Startliste for Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
12 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende (10) |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:06.72 |
169 |
4 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
2:03.24 |
2 |
5 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:04.42 |
438 |
6 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
50m |
2:09.85 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
50m |
2:02.52 |
91 |
2 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
0291AL |
DRAGSHOLM |
|
50m |
2:01.95 |
336 |
3 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:01.88 |
36 |
4 |
Mads Ottosen |
1997 |
9745AH |
HOLBÆK |
|
50m |
2:00.66 |
142 |
5 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:01.84 |
335 |
6 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
2:01.88 |
31 |
7 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:01.96 |
67 |
8 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
2:03.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
50m |
2:00.53 |
284 |
2 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
2:00.30 |
258 |
3 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
50m |
2:00.18 |
160 |
4 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
2:00.02 |
187 |
5 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
2:00.17 |
53 |
6 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
2:00.21 |
75 |
7 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
50m |
2:00.39 |
243 |
8 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:00.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
1:59.84 |
194 |
2 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
1:59.73 |
350 |
3 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:59.66 |
286 |
4 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
1:59.33 |
403 |
5 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
H2Odense |
|
50m |
1:59.34 |
42 |
6 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
1:59.67 |
304 |
7 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
VEJLE |
|
50m |
1:59.74 |
318 |
8 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
50m |
1:59.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
294 |
1 |
Alexander Fenger |
1999 |
9925AT |
VEJLE |
|
50m |
1:59.21 |
457 |
2 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:58.82 |
202 |
3 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:58.31 |
492 |
4 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:58.10 |
417 |
5 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
50m |
1:58.19 |
106 |
6 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
1:58.31 |
51 |
7 |
Viktor Holm |
1996 |
9607AD |
KVIK |
|
50m |
1:58.92 |
398 |
8 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
1:59.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:57.84 |
253 |
2 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
1:57.77 |
285 |
3 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
50m |
1:57.54 |
270 |
4 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
50m |
1:57.34 |
396 |
5 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
H2Odense |
|
50m |
1:57.49 |
190 |
6 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
50m |
1:57.56 |
186 |
7 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
1:57.79 |
122 |
8 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:58.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
50m |
1:57.06 |
368 |
2 |
Christian Rasmussen |
1998 |
9867AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:56.69 |
296 |
3 |
Jonas Gadegaard Hansen |
1998 |
9849AN |
VEJLE |
|
50m |
1:56.49 |
149 |
4 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:55.89 |
124 |
5 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:56.34 |
118 |
6 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:56.68 |
22 |
7 |
Jonah Pennington |
1999 |
|
UMBC |
|
50m |
1:56.99 |
21 |
8 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
IKAST |
|
50m |
1:57.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
50m |
1:55.60 |
367 |
2 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:54.94 |
494 |
3 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
9833AA |
HOLBÆK |
|
50m |
1:52.16 |
65 |
4 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9787AB |
KVIK |
|
50m |
1:50.40 |
147 |
5 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
1:51.20 |
157 |
6 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
50m |
1:53.70 |
30 |
7 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
1:55.49 |
416 |
8 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
AGF |
|
50m |
1:55.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
451 |
1 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
LYNGBY |
|
50m |
1:55.58 |
23 |
2 |
Ilia Rattsev |
1998 |
|
UMBC |
|
50m |
1:54.27 |
80 |
3 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:51.31 |
59 |
4 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
KVIK |
|
50m |
1:49.80 |
295 |
5 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
50m |
1:51.07 |
211 |
6 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:53.13 |
455 |
7 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:55.30 |
245 |
8 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
1:55.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
1:55.58 |
192 |
2 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
50m |
1:53.92 |
150 |
3 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:51.23 |
495 |
4 |
Daniel Skaaning |
1993 |
9319AA |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:48.98 |
506 |
5 |
Simon Sjödin |
1986 |
8619AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:51.00 |
392 |
6 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
1:52.26 |
317 |
7 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
VEST |
|
50m |
1:55.10 |
143 |
8 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
7741AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:55.75 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|