Program för Ullbergstrofén 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Finaler söndag
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2018 finaler 25 |
|
Utskriftsdatum |
29 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
12:15 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 april 2018 |
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar |
Finaler (4) |
13 år och yngre: William Bevréus (2003) 30.84 2016-05-02 |
14 - 15 år: Johan Rydahl (2001) 27.32 2016-05-02 |
16 - 17 år: Piotr Ludwiczak (1997) 25.99 2013-04-28 |
18 år och äldre: Christoffer Carlsen (1992) 24.98 2015-04-27 |
|
Heat 1 (4) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
441 |
1 |
Henrik Kraemer |
2005 |
AD7505 |
LIDKÖPING |
|
50m |
35.67 |
845 |
2 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
50m |
34.67 |
208 |
3 |
Jacob Langell |
2005 |
AG2105 |
HS |
|
50m |
34.28 |
248 |
4 |
Hugo Fransson |
2005 |
AA4105 |
KALMAR SS |
|
50m |
33.73 |
806 |
5 |
Henry Plavans |
2005 |
AB6105 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
34.26 |
793 |
6 |
Kevin Hellman |
2005 |
AC6705 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
34.41 |
597 |
7 |
Felix Sjögren |
2005 |
AN0705 |
MASS |
|
50m |
35.18 |
829 |
8 |
Julius Andersson |
2005 |
AE9505 |
VARBERG |
|
50m |
35.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
904 |
1 |
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
AA1903 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
32.48 |
301 |
2 |
William Svensson |
2003 |
AB9103 |
KARLSKRONA |
|
50m |
32.29 |
681 |
3 |
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
31.15 |
619 |
4 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
50m |
30.54 |
809 |
5 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
AO3703 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
30.86 |
879 |
6 |
Lucas Örmon |
2003 |
AF7303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
31.71 |
770 |
7 |
Otto Reithner |
2003 |
AE4303 |
SKK |
|
50m |
32.39 |
330 |
8 |
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
AT0504 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
32.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
601 |
1 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
50m |
30.79 |
889 |
2 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
AQ3702 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
30.48 |
874 |
3 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
29.39 |
835 |
4 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
50m |
28.48 |
637 |
5 |
Max Engström |
2001 |
AC9301 |
NKK |
|
50m |
29.00 |
644 |
6 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
NKK |
|
50m |
29.56 |
66 |
7 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
30.55 |
765 |
8 |
Isak Gustafsson |
2001 |
AA5901 |
SKK |
|
50m |
31.31 |
|
|
Heat 4 (4) (18 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
252 |
1 |
Anton Hong |
2000 |
AI8900 |
KALMAR SS |
|
50m |
29.56 |
580 |
2 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
50m |
29.06 |
540 |
3 |
Robin Andréasson |
1988 |
AN7788 |
MASS |
|
50m |
28.74 |
968 |
4 |
Martin Nilsson |
1993 |
AL6793 |
SPIF SF |
|
50m |
27.88 |
592 |
5 |
Martin Persson |
1992 |
AC2792 |
MASS |
|
50m |
28.50 |
724 |
6 |
Efrem Ghirmai |
1996 |
AC1396 |
S 02 |
|
50m |
28.89 |
471 |
7 |
Gustav Henell |
1999 |
AG1399 |
LASS |
|
50m |
29.19 |
648 |
8 |
Victor Lovinge |
2000 |
AD6300 |
NKK |
|
50m |
29.73 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 april 2018 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
12:15 |
|