Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 27, 200m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 337 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:17.98 | |
2 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 2:19.53 | |
3 | 154 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 2:20.99 | |
4 | 155 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 2:22.17 | |
5 | 153 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 2:22.70 | |
6 | 40 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 2:22.98 | |
7 | 160 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 2:22.99 | |
8 | 176 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 2:23.65 | |
9 | 361 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 2:24.31 | |
10 | 56 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 2:25.03 | |
11 | 383 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 2:25.32 | |
12 | 159 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:25.92 | |
13 | 435 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 2:25.94 | |
14 | 140 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 2:26.09 | |
15 | 384 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:27.46 | |
16 | 132 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 2:27.57 | |
17 | 163 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 2:27.74 | |
18 | 352 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 2:28.38 | |
19 | 190 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 2:28.53 | |
20 | 87 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:28.55 | |
21 | 270 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:28.56 | |
22 | 357 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:28.77 | |
23 | 263 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 2:29.36 | |
24 | 100 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 2:29.56 | |
25 | 227 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 2:29.57 | |
26 | 382 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 2:29.94 | |
27 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:30.20 | |
28 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:30.23 | |
29 | 347 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 2:30.23 | |
30 | 53 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:30.42 | |
31 | 62 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 2:30.75 | |
32 | 438 | Mathiesen Caroline | 2001 | AIF | 0172AG | 50 m | 2:30.76 | |
33 | 231 | Jørgensen Thyra | 2002 | SK-SYD | 0218AC | 50 m | 2:31.34 | |
34 | 187 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 2:31.36 | |
35 | 55 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 2:31.81 | |
36 | 122 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 50 m | 2:32.06 | |
37 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 2:32.10 | |
38 | 193 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:32.38 | |
39 | 89 | Hansen Alberte M | 2000 | HERLEV | 0004AC | 50 m | 2:32.48 | |
40 | 367 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 2:33.24 | |
41 | 223 | Sjøgren Xenia Bonnén | 1997 | VEST | 9764AE | 50 m | 2:33.25 | |
42 | 95 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 2:33.66 | |
43 | 281 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 2:33.77 | |
44 | 151 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 2:33.93 | |
45 | 323 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 2:34.01 | |
46 | 88 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 50 m | 2:34.13 | |
47 | 49 | Janner Laura | 2002 | TRITON B | 0214AB | 50 m | 2:34.22 | |
48 | 47 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 2:34.23 | |
49 | 185 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 2:34.47 | |
50 | 296 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 2:35.03 | |
51 | 432 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 2:35.10 | |
52 | 220 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 2:35.33 | |
53 | 104 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 2:35.49 | |
54 | 45 | Hansen Johanne B. | 2002 | TRITON B | 0264AF | 50 m | 2:35.75 | |
55 | 139 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 2:36.33 | |
56 | 5 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:36.54 | |
57 | 48 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 2:36.87 | |
58 | 255 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 2:37.04 | |
59 | 433 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 2:37.22 | |
60 | 260 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:37.33 | |
61 | 173 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:37.58 | |
62 | 335 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 2:37.76 | |
63 | 11 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 2:38.04 | |
64 | 19 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 2:38.90 | |
65 | 426 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 2:39.21 | |
66 | 285 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 2:39.50 | |
67 | 161 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 2:40.44 | |
68 | 91 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 2:40.63 | |
69 | 242 | Rasmusen Sofia Qvade | 2001 | HILLERØD | 0138AH | 50 m | 2:43.47 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |