Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge |
Sponsor: Kvickly, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 2:01.73 | |
2 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 2:03.15 | |
3 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 2:08.32 | |
4 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:10.44 | |
5 | Weiss Noah Koefoed | 2003 | HOVEDSTAD | 0381AC | 50 m | 2:15.80 | |
6 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 2:16.68 | |
7 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 2:17.29 | |
8 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 2:18.13 | |
9 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 2:19.61 | |
10 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 2:19.91 | |
11 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 2:20.63 | |
12 | Thornton Oliver | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:23.78 | ||
13 | Nyegaard Bertram | 2004 | ROSKILDE | 0471AJ | 50 m | 2:26.00 | |
14 | Hansen Emil Witzner | 2004 | A6 | 0475AD | 50 m | 2:27.28 | |
15 | Larsen Gustav Roesen | 2003 | HILLERØD | 0333AH | 50 m | 2:28.05 | |
16 | Drigsdahl Silas Folke | 2004 | HILLERØD | 0429AI | 50 m | 2:30.46 | |
17 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 2:30.48 | |
18 | Agerskov William Leander | 2004 | ALLERØD | 0411AK | 50 m | 2:32.89 | |
19 | Neldeberg Viktor Junker | 2004 | HELSINGE | 0445AA | 50 m | 2:36.92 | |
20 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | 2:45.12 | |
21 | Patterson Samuel | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 3:00.50 |
Årg. 2005-2018 |
1 | Andersen Morten Lindblom | 2005 | HILLERØD | 0563AD | 50 m | 2:19.83 | |
2 | Andersen Gustav Steen | 2006 | HOVEDSTAD | 0689AA | 50 m | 2:20.95 | |
3 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 2:22.76 | |
4 | Beagley Jake | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 2:23.42 | ||
5 | Andersen Magnus Steen | 2006 | HOVEDSTAD | 0679AA | 50 m | 2:23.82 | |
6 | Jeppesen Asger Bols | 2005 | HELSINGE | 0513AE | 50 m | 2:25.37 | |
7 | Olsen Cornelius | 2005 | FARUM | 0515AD | 50 m | 2:25.60 | |
8 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 2:27.42 | |
9 | Magnússon Kristján | 2005 | AKRANESS | 0207052130 | 50 m | 2:28.66 | |
10 | Abildgaard Gustav | 2005 | HOVEDSTAD | 0553AD | 50 m | 2:31.51 | |
11 | Güsmer Aksel Thuesen | 2006 | HOVEDSTAD | 0639AB | 50 m | 2:35.99 | |
12 | Jørgensen Malte Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0515AE | 50 m | 2:37.95 | |
13 | Frederiksen Tobias | 2006 | HELSINGE | 0657AC | 50 m | 2:39.59 | |
14 | Dohn Andreas Hammer | 2006 | LYNGBY | 0659AC | 50 m | 2:39.77 | |
15 | Slot Matthias | 2005 | HOVEDSTAD | 0517AB | 50 m | 2:40.17 | |
16 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 2:42.60 | |
17 | Thaulow Kristoffer | 2007 | FARUM | 0747AF | 50 m | 2:45.95 | |
18 | Foged Scott | 2005 | HELSINGE | 0575AI | 50 m | 2:48.10 | |
19 | Haldan Jakob Nikolai | 2006 | LYNGBY | 0609AC | 50 m | 2:48.39 | |
20 | Sigþórsson Guðbjarni | 2006 | AKRANESS | 2009062170 | 50 m | 2:57.12 | |
21 | Barr Joseph | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 3:02.20 | ||
22 | Harmens Marco Gundel | 2006 | HVIDOVRE | 0669AC | 50 m | 3:04.18 | |
23 | Frederiksen Lasse S. | 2006 | HELSINGE | 0617AI | 50 m | 3:07.47 | |
24 | Bernstein Viktor | 2006 | HVIDOVRE | 50 m | 3:08.64 | ||
25 | Tómasson Tómas Týr | 2006 | AKRANESS | 0508062350 | 50 m | 3:14.36 | |
26 | Kuptel Mateusz | 2006 | AKRANESS | 3001063580 | 50 m | 3:24.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |