Startliste for Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
11 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
20:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (7) |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
1:11.96 |
57 |
3 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
50m |
1:10.65 |
1 |
4 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:09.12 |
246 |
5 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.53 |
171 |
6 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
1:11.84 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
50m |
1:08.31 |
381 |
2 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
1:08.18 |
145 |
3 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.94 |
20 |
4 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
IKAST |
|
50m |
1:07.62 |
84 |
5 |
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
ESBJERG |
|
50m |
1:07.63 |
76 |
6 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
1:08.00 |
204 |
7 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.27 |
112 |
8 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
1:08.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
251 |
1 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.57 |
115 |
2 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:07.50 |
132 |
3 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:07.44 |
43 |
4 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
1:07.26 |
442 |
5 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
1:07.40 |
196 |
6 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.46 |
93 |
7 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:07.55 |
63 |
8 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
1:07.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.22 |
380 |
2 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
1:06.99 |
391 |
3 |
Anna Tørnæs |
1994 |
9426AA |
HORSENS |
|
50m |
1:06.79 |
303 |
4 |
Anna Emile Skjerning |
1999 |
9912BF |
VEJLE |
|
50m |
1:06.58 |
346 |
5 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.76 |
104 |
6 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
FARUM |
|
50m |
1:06.91 |
165 |
7 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
50m |
1:07.18 |
456 |
8 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:07.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
373 |
1 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
1:06.40 |
205 |
2 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:05.70 |
223 |
3 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
1:03.85 |
283 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
1:02.55 |
497 |
5 |
Sarah Bro |
1996 |
9686AE |
HOLBÆK |
|
50m |
1:03.07 |
300 |
6 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
VEJLE |
|
50m |
1:04.89 |
351 |
7 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.00 |
292 |
8 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
VEJLE |
|
50m |
1:06.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
491 |
1 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
HOLBÆK |
|
50m |
1:06.24 |
334 |
2 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
1:05.41 |
130 |
3 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.83 |
503 |
4 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.06 |
66 |
5 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
1:03.02 |
383 |
6 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
1:04.40 |
216 |
7 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
1:05.85 |
195 |
8 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
487 |
1 |
Rebecca E. Jacobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
50m |
1:06.24 |
452 |
2 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.96 |
179 |
3 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
50m |
1:03.19 |
502 |
4 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
50m |
59.63 |
198 |
5 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.57 |
49 |
6 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
1:04.15 |
209 |
7 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:05.72 |
224 |
8 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.43 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:33 |
|