Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
21 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
226 |
3 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
0604AE |
GREVE |
|
25m |
1:21.32 |
185 |
4 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
25m |
1:18.57 |
406 |
5 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
25m |
1:19.45 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Lara Smerdal |
2006 |
0628AI |
KVIK |
|
25m |
1:18.50 |
95 |
2 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.90 |
408 |
3 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
0662AB |
VI39 |
|
25m |
1:17.45 |
106 |
4 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
25m |
1:16.67 |
414 |
5 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:16.69 |
73 |
6 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.62 |
206 |
7 |
Clara Thomsen |
2006 |
0692AM |
KVIK |
|
25m |
1:18.17 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.46 |
234 |
2 |
Alberte Crone Larsen |
2006 |
0682AK |
TUNE |
|
25m |
1:15.20 |
43 |
3 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:14.80 |
311 |
4 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.63 |
176 |
5 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:14.76 |
119 |
6 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
KØGE |
|
25m |
1:14.99 |
258 |
7 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
1:15.43 |
198 |
8 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
1:15.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:14.41 |
69 |
2 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:14.26 |
68 |
3 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
1:13.83 |
306 |
4 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.39 |
205 |
5 |
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
KVIK |
|
25m |
1:13.63 |
314 |
6 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.99 |
259 |
7 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
VEST |
|
25m |
1:14.33 |
88 |
8 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
25m |
1:12.54 |
71 |
2 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
0694AI |
SOLRØD |
|
25m |
1:11.94 |
94 |
3 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:11.90 |
20 |
4 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
25m |
1:11.03 |
153 |
5 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.06 |
394 |
6 |
Sarah Højlund |
2006 |
0684AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:11.93 |
116 |
7 |
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
0686AB |
KØGE |
|
25m |
1:11.96 |
307 |
8 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Klara-Sofie Bollmann |
2006 |
0676AA |
KØGE |
|
25m |
1:10.18 |
164 |
2 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.80 |
50 |
3 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:08.95 |
271 |
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:08.71 |
13 |
5 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:08.74 |
327 |
6 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:09.69 |
149 |
7 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.83 |
77 |
8 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:08.30 |
330 |
2 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
25m |
1:06.71 |
303 |
3 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:04.45 |
297 |
4 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:01.85 |
301 |
5 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.12 |
15 |
6 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.58 |
230 |
7 |
Julie Liv Madsen |
2006 |
0682AB |
GREVE |
|
25m |
1:07.66 |
120 |
8 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
0616AE |
KØGE |
|
25m |
1:08.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
21 april 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|