2 197 Kevin Witt Christensen Farum Svømmeklub 1995 9595AF 25m 49.04
3 30 Olle Sköld Simklubben Neptun 1999 AK4599 25m 49.53
4 220 Marcin Goraj SMS Kraków 2001 25m 49.67
5 171 Jacob Danielsson Stockholmspolisens IF SF 1998 AB9798 25m 49.92
6 22 Kristian Kron Simklubben Neptun 1992 AY2192 25m 50.07
7 215 Jakub Majerski SMS Kraków 2000 25m 50.14
8 170 Martin Nilsson Stockholmspolisens IF SF 1993 AL6793 25m 50.52
9 225 Bogdan Astashev SMS Kraków 2000 25m 51.44
10 184 Leevi Lehti Helsingfors Simsällskap 2000 00A000 25m 51.83
11 121 Gustav Frödeberg Väsby Simsällskap 1997 AA5197 25m 51.88
12 52 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 25m 52.11
13 78 Anton Mylläri Södertörns Simsällskap 2001 AB9501 25m 52.13
14 29 Karl Gustav Gérnyi Simklubben Neptun 1999 AG9599 25m 52.15
15 182 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 25m 52.32
16 10 Anton Johansson Kungsbacka Simsällskap 1996 AJ5996 25m 52.59
17 125 Simon Brandt Väsby Simsällskap 2000 AJ4700 25m 52.75
18 160 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 25m 53.18
19 181 Oskari Aalto Helsingfors Simsällskap 2002 02A016 25m 53.19
20 189 Aaro Tähtivuori Helsingfors Simsällskap 1998 98A584 25m 53.35
21 188 Rasmus Söderholm Helsingfors Simsällskap 2002 02A442 25m 53.39
22 57 Tor Selander Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH4902 25m 53.64
23 183 Veeti Haikonen Helsingfors Simsällskap 2001 01A104 25m 53.67
24 99 Gustav Ahlqvist Täby Sim 2003 AK6503 25m 53.82
25 216 Grzegorz Wanat SMS Kraków 2003 25m 53.90
26 5 Elias Fröde Järfälla Simsällskap 2001 AE9901 25m 54.07
27 134 Carl Göransson Väsby Simsällskap 2000 AQ8300 25m 54.09
28 58 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 25m 54.18
29 173 Niclas Eriksson Stockholmspolisens IF SF 1998 AL2398 25m 54.31
30 131 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 25m 54.51
31 176 Erik Falk Stockholmspolisens IF SF 2003 AL0103 25m 54.53
32 226 Oscar Gullberg Åkersberga Simsällskap 1999 AF8799 25m 54.64
33 59 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 25m 54.68
34 174 Kenzo Buchli Stockholmspolisens IF SF 2000 AL0700 25m 54.70
35 219 Aleksander Kus SMS Kraków 2004 25m 54.87
36 222 Kacper Stanek SMS Kraków 2004 25m 54.88
37 128 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 AG1301 25m 55.58
38 217 Filip Mordarski SMS Kraków 2005 25m 56.20
39 158 Isac Böschen Solna Sundbyberg SS 04 2002 AF3102 25m 56.45
40 91 Wilhelm Muzikants Täby Sim 2001 AJ2901 25m 56.61
41 111 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 25m 57.13
42 144 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 25m 57.37
43 7 Hugo Malmberg Järfälla Simsällskap 2001 AH9701 25m 57.48
44 104 Simon Seel Täby Sim 2003 AO0903 25m 57.54
45 12 Hampus Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 2001 AG7501 25m 57.65
46 28 Isak Gustafsson Simklubben Neptun 2001 AA5901 50m 57.86
47 140 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 25m 58.07
48 151 William Malmborg Väsby Simsällskap 2003 AW8503 25m 59.06
49 47 Max Antonsson Sala Simsällskap 2004 AG6304 25m 59.20
50 105 Erik Åstrand Täby Sim 2003 AO2903 25m 59.39
51 44 Jakob Hanson Sala Simsällskap 2002 AJ4902 25m 59.90
52 147 Ragnar Simonsson Väsby Simsällskap 2004 AM1904 25m 59.95
53 102 Isac Rune Täby Sim 2003 AM9503 25m 1:00.40
54 13 Jonathan Einarsson Kungsbacka Simsällskap 2001 AQ4101 25m 1:00.43
55 112 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 50m 1:01.16
56 178 Jan Salentin Stockholmspolisens IF SF 2004 AT2104 50m 1:02.70
2019-09-27 16:23:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner