2020-09-21   18:16:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Märsky-uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Startlist Event 12
Startlist 
 
  Competition name  Märsky Meet    Print Date  09 June 2018   
  Competition place  Helsinki    Print Time  15:11   
  Organizer  Helsingfors Simsällskap         
  Pool  50m         
  Competition date  09 June 2018         
 
 
 
Event 12, 100m Freestyle Women  Finals (13) 
World Seniors: Cate CAMPBELL (1992) 52.06 2016-07-02 
Nation Seniors: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
 
Heat 1 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
               
               
               
Inari Laaksonen  2002  02A606  STR    50m  1:06.27  1:06.27 
Emma Sund  2005  05A915  BS-PU    50m  1:30.66  1:30.66 
Emilia Eloranta  1997  97A312  Cetus    25m     
               
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Ada Niemi  2005  05A926  UiTa    50m  1:26.52  1:26.52 
Jemina Saraniemi  2005  05A200  BS-PU    50m  1:25.90  1:25.90 
Helmi Jämsén  2005  05A859  Cetus    50m  1:22.74  1:22.74 
Aava Merikanto  2004  04B028  SiWa    50m  1:20.30  1:20.30 
Emma Lönnberg  2005  05A736  Cetus    25m  1:16.43  1:18.43 
Ronja Makkonen  2005  05A378  UiTa    50m  1:18.71  1:18.71 
Silja Lehtonen  2004  04A582  SiWa    50m  1:21.74  1:21.74 
Venla Vuorivirta  2005  05A898  UiTa    50m  1:24.45  1:24.45 
Eerika Turunen  2005  05A901  UiTa    50m  1:26.01  1:26.01 
Laura Kangas  2006  06A710  HSS    25m  1:27.87  1:29.87 

 
Heat 3 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Juulia Lindfors  2005  05A074  Cetus    50m  1:17.52  1:17.52 
Lotta Laine  2003  03A604  HäUS    50m  1:15.98  1:15.98 
Sanni Luostarinen  2002  02B200  JUK    50m  1:15.75  1:15.75 
Susanna Uitto  2004  04A404  UiTa    50m  1:15.40  1:15.40 
Helle Peill  2003  03A591  Cetus    50m  1:14.23  1:14.23 
Saara Raulos  2005  05A823  Cetus    50m  1:15.08  1:15.08 
Piia Kaivola  1999  99B106  Cetus    50m  1:15.72  1:15.72 
Beata Koroknay-Pál  2004  04A678  Cetus    50m  1:15.93  1:15.93 
Mandi Lindroos  2004  04A871  SiWa    25m  1:14.03  1:16.03 
Fenja Zeiler  2001  01B385  TuUS    25m  1:16.02  1:18.02 

 
Heat 4 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Anna Lehmusvaara  2005  05A142  SiWa    50m  1:13.92  1:13.92 
Daniela Sohlman  2005  05A490  SiWa    50m  1:13.82  1:13.82 
Enni Halttunen  2005  05A482  UiTa    50m  1:13.65  1:13.65 
Ranja Ruotoistenmäki  2004  04A384  UiTa    50m  1:13.61  1:13.61 
Viivi Heittokangas  2004  04A309  UiTa    25m  1:11.41  1:13.41 
Saima Huovinen  2003  03A614  HU    25m  1:11.60  1:13.60 
Saija Mikkonen  2001  01A667  HSS    25m  1:11.62  1:13.62 
Tuike Hakala  2001  01B372  Cetus    50m  1:13.67  1:13.67 
Lilli Louhikoski  2002  02A021  Vanders    25m  1:11.84  1:13.84 
Henrietta Löfgren  2003  03A262  SiWa    25m  1:12.19  1:14.19 

 
Heat 5 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Edit Kull  2003  03B164  Cetus    25m  1:11.11  1:13.11 
Jenni Kurki  2005  05A227  SiWa    25m  1:10.77  1:12.77 
Ilona Halima  2003  03A252  UiTa    25m  1:10.35  1:12.35 
Miia Puranen  2001  01A509  Cetus    50m  1:12.13  1:12.13 
Kaarina Rihte  2005  05A740  Cetus    50m  1:11.74  1:11.74 
Ava von Wendt  2003  03B174  HSS    25m  1:10.00  1:12.00 
Laura Hautamäki  2002  02B079  SiWa    50m  1:12.21  1:12.21 
Henni Halme  2005  05A216  UiTa    50m  1:12.48  1:12.48 
Iida Siltala  2005  05A468  Cetus    50m  1:12.98  1:12.98 
Lilja Pakaslahti  2002  02A881  Vanders    50m  1:13.24  1:13.24 

 
Heat 6 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Lotta Nevalainen  2005  05A744  Cetus    50m  1:11.53  1:11.53 
Veera Laakkonen  2003  03A241  PLAANI    25m  1:09.40  1:11.40 
Ilona Niemi  2005  05A273  UiTa    50m  1:11.38  1:11.38 
Oona Eriksson  2004  04A619  SiWa    50m  1:10.69  1:10.69 
Ida Kauppinen  2005  05A319  LrU    25m  1:08.56  1:10.56 
Iina Rissanen  2005  05A102  Vanders    50m  1:10.68  1:10.68 
Vilja Laaksonen  2002  02A941  JUK    50m  1:11.29  1:11.29 
Linda Ilonen  2004  04A986  Cetus    50m  1:11.40  1:11.40 
Tessa Kirjonen  2003  03A080  UiTa    25m  1:09.47  1:11.47 
Aino Emilia Hankala  2005  05A553  SiWa    50m  1:11.65  1:11.65 

 
Heat 7 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Sanna Valkonen  2003  03A092  Cetus    50m  1:10.29  1:10.29 
Janita Severinkangas  2004  04A650  Cetus    50m  1:09.40  1:09.40 
Tara Salli  2005  05A810  UiTa    50m  1:09.14  1:09.14 
Venla Mäkelä  2003  03A964  HäUS    50m  1:09.11  1:09.11 
Jemina Knuutila  2002  02A432  UiTa    50m  1:08.85  1:08.85 
Jasmin Vacker  1999  99A003  Vanders    50m  1:09.04  1:09.04 
Aino Tamminen  2005  05A292  LrU    50m  1:09.12  1:09.12 
Daria Marishina  2001  01B191  UiTa    50m  1:09.39  1:09.39 
Ruusu Ojala  2000  00A737  HU    50m  1:09.75  1:09.75 
Vilma Tikka  2003  03A660  LrU    25m  1:08.36  1:10.36 

 
Heat 8 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Essi Helle  2002  02A942  HU    50m  1:08.67  1:08.67 
Lotta Heinimäki  2003  03A644  HSS    50m  1:08.35  1:08.35 
Annika Alanen  2003  03A227  HSS    50m  1:08.08  1:08.08 
Hanna Mangeloja  2001  01B126  SWIM    50m  1:07.54  1:07.54 
Stella Freystätter  2003  03A735  HSS    50m  1:06.99  1:06.99 
Ella Haravuori  2002  02A706  JUK    25m  1:05.23  1:07.23 
Mariel Mylly  2001  01B048  JUK    50m  1:07.72  1:07.72 
Aino Lehtinen  2001  01A330  Cetus    50m  1:08.10  1:08.10 
Aava Mattila  2003  03A833  SiWa    50m  1:08.54  1:08.54 
Silja Kinnunen  2003  03A683  LrU    25m  1:06.81  1:08.81 

 
Heat 9 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Ronja Hellberg  2003  03A420  RiUS    50m  1:06.94  1:06.94 
Maiju Harju  2002  02A671  UiTa    50m  1:06.84  1:06.84 
Katariina Kivi  2001  01A988  JUK    50m  1:06.71  1:06.71 
Maria Ripatti  1987  87A148  JUK    50m  1:06.54  1:06.54 
Peppi-Stiina Ahti  2003  03A921  HäUS    50m  1:06.42  1:06.42 
Wilma Rintala  2002  02A052  RaisU    50m  1:06.45  1:06.45 
Jessika Rissanen  2001  01A646  JUK    50m  1:06.70  1:06.70 
Emma Jokilammi  2002  02A234  HSS    50m  1:06.80  1:06.80 
Helmi Viitasalo  2002  02A628  RaUS    50m  1:06.86  1:06.86 
Emmi Laitinen  2001  01A935  HU    50m  1:06.97  1:06.97 

 
Heat 10 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Ella Uusitalo  2003  03A145  PLAANI    50m  1:06.27  1:06.27 
Nanna Sinerkari  2004  04A366  HSS    50m  1:06.20  1:06.20 
Roosa-Maria Tempakka  2000  00A361  SGR    50m  1:05.79  1:05.79 
Mirva Kallström  1999  99A128  Cetus    50m  1:05.50  1:05.50 
Ida Lehtovaara  2003  03A411  AQUILA    50m  1:05.09  1:05.09 
Liia Louhikoski  2001  01A312  Vanders    50m  1:05.27  1:05.27 
Aada Viitamäki  2003  03B051  HäUS    50m  1:05.56  1:05.56 
Mira Tarnanen  2000  00A054  RiUS    25m  1:03.96  1:05.96 
Nelli Uusitalo  1999  99A377  PLAANI    25m  1:04.23  1:06.23 
Nadine Medarhri  2000  00A744  HSS    25m  1:04.28  1:06.28 

 
Heat 11 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Anni Halonen  1999  99A895  RiUS    50m  1:04.28  1:04.28 
Siiri Hargreaves  2003  03B169  Cetus    50m  1:04.10  1:04.10 
Aino Pajari  2001  01A278  BS-PU    25m  1:01.97  1:03.97 
Milla Nikkanen  2002  02A124  Vanders    50m  1:03.55  1:03.55 
Katrin Paju  2001    ORCA-EST    50m  1:03.50  1:03.50 
Jenni Rantanen  2001  01A324  HTU    50m  1:03.52  1:03.52 
Jenni Alanen  2002  02B210  Cetus    50m  1:03.78  1:03.78 
Cassis Tingley  2001  01B383  LrU    25m  1:02.10  1:04.10 
Hilla Kuuva  2003  03A513  LrU    50m  1:04.19  1:04.19 
Elina Ryynänen  2005  05A067  SiWa    50m  1:04.66  1:04.66 

 
Heat 12 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Melinda Moilanen  2000  00B066  JoUS    50m  1:02.76  1:02.76 
Daniela Nummi  2000  00A754  HSS    25m  1:00.56  1:02.56 
Anniina Murto  2001  01A677  PUS    50m  1:02.22  1:02.22 
Annukka Pihkamäki  2004  04A161  RiUS    50m  1:01.99  1:01.99 
Kiia Kärkkäinen  2003  03A235  HeiI    25m  59.72  1:01.72 
Sofia Lehtinen  2000  00B030  Cetus    50m  1:01.81  1:01.81 
Heta Koivuluoma  1999  99A532  PTU    50m  1:02.12  1:02.12 
Anni Hirvo  2001  01A485  HSS    25m  1:00.44  1:02.44 
Cia Wacklin  2001  01A425  Cetus    50m  1:02.57  1:02.57 
Linda Wallenius  1999  99A285  SalU    25m  1:00.87  1:02.87 

 
Heat 13 (13) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Tanja Ruohoniemi  1995  95A598  LrU    50m  1:00.93  1:00.93 
Hanna Hammar  1998  98A182  UiTa    50m  59.90  59.90 
Alissa Eloranta  1999  99A486  Cetus    50m  59.39  59.39 
Peppi Siirtola  2002  02A144  Cetus    50m  59.14  59.14 
Olivia Weuro  2002  02A822  RaisU    50m  58.04  58.04 
Vilma Ruotsalainen  1996  96A597  HSS    25m  57.00  59.00 
Nea Norismaa  1995  95A534  UiTa    50m  59.35  59.35 
Sara Kazi  1999  99A752  RaisU    50m  59.89  59.89 
Sonja Pentti  1999  99A133  SWIM    25m  58.48  1:00.48 
Ella-Noora Haanpää  1998  98A028  RaUS    50m  1:01.65  1:01.65 

 
 

Generated by WinGrodan 1.26.00  Print Date  09 June 2018 
Licensed to: Helsingfors Simsällskap  Print Time  15:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner