Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 29, 100m Butterfly Damer |
Sponsor: Rough & Sweet |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6 | 0072AB | 50 m | 1:00.48 | |
2 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 1:03.77 | |
3 | Brakel Saskia van | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 1:08.10 | ||
4 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 1:09.66 | |
5 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 1:09.74 | |
6 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 1:10.36 | |
7 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:10.72 | |
8 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 1:13.05 | |
9 | Jacobs Emilily | 1996 | HILLERØD | 50 m | 1:17.10 | ||
10 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 1:20.39 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 1:04.93 | |
2 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 1:05.72 | |
3 | Thornton Maisie | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:06.29 | ||
4 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:07.08 | |
5 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 1:07.67 | |
6 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:09.48 | |
7 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 1:09.82 | |
8 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 1:10.02 | |
9 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 1:11.40 | |
10 | Poulter Hannah | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:12.64 | ||
11 | Bernard Grace | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:12.74 | ||
12 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:13.09 | |
13 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:13.14 | |
14 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 50 m | 1:15.36 | |
15 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:15.77 | |
16 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:16.62 | |
17 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:16.88 | |
18 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 1:17.68 | |
19 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 1:20.31 | |
20 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:25.87 | |
21 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:28.28 | |
22 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 2:05.72 | |
23 | Enevoldsen Emma | 2003 | ROSKILDE | 0372AZ | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |