Startliste for Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag finaler
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
13:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (3) |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 |
|
A-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:36.44 |
129 |
2 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
2:35.10 |
360 |
3 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:32.11 |
504 |
4 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
8996AB |
HOLBÆK |
|
50m |
2:29.16 |
133 |
5 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:30.52 |
332 |
6 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:34.11 |
206 |
7 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
2:35.60 |
193 |
8 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
HEI |
|
50m |
2:38.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
281 |
1 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
2:42.91 |
39 |
2 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:42.47 |
365 |
3 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:41.70 |
274 |
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
2:41.29 |
46 |
5 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
2:41.59 |
86 |
6 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
2:42.16 |
326 |
7 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
SLANGERUP |
|
50m |
2:42.47 |
293 |
8 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
9804BC |
VEJLE |
|
50m |
2:42.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
446 |
1 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:45.11 |
327 |
2 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:44.99 |
173 |
3 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
2:44.17 |
131 |
4 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:43.14 |
372 |
5 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
2:43.53 |
33 |
6 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:44.27 |
401 |
7 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
H2Odense |
|
50m |
2:45.07 |
162 |
8 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
AALBORG |
|
50m |
2:46.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:23 |
|