Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Tiger, Farum |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:14.07 | |
2 | Brakel Saskia van | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 1:17.10 | ||
3 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:18.49 | |
4 | Benny Rebekah | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 1:19.20 | ||
5 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 1:23.11 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:16.16 | |
2 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:16.55 | |
3 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:17.60 | |
4 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 1:18.71 | |
5 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 1:20.60 | |
6 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 1:20.82 | |
7 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 1:20.91 | |
8 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 1:21.57 | |
9 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:21.88 | |
10 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 1:21.88 | |
11 | Poulter Hannah | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:23.13 | ||
12 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:23.68 | |
13 | Oest Ida | 2003 | HERLEV | 0386AS | 50 m | 1:23.82 | |
14 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:24.43 | |
15 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 1:24.75 | |
16 | Fast Josefine | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:24.90 | ||
17 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:25.69 | |
18 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 1:27.38 | |
19 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:27.38 | |
20 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 1:28.17 | |
21 | Skjøth-Rasmussen Mathilde | 2003 | HELSINGØR | 0352AD | 50 m | 1:28.40 | |
22 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:29.90 | |
23 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 1:31.94 | |
24 | Leisted Pernille Møller | 2002 | HELSINGE | 0288AU | 50 m | 1:33.12 | |
25 | Laustsen Mathilde | 2003 | FR.VÆRK | 0306AZ | 50 m | 1:36.82 | |
26 | Offendal Caroline Bach | 2002 | HELSINGE | 0258AS | 50 m | 1:40.41 | |
27 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 1:53.93 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |