2019-11-22   12:35:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Märsky-uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Evening session

Startlist Event 11
Startlist 
 
  Competition name  Märsky Meet    Print Date  09 June 2018   
  Competition place  Helsinki    Print Time  15:11   
  Organizer  Helsingfors Simsällskap         
  Pool  50m         
  Competition date  09 June 2018         
 
 
 
Event 11, 100m Freestyle Men  Finals (7) 
World Seniors: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 
Nation Seniors: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 49.44 2016-03-20 
 
Heat 1 (7) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Isak Jatkola  2003  03A470  BS-PU    50m  1:01.66  1:01.66 
Aleksi Nissilä  2001  01B358  VeUS    25m     
Sauli Gummerus  2004  04A876  UiTa    50m  1:23.82  1:23.82 
Leo Hautaniemi  2004  04A580  Cetus    50m  1:19.09  1:19.09 
Iliad Sioofy Khojine  2004  04B083  UiTa    50m  1:18.20  1:18.20 
Aapo Ahlroos  2004  04A285  Vanders    50m  1:18.34  1:18.34 
Castor Trygg  2004  04A572  UiTa    50m  1:22.85  1:22.85 
Henrik Krogius  1998  98B337  HSS    50m  1:41.53  1:41.53 
Ville Savulahti  2003  03A086  RiUS    50m  1:00.52  1:00.52 
Linus Rutanen  2004  04B131  BS-PU    50m  1:15.44  1:15.44 

 
Heat 2 (7) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Veeti Salminen  2004  04A481  SiWa    50m  1:13.15  1:13.15 
Osmo Mäkelä  2004  04A814  HäUS    50m  1:12.65  1:12.65 
Oscar Taht  2003  03A143  SiWa    25m  1:09.99  1:11.99 
Sakari Gummerus  2003  03B195  UiTa    50m  1:11.35  1:11.35 
Mikko Sihvo  2004  04A925  SWIM    50m  1:10.67  1:10.67 
Akseli Kuparinen  2004  04B043  LrU    25m  1:09.00  1:11.00 
Joonatan Kuivalainen  2003  03A620  RiUS    50m  1:11.92  1:11.92 
Topias Ojanen  2002  02A862  RiUS    50m  1:12.42  1:12.42 
Samuli Surakka  2003  03A836  SiWa    50m  1:13.07  1:13.07 
Lauri Löyttyniemi  1999  99A807  UiTa    25m  1:16.02  1:18.02 

 
Heat 3 (7) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Onni Pajumäki  2004  04A396  UiTa    50m  1:10.19  1:10.19 
Matti Nätti  2004  04A483  SiWa    50m  1:09.65  1:09.65 
Samuli Masalin  2004  04A470  Cetus    50m  1:08.64  1:08.64 
Ilja Syrjä  2004  04A573  UiTa    50m  1:07.10  1:07.10 
Olli Peura  2001  01A202  UiTa    25m  1:02.69  1:04.69 
Aarne Eskelinen  2004  04A085  UiTa    50m  1:06.26  1:06.26 
Karri Suuronen  2003  03A802  Cetus    50m  1:07.20  1:07.20 
Markus Kylliäinen  2002  02B168  UiTa    25m  1:07.19  1:09.19 
Georg Närjä  2002  02A410  HSS    25m  1:08.18  1:10.18 
Max Nikkari  2004  04A992  UiTa    50m  1:10.58  1:10.58 

 
Heat 4 (7) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Alexander Malyshkov  2004  04B259  SalU    25m  1:02.09  1:04.09 
Olavi Saarinen  2002  02A921  HSS    25m  1:01.12  1:03.12 
Henry Nyman  2003  03A870  HSS    50m  1:02.22  1:02.22 
Kasper Nyman  2001  01B329  BS-PU    50m  1:01.96  1:01.96 
Jon Byskov  2000  00B203  NU    25m  59.74  1:01.74 
Onni Järvinen  2002  02A765  HSS    50m  1:01.94  1:01.94 
Mathias Lindfors  2002  02A479  BS-PU    25m  1:00.06  1:02.06 
Herkko Lajas  2001  01B001  RiUS    50m  1:02.52  1:02.52 
Konsta Pekkala  2003  03A959  SiWa    25m  1:02.08  1:04.08 
Juha Jernvall  2000  00A085  AQUILA    50m  1:04.51  1:04.51 

 
Heat 5 (7) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Nikita Karatsevski  2003    ORCA-EST    50m  1:00.99  1:00.99 
Niilo Hokkanen  1997  97B316  SWIM    50m  1:00.40  1:00.40 
Jiri Järvinen  2001  01A304  SWIM    50m  59.47  59.47 
Tino Kaukonen  2004  04A213  HTU    50m  58.78  58.78 
Kalle Hyttinen  2001  01B140  BS-PU    50m  58.18  58.18 
Elias Päivinen  1997  97A805  SWIM    50m  58.65  58.65 
Siim Nigul  2002    ORCA-EST    50m  59.35  59.35 
Silver Nõmmerga  2001    ORCA-EST    50m  59.65  59.65 
Niko Matela  2003  03A039  LrU    25m  58.45  1:00.45 
Eetu Malvela  2000  00B072  PLAANI    50m  1:01.33  1:01.33 

 
Heat 6 (7) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Ossi Kleimola  2001  01A663  KoU    25m  55.81  57.81 
Danil Seksenov  2004  04A126  Vanders    50m  57.34  57.34 
Rasmus Söderholm  2002  02A442  HSS    50m  56.98  56.98 
Emil Martikainen  1997  97A535  RaUS    50m  56.44  56.44 
Tuomas Ikonen  1996  96A677  LrU    25m  54.18  56.18 
Leo Kuusela  1999  99A661  AQUILA    50m  56.26  56.26 
Leevi Suhonen  1999  99A419  SWIM    50m  56.66  56.66 
Joona Korhonen  2000  00A464  UiTa    50m  57.12  57.12 
Jaakko Reinonen  2001  01A300  HäUS    25m  55.54  57.54 
Elias Saarinen  2002  02A084  RiUS    50m  57.96  57.96 

 
Heat 7 (7) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Tapio Roiko-Jokela  1996  96A016  SWIM    50m  55.50  55.50 
Danila Dobrzhanskiy  1998  98B028  SWIM    50m  54.62  54.62 
Jakob Sievers  2000  00A730  UiTa    50m  54.30  54.30 
Werner Heräjärvi  1999  99A844  PLAANI    25m  51.34  53.34 
Miikka Ruohoniemi  1993  93A494  SWIM    25m  49.17  51.17 
Tony Eriksson  1995  95A861  HSS    50m  51.83  51.83 
Veeti Ruohtula  2001  01A193  JoUS    25m  51.35  53.35 
Erik Nurmi  2001  01A470  Vanders    25m  52.37  54.37 
Kaarlo Seppänen  1999  99A225  HSS    25m  52.83  54.83 
Alexander Kislitsyn  2001  01A981  SWIM    25m  53.89  55.89 

 
 

Generated by WinGrodan 1.26.00  Print Date  09 June 2018 
Licensed to: Helsingfors Simsällskap  Print Time  15:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner