Startliste for SB-Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
SB Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Korsør |
|
Udskriftstidspunkt |
22:44 |
|
|
Arrangør |
SVØM Korsør |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Medley Damer |
Finaler (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
Sophie Nielsen |
2006 |
0688AR |
ODSHERRED |
|
25m |
|
251 |
3 |
Martine Foged |
2009 |
0994AE |
NÆSTVED |
|
25m |
|
59 |
4 |
Amanda Giroux-Drejer |
2006 |
0636AP |
RINGSTED |
|
25m |
|
197 |
5 |
Caroline Møller |
2002 |
0244BA |
VATCPH-STT |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Camilla Drusdal Hansen |
2004 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
|
157 |
2 |
Laura Kruse |
2005 |
0572AM |
SHS-STEVNS |
|
25m |
|
357 |
3 |
Astamaja Rought |
2006 |
0682AJ |
KORSØR |
|
25m |
|
36 |
4 |
Zille-Marie Lund Christen |
2003 |
0306BD |
ODSHERRED |
|
25m |
|
260 |
5 |
Silke Holmgaard |
2007 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
336 |
6 |
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
0638AP |
KORSØR |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
2:03.00 |
81 |
2 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:57.26 |
229 |
3 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
25m |
1:49.96 |
10 |
4 |
Karoline Holm Hilkjær |
2005 |
0516AI |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:50.11 |
321 |
5 |
Viola Søbye |
2006 |
0648AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:00.66 |
331 |
6 |
Benedichte Hallengreen |
2005 |
0552AT |
KORSØR |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Nicoline Fabrin |
2007 |
0764AK |
KORSØR |
|
25m |
1:49.53 |
255 |
2 |
Selma Ganci Frederiksen |
2008 |
0824AA |
NÆSTVED |
|
25m |
1:48.56 |
239 |
3 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:45.58 |
297 |
4 |
Masha Jul Pedersen |
2006 |
0684AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:46.92 |
332 |
5 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
KORSØR |
|
25m |
1:49.40 |
267 |
6 |
Kamilla Lindemann |
2007 |
0758AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:49.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Jasmin Danielsen |
2001 |
0108BD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:44.38 |
180 |
2 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
1:43.50 |
226 |
3 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
25m |
1:42.25 |
231 |
4 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
25m |
1:42.60 |
263 |
5 |
Marie-Louise Kristensen |
2006 |
0608AS |
NÆSTVED |
|
25m |
1:44.26 |
73 |
6 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
0448AY |
RINGSTED |
|
25m |
1:44.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Asta Marie Boye |
2006 |
0626AF |
KORSØR |
|
25m |
1:40.34 |
101 |
2 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
1:39.22 |
181 |
3 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:37.06 |
189 |
4 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:37.60 |
269 |
5 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:39.57 |
133 |
6 |
Elisabeth Tobel Nielsen |
2007 |
0782AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:40.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Frida Lauridsen |
2005 |
0514AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:34.34 |
249 |
2 |
Rosa Dyhr-Rasmussen |
2007 |
0788AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:33.62 |
51 |
3 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:33.17 |
246 |
4 |
Victoria Dinesen |
2005 |
0692AN |
NÆSTVED |
|
25m |
1:33.23 |
186 |
5 |
Petrine Nielson |
2003 |
0316AS |
TRITON B |
|
25m |
1:33.83 |
309 |
6 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:36.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Tilde-Sofie Qwist |
2005 |
0568AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:32.22 |
292 |
2 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:31.48 |
34 |
3 |
Freja Threms |
2005 |
0586AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:31.44 |
308 |
4 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:31.47 |
184 |
5 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
25m |
1:31.50 |
384 |
6 |
Josephine Nørmark Larsen |
2004 |
0436AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:33.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
192 |
1 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:31.38 |
198 |
2 |
Emilia Høffer |
2001 |
0176BD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:30.98 |
224 |
3 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:30.38 |
83 |
4 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:30.41 |
253 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:31.16 |
261 |
6 |
Asta Marie R. Jensen |
2007 |
0742AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:31.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:27.06 |
168 |
2 |
Emma Schnack |
2002 |
0226AU |
SHS-STEVNS |
|
25m |
1:26.15 |
98 |
3 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
25m |
1:25.84 |
272 |
4 |
Liva Mayland |
2006 |
0622AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.97 |
275 |
5 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:26.48 |
268 |
6 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:30.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:24.64 |
91 |
2 |
Aliyah Savannah Rasmussen |
2005 |
0564AN |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.53 |
94 |
3 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
1:22.61 |
123 |
4 |
Emma Ahrenkiel Karløv |
2003 |
0352AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:22.67 |
295 |
5 |
Olivia Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:24.01 |
350 |
6 |
Laura Kroman |
2004 |
0444AW |
KORSØR |
|
25m |
1:25.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.15 |
178 |
2 |
Anna Leopold Brandt |
2004 |
0478AM |
TRITON B |
|
25m |
1:20.91 |
359 |
3 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:20.77 |
270 |
4 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.78 |
33 |
5 |
Laura Sørensen |
2001 |
0102BC |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:21.15 |
319 |
6 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
0546AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:21.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.52 |
96 |
2 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:20.11 |
32 |
3 |
Alberte Holst Schilling |
2003 |
0368AW |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:18.57 |
49 |
4 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:19.16 |
217 |
5 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:20.48 |
190 |
6 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:20.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:18.28 |
235 |
2 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:14.89 |
266 |
3 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:11.91 |
247 |
4 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:14.57 |
243 |
5 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:16.04 |
19 |
6 |
Camille Neess |
2003 |
0324BA |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:18.37 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør |
Udskriftstidspunkt |
22:44 |
|