Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
15:41 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer |
Indledende (6) |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
Rasmus Thode Møller |
2002 |
0281AR |
FARUM |
|
50m |
33.33 |
69 |
3 |
Jack Spowage |
2002 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
30.95 |
458 |
4 |
Mathias Jelshøj |
2001 |
0127AR |
HERLEV |
|
50m |
31.55 |
409 |
5 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
34.67 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
365 |
1 |
Affou Adlouni |
2002 |
0287AK |
ROSKILDE |
|
50m |
30.51 |
428 |
2 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
30.18 |
53 |
3 |
Stanley Andrews |
2000 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
29.69 |
62 |
4 |
Loic Emmert |
1996 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
30.11 |
65 |
5 |
Ashley Iban Baker |
2001 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
30.38 |
237 |
6 |
Alexander Stærkær |
2002 |
0287AN |
HELSINGØR |
|
50m |
30.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
423 |
1 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
29.07 |
35 |
2 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
50m |
28.72 |
394 |
3 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
28.24 |
368 |
4 |
Emil Blomgaard |
1999 |
9935AB |
ROSKILDE |
|
50m |
28.35 |
285 |
5 |
Owais Hamid |
2000 |
0077AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.96 |
302 |
6 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.05 |
367 |
2 |
Jakob Gersholm Baktoft |
2000 |
0069AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
27.23 |
229 |
3 |
Julius Munk |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
50m |
25.51 |
450 |
4 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
26.84 |
422 |
5 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
27.54 |
205 |
6 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
28.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
376 |
1 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
ROSKILDE |
|
50m |
27.87 |
334 |
2 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
27.17 |
27 |
3 |
Marcus Olesen |
1995 |
9531AC |
FARUM |
|
50m |
24.81 |
293 |
4 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.56 |
211 |
5 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
50m |
27.54 |
20 |
6 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
50m |
28.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
1 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
LYNGBY |
|
50m |
27.57 |
444 |
2 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
50m |
26.95 |
10 |
3 |
Magnus Jákupsson |
1994 |
9403AP |
FARUM |
|
50m |
24.52 |
7 |
4 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
26.27 |
439 |
5 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
27.39 |
288 |
6 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
04 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:41 |
|