Program för Danish Open
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
19:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Anton Chupkov (1997) 2:06.96 2017-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
108 |
2 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
KØGE |
|
50m |
2:40.42 |
4 |
3 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:33.08 |
148 |
4 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:32.93 |
13 |
5 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
HS |
|
50m |
2:32.96 |
248 |
6 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:33.10 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:31.83 |
280 |
2 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
50m |
2:31.40 |
74 |
3 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
2:30.95 |
235 |
4 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:29.99 |
301 |
5 |
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
VEJLE |
|
50m |
2:30.32 |
330 |
6 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:31.11 |
236 |
7 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:31.54 |
463 |
8 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
50m |
2:31.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
419 |
1 |
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
AGF |
|
50m |
2:29.83 |
385 |
2 |
Christian Koch |
1998 |
9841AU |
HORSENS |
|
50m |
2:29.13 |
482 |
3 |
Viktor Anfinnsen |
2002 |
|
BRYNE |
|
50m |
2:28.46 |
363 |
4 |
Filip Cederstrøm |
2002 |
0285AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:28.35 |
305 |
5 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
50m |
2:28.41 |
185 |
6 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:28.74 |
41 |
7 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
50m |
2:29.63 |
382 |
8 |
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
HORSENS |
|
50m |
2:29.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
50m |
2:27.56 |
277 |
2 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
50m |
2:25.19 |
379 |
3 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
9957AR |
HORSENS |
|
50m |
2:22.37 |
189 |
4 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:17.65 |
167 |
5 |
Janus Meinert |
1995 |
9517AF |
AALBORG |
|
50m |
2:21.47 |
386 |
6 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
HORSENS |
|
50m |
2:23.90 |
366 |
7 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:25.73 |
405 |
8 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:28.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
50m |
2:27.56 |
489 |
2 |
Alvi Hjelm |
1996 |
9665AG |
SSF |
|
50m |
2:24.94 |
454 |
3 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
LYNGBY |
|
50m |
2:22.34 |
18 |
4 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
50m |
2:16.91 |
37 |
5 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
2:20.52 |
89 |
6 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
50m |
2:23.37 |
410 |
7 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
50m |
2:25.70 |
397 |
8 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
H2Odense |
|
50m |
2:28.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Ilia Rattsev |
1998 |
|
UMBC |
|
50m |
2:27.25 |
207 |
2 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:23.94 |
458 |
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
2:21.76 |
52 |
4 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
2:16.04 |
168 |
5 |
Kristoffer Moos |
1996 |
9639AJ |
AALBORG |
|
50m |
2:19.13 |
266 |
6 |
Riyan Salem |
1998 |
9891AV |
ROSKILDE |
|
50m |
2:23.23 |
384 |
7 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
9905AI |
HORSENS |
|
50m |
2:25.52 |
298 |
8 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
VEJLE |
|
50m |
2:27.58 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:55 |
|