Program for Farum Cup 2018
Below are all entry- and startlists shown by session.
Løb 1, 400m Medley Damer |
Sponsor: Sportigan |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 4:58.02 2017-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2003 |
1 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 5:01.37 | |
2 | Thornton Maisie | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 5:07.87 | ||
3 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 5:11.85 | |
4 | Baker Maria Iban | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 5:17.60 | ||
5 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 5:25.58 | |
6 | Poulter Hannah | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 5:33.89 | ||
7 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 5:42.63 | |
8 | Skjøth-Rasmussen Mathilde | 2003 | HELSINGØR | 0352AD | 50 m | 5:55.22 | |
9 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 5:55.25 | |
10 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 6:01.24 |
Årg. 2004-2005 |
1 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 5:15.14 | |
2 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 5:20.46 | |
3 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 5:26.13 | |
4 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 5:32.34 | |
5 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 5:38.22 | |
6 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 5:38.99 | |
7 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 5:43.42 | |
8 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 5:46.13 | |
9 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 5:54.16 | |
10 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 5:57.43 | |
11 | Høyer Agnete | 2005 | HOVEDSTAD | 0512AH | 50 m | 6:06.09 | |
12 | Venturi Jemima | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 6:09.20 | ||
13 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 6:13.27 | |
14 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 6:40.00 | |
15 | Hocking Tallulah-Belle | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 6:46.30 | ||
16 | Salih Nadia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 6:56.70 | ||
17 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 2, 400m Medley Herrer |
Sponsor: Rema 1000, Farum |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37.23 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2002 |
1 | Baker Ashley Iban | 2001 | BRIGHTON | 50 m | 5:02.80 | ||
2 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 5:51.51 |
Årg. 2003-2004 |
1 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 4:54.08 | |
2 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 5:05.63 | |
3 | Weiss Noah Koefoed | 2003 | HOVEDSTAD | 0381AC | 50 m | 5:07.58 | |
4 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 5:09.55 | |
5 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 5:11.49 | |
6 | Hind Matthew | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 5:17.91 | ||
7 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 5:21.97 | |
8 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 5:26.24 | |
9 | Thornton Oliver | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 5:36.19 | ||
10 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 5:39.37 | |
11 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 5:40.95 | |
12 | Seymour Laurie | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 5:44.20 | ||
13 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 5:47.54 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Jensen Julie Kepp | 2000 | A6 | 0042AA | 50 m | 25.32 | |
2 | Altoft Sofia | 1998 | FARUM | 9878AF | 50 m | 27.02 | |
3 | Rask Camilla | 1999 | FARUM | 9984AJ | 50 m | 27.32 | |
4 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 27.54 | |
5 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 50 m | 27.77 | |
6 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6 | 0072AB | 50 m | 28.25 | |
7 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 28.43 | |
8 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 28.73 | |
9 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 28.83 | |
10 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 28.95 | |
11 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 29.07 | |
12 | Baker Maria Iban | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 30.31 | ||
13 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 30.52 | |
14 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 31.48 | |
15 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 31.49 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 27.55 | |
2 | Petersson Katja Korbo | 2001 | A6 | 0134AA | 50 m | 27.75 | |
3 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 27.90 | |
4 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 28.19 | |
5 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 28.35 | |
6 | Olsen Luna Emilie | 2003 | A6 | 0312AC | 50 m | 28.49 | |
7 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 28.84 | |
8 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 50 m | 28.88 | |
9 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 28.91 | |
10 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 28.97 | |
11 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | A6 | 0358AB | 50 m | 29.00 | |
12 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 29.07 | |
13 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 29.24 | |
14 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 29.27 | |
15 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 29.50 | |
16 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 29.57 | |
17 | Jensen Emma | 2002 | HELSINGE | 0266AR | 50 m | 29.62 | |
18 | Tönshoff Fie | 2002 | HELSINGØR | 0276AK | 50 m | 29.74 | |
19 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 29.87 | |
20 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 29.92 | |
21 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 30.01 | |
22 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | HELSINGE | 0376AE | 50 m | 30.07 | |
23 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 30.10 | |
24 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 30.11 | |
25 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 30.20 | |
26 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 30.23 | |
27 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 30.30 | |
28 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 30.56 | |
29 | Enevoldsen Emma | 2003 | ROSKILDE | 0372AZ | 50 m | 30.58 | |
30 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 50 m | 30.58 | |
31 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 30.60 | |
32 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 30.61 | |
33 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 30.67 | |
34 | Laigaard Natascha | 2002 | FARUM | 0246AR | 50 m | 31.02 | |
35 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 50 m | 31.14 | |
36 | Krüger Mia | 2002 | FARUM | 0224AG | 50 m | 31.15 | |
37 | Bernard Grace | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 31.22 | ||
38 | Offendal Caroline Bach | 2002 | HELSINGE | 0258AS | 50 m | 31.33 | |
39 | Fast Josefine | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 31.64 | ||
40 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 31.71 | |
41 | Kolstrup-Timm Amalie | 2003 | HELSINGØR | 0314AK | 50 m | 31.92 | |
42 | Järund Ida Lund | 2003 | FR.VÆRK | 0316AO | 50 m | 32.07 | |
43 | Nevermann Marike | 2003 | FARUM | 0354AQ | 50 m | 32.28 | |
44 | Clausen Emma | 2003 | HELSINGØR | 0374AW | 50 m | 32.35 | |
45 | Colley Matilda | 2003 | A6 | 0344AG | 50 m | 33.30 | |
46 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 35.05 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 23.79 | |
2 | Kilen Anders | 1975 | GLADSAXE | 7531AA | 50 m | 24.15 | |
3 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 25.36 | |
4 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 25.55 | |
5 | Blomgaard Emil | 1999 | ROSKILDE | 9935AB | 50 m | 25.68 | |
6 | Emmert Loic | 1996 | BRIGHTON | 50 m | 26.36 | ||
7 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 27.81 |
Årg. 2000-2002 |
1 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 24.56 | |
2 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 25.26 | |
3 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 25.65 | |
4 | Baktoft Jakob Gersholm | 2000 | ROSKILDE | 0069AQ | 50 m | 25.75 | |
5 | Tönshoff Emil | 2000 | HELSINGØR | 0097AL | 50 m | 25.81 | |
6 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 25.88 | |
7 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 26.16 | |
8 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 26.20 | |
9 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 26.23 | |
10 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 26.67 | |
11 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 26.75 | |
12 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 26.77 | |
13 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 27.01 | |
14 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 27.01 | |
15 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 27.03 | |
16 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 27.11 | |
17 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 27.17 | |
18 | Østergaard Morten | 2002 | A6 | 0209AC | 50 m | 27.25 | |
19 | Andrews Stanley | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 27.51 | ||
20 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 50 m | 27.72 | |
21 | Stærkær Alexander | 2002 | HELSINGØR | 0287AN | 50 m | 27.79 | |
22 | Didriksen Daniel | 2002 | FR.VÆRK | 0273AT | 50 m | 27.86 | |
23 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 27.87 | |
24 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 28.04 | |
25 | Ikkala Thorbjørn Jari | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 28.35 | |
26 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 28.39 | |
27 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 28.45 | |
28 | Spowage Jack | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 28.50 | ||
29 | Schøning Adrian Roed | 2000 | HELSINGØR | 0039AA | 50 m | 28.66 | |
30 | Jelshøj Mathias | 2001 | HERLEV | 0127AR | 50 m | 28.83 | |
31 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 29.14 | |
32 | Adlouni Affou | 2002 | ROSKILDE | 0287AK | 50 m | 30.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Meny, Værløse |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 34.21 | |
2 | Altoft Sofia | 1998 | FARUM | 9878AF | 50 m | 35.18 | |
3 | Brakel Saskia van | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 35.54 | ||
4 | Mass Isabel | 1998 | A6 | 9848AA | 50 m | 35.54 | |
5 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 37.11 | |
6 | Benny Rebekah | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 37.24 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 35.18 | |
2 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 35.34 | |
3 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | A6 | 0102AA | 50 m | 36.27 | |
4 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 36.49 | |
5 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 36.51 | |
6 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 36.81 | |
7 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 37.80 | |
8 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 38.10 | |
9 | Oest Ida | 2003 | HERLEV | 0386AS | 50 m | 38.15 | |
10 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 38.57 | |
11 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 39.25 | |
12 | Fast Josefine | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 39.60 | ||
13 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 40.13 | |
14 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 40.46 | |
15 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 40.88 | |
16 | Jones Roxy | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 41.40 | ||
17 | Kolstrup-Timm Amalie | 2003 | HELSINGØR | 0314AK | 50 m | 41.94 | |
18 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 41.95 | |
19 | Leisted Pernille Møller | 2002 | HELSINGE | 0288AU | 50 m | 43.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer |
Sponsor: Pro Anlæg |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 27.89 | |
2 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 31.51 | |
3 | Emmert Loic | 1996 | BRIGHTON | 50 m | 31.86 | ||
4 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 34.89 |
Årg. 2000-2002 |
1 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 31.11 | |
2 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 32.13 | |
3 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 32.69 | |
4 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 33.51 | |
5 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 34.28 | |
6 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 34.35 | |
7 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 34.90 | |
8 | Christiansen Marcus | 2001 | HELSINGE | 0145AT | 50 m | 35.71 | |
9 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 36.65 | |
10 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 36.76 | |
11 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 37.58 | |
12 | Ikkala Thorbjørn Jari | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 37.87 | |
13 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 38.72 | |
14 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 39.66 | |
15 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 45.79 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer |
Sponsor: Ravn Alu |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6 | 0072AB | 50 m | 27.61 | |
2 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 28.62 | |
3 | Rask Camilla | 1999 | FARUM | 9984AJ | 50 m | 29.67 | |
4 | Schelde Clara Marott | 2000 | FARUM | 0092AD | 50 m | 30.09 | |
5 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 30.82 | |
6 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 30.83 | |
7 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 30.99 | |
8 | Brakel Saskia van | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 31.50 | ||
9 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 31.80 | |
10 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 32.00 | |
11 | Benny Rebekah | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 32.12 | ||
12 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 32.27 | |
13 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 32.41 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 29.23 | |
2 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 29.36 | |
3 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 29.40 | |
4 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 29.59 | |
5 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 29.92 | |
6 | Olsen Luna Emilie | 2003 | A6 | 0312AC | 50 m | 30.31 | |
7 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 30.40 | |
8 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 30.59 | |
9 | Petersson Katja Korbo | 2001 | A6 | 0134AA | 50 m | 30.66 | |
10 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 30.70 | |
11 | Thornton Maisie | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 30.82 | ||
12 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | A6 | 0358AB | 50 m | 31.01 | |
13 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 31.06 | |
14 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 31.51 | |
15 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 31.54 | |
16 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 31.56 | |
17 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 31.56 | |
18 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 31.62 | |
19 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 31.71 | |
20 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 31.88 | |
21 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 32.04 | |
22 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 32.45 | |
23 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 32.64 | |
24 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 50 m | 33.04 | |
25 | Poulter Hannah | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 33.36 | ||
26 | Laigaard Natascha | 2002 | FARUM | 0246AR | 50 m | 33.49 | |
27 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | HELSINGE | 0376AE | 50 m | 33.49 | |
28 | Bernard Grace | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 33.56 | ||
29 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 33.61 | |
30 | Enevoldsen Emma | 2003 | ROSKILDE | 0372AZ | 50 m | 33.84 | |
31 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 34.27 | |
32 | Jensen Emma | 2002 | HELSINGE | 0266AR | 50 m | 34.28 | |
33 | Skjøth-Rasmussen Mathilde | 2003 | HELSINGØR | 0352AD | 50 m | 34.55 | |
34 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 34.63 | |
35 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 34.75 | |
36 | Jones Roxy | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 35.90 | ||
37 | Clausen Emma | 2003 | HELSINGØR | 0374AW | 50 m | 36.25 | |
38 | Colley Matilda | 2003 | A6 | 0344AG | 50 m | 37.29 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | Jákupsson Magnus | 1994 | FARUM | 9403AP | 50 m | 24.52 | |
2 | Olesen Marcus | 1995 | FARUM | 9531AC | 50 m | 24.81 | |
3 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 26.27 | |
4 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 26.56 | |
5 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 27.54 | |
6 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 27.57 | |
7 | Blomgaard Emil | 1999 | ROSKILDE | 9935AB | 50 m | 28.35 | |
8 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 28.72 | |
9 | Emmert Loic | 1996 | BRIGHTON | 50 m | 30.11 |
Årg. 2000-2002 |
1 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 25.51 | |
2 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 26.84 | |
3 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 26.95 | |
4 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 27.17 | |
5 | Baktoft Jakob Gersholm | 2000 | ROSKILDE | 0069AQ | 50 m | 27.23 | |
6 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 27.39 | |
7 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 27.54 | |
8 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 27.87 | |
9 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 28.05 | |
10 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 28.09 | |
11 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 28.09 | |
12 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 28.23 | |
13 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 28.24 | |
14 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 28.96 | |
15 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 29.07 | |
16 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 29.13 | |
17 | Andrews Stanley | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 29.69 | ||
18 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 30.18 | |
19 | Baker Ashley Iban | 2001 | BRIGHTON | 50 m | 30.38 | ||
20 | Adlouni Affou | 2002 | ROSKILDE | 0287AK | 50 m | 30.51 | |
21 | Stærkær Alexander | 2002 | HELSINGØR | 0287AN | 50 m | 30.56 | |
22 | Spowage Jack | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 30.95 | ||
23 | Jelshøj Mathias | 2001 | HERLEV | 0127AR | 50 m | 31.55 | |
24 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 33.33 | |
25 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 34.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Kvickly, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Jensen Julie Kepp | 2000 | A6 | 0042AA | 50 m | 27.12 | |
2 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 28.46 | |
3 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 29.17 | |
4 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 50 m | 30.48 | |
5 | Mass Isabel | 1998 | A6 | 9848AA | 50 m | 30.75 | |
6 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 31.15 | |
7 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 31.41 | |
8 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 32.87 | |
9 | Benny Rebekah | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 33.00 | ||
10 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 34.53 | |
11 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 35.12 | |
12 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 35.36 | |
13 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 36.36 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 29.78 | |
2 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 31.44 | |
3 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 32.18 | |
4 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 32.53 | |
5 | Olsen Luna Emilie | 2003 | A6 | 0312AC | 50 m | 32.65 | |
6 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 32.67 | |
7 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | A6 | 0102AA | 50 m | 33.18 | |
8 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 33.87 | |
9 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 34.05 | |
10 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 34.10 | |
11 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 34.56 | |
12 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 50 m | 35.31 | |
13 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 35.76 | |
14 | Jones Roxy | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 35.90 | ||
15 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 50 m | 36.05 | |
16 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 36.56 | |
17 | Enevoldsen Emma | 2003 | ROSKILDE | 0372AZ | 50 m | 36.60 | |
18 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 37.75 | |
19 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 38.53 | |
20 | Fast Josefine | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 38.80 | ||
21 | Järund Ida Lund | 2003 | FR.VÆRK | 0316AO | 50 m | 39.07 | |
22 | Kolstrup-Timm Amalie | 2003 | HELSINGØR | 0314AK | 50 m | 39.58 | |
23 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 42.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: Nybolig, Farum |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 31.73 |
Årg. 2000-2002 |
1 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 29.51 | |
2 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 29.64 | |
3 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 29.73 | |
4 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 31.51 | |
5 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 31.79 | |
6 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 32.21 | |
7 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 32.28 | |
8 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 32.63 | |
9 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 32.79 | |
10 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 50 m | 32.79 | |
11 | Spowage Jack | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 32.80 | ||
12 | Didriksen Daniel | 2002 | FR.VÆRK | 0273AT | 50 m | 33.58 | |
13 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 33.67 | |
14 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 34.50 | |
15 | Schøning Adrian Roed | 2000 | HELSINGØR | 0039AA | 50 m | 34.61 | |
16 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 34.64 | |
17 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 35.24 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Farum Cup Senior: Sofie Maagøe (2003) 4:11.73 2017-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2003 |
1 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 4:25.15 | |
2 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 4:26.14 | |
3 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 4:28.44 | |
4 | Baker Maria Iban | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 4:32.82 | ||
5 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 4:33.21 | |
6 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 4:39.20 | |
7 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 4:43.16 | |
8 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 4:46.52 | |
9 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 4:51.26 | |
10 | Brakel Saskia van | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 4:53.00 | ||
11 | Frederiksen Katrine S. | 2002 | HELSINGE | 0278AC | 50 m | 5:01.06 | |
12 | Bernard Grace | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 5:04.00 | ||
13 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 5:07.23 | |
14 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 5:09.21 | |
15 | Krüger Mia | 2002 | FARUM | 0224AG | 50 m | 5:14.17 | |
16 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 5:16.48 | |
17 | Offendal Caroline Bach | 2002 | HELSINGE | 0258AS | 50 m | 5:16.72 | |
18 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m |
Årg. 2004-2005 |
1 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 4:43.48 | |
2 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 4:43.81 | |
3 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 4:50.31 | |
4 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 4:50.53 | |
5 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 4:54.92 | |
6 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | A6 | 0564AA | 50 m | 4:59.02 | |
7 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 5:00.12 | |
8 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 5:01.54 | |
9 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 5:06.65 | |
10 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 5:08.92 | |
11 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 5:09.37 | |
12 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 5:11.08 | |
13 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 50 m | 5:11.23 | |
14 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 5:12.15 | |
15 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 5:14.30 | |
16 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 50 m | 5:15.19 | |
17 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 5:16.92 | |
18 | Venturi Jemima | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 5:17.40 | ||
19 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 5:20.15 | |
20 | Stenning Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 5:21.00 | ||
21 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 5:23.31 | |
22 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 5:29.10 | |
23 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 50 m | 5:32.37 | |
24 | Hocking Tallulah-Belle | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 5:37.40 | ||
25 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | ||
26 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | ||
27 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 50 m | ||
28 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 25 m | ||
29 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | ||
30 | Steen Laura Sonne | 2004 | HVIDOVRE | 0408AV | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Osteboden, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2002 |
1 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 4:13.29 | |
2 | Østergaard Morten | 2002 | A6 | 0209AC | 50 m | 4:30.45 | |
3 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 4:33.28 | |
4 | Wiuff Nicolai | 2002 | A6 | 0243AB | 50 m | 4:34.07 | |
5 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 4:41.81 | |
6 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 4:42.24 |
Årg. 2003-2004 |
1 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 4:16.41 | |
2 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 4:20.56 | |
3 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 4:23.40 | |
4 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 4:33.37 | |
5 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 4:35.85 | |
6 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 4:41.48 | |
7 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 4:44.08 | |
8 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 50 m | 4:47.34 | |
9 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 4:48.15 | |
10 | Hansen Emil Witzner | 2004 | A6 | 0475AD | 50 m | 4:50.29 | |
11 | Therkelsen Nicolai | 2003 | A6 | 0337AG | 50 m | 4:52.25 | |
12 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 4:54.20 | |
13 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 4:55.24 | |
14 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 5:04.78 | |
15 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 5:06.30 | |
16 | Hirsbak Frederik Lund | 2004 | A6 | 0481AB | 50 m | 5:11.05 | |
17 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 5:27.68 | |
18 | Kusk Kasper | 2003 | HVIDOVRE | 0327AD | 50 m | 5:28.82 | |
19 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | 6:05.55 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 13, 200m Medley Damer |
Sponsor: Cool Company |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2003 |
1 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 2:19.90 | |
2 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 2:23.25 | |
3 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 2:24.31 | |
4 | Thornton Maisie | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 2:28.11 | ||
5 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:28.56 | |
6 | Brakel Saskia van | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 2:31.60 | ||
7 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 50 m | 2:31.66 | |
8 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 2:32.41 | |
9 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 2:32.99 | |
10 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 2:33.24 | |
11 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 2:36.62 | |
12 | Poulter Hannah | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 2:36.73 | ||
13 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 2:37.76 | |
14 | Baker Maria Iban | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 2:38.64 | ||
15 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 2:40.23 | |
16 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 2:41.15 | |
17 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 2:43.98 | |
18 | Skjøth-Rasmussen Mathilde | 2003 | HELSINGØR | 0352AD | 50 m | 2:46.35 | |
19 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 2:49.48 | |
20 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 2:51.17 | |
21 | Enevoldsen Emma | 2003 | ROSKILDE | 0372AZ | 50 m | 2:52.18 | |
22 | Jones Roxy | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 2:56.80 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 14, 200m Medley Herrer |
Sponsor: J & H Herretøj |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2002 |
1 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:13.83 | |
2 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 2:14.01 | |
3 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 2:17.98 | |
4 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 2:18.86 | |
5 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 2:21.12 | |
6 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 2:23.67 | |
7 | Baker Ashley Iban | 2001 | BRIGHTON | 50 m | 2:27.50 | ||
8 | Andrews Stanley | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 2:27.70 | ||
9 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 2:29.62 | |
10 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 2:30.67 | |
11 | Christiansen Marcus | 2001 | HELSINGE | 0145AT | 50 m | 2:30.71 | |
12 | Wiuff Nicolai | 2002 | A6 | 0243AB | 50 m | 2:31.76 | |
13 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 2:32.83 | |
14 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | HILLERØD | 0239AJ | 50 m | 2:45.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer |
Sponsor: Sus i Dus |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Altoft Sofia | 1998 | FARUM | 9878AF | 50 m | 57.87 | |
2 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 58.06 | |
3 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 58.35 | |
4 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6 | 0072AB | 50 m | 58.93 | |
5 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 59.33 | |
6 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 59.96 | |
7 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 1:02.21 | |
8 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:02.62 | |
9 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 1:04.38 | |
10 | Jacobs Emilily | 1996 | HILLERØD | 50 m | 1:10.07 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 59.75 | |
2 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 59.77 | |
3 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:00.93 | |
4 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 1:01.38 | |
5 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 1:01.46 | |
6 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 1:01.75 | |
7 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 1:01.80 | |
8 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 1:01.92 | |
9 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:02.92 | |
10 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 1:03.12 | |
11 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:03.26 | |
12 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 50 m | 1:03.90 | |
13 | Jensen Emma | 2002 | HELSINGE | 0266AR | 50 m | 1:04.25 | |
14 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:04.26 | |
15 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:04.35 | |
16 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 1:04.60 | |
17 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:04.71 | |
18 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | HELSINGE | 0376AE | 50 m | 1:05.58 | |
19 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 1:05.62 | |
20 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 50 m | 1:05.88 | |
21 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:06.11 | |
22 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 1:06.62 | |
23 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 1:06.63 | |
24 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:06.71 | |
25 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:07.34 | |
26 | Bernard Grace | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:07.40 | ||
27 | Enevoldsen Emma | 2003 | ROSKILDE | 0372AZ | 50 m | 1:07.68 | |
28 | Poulter Hannah | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:07.80 | ||
29 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 1:07.95 | |
30 | Offendal Caroline Bach | 2002 | HELSINGE | 0258AS | 50 m | 1:08.43 | |
31 | Järund Ida Lund | 2003 | FR.VÆRK | 0316AO | 50 m | 1:08.84 | |
32 | Krüger Mia | 2002 | FARUM | 0224AG | 50 m | 1:08.94 | |
33 | Kolstrup-Timm Amalie | 2003 | HELSINGØR | 0314AK | 50 m | 1:09.22 | |
34 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 1:09.54 | |
35 | Laustsen Mathilde | 2003 | FR.VÆRK | 0306AZ | 50 m | 1:10.18 | |
36 | Clausen Emma | 2003 | HELSINGØR | 0374AW | 50 m | 1:10.84 | |
37 | Leisted Pernille Møller | 2002 | HELSINGE | 0288AU | 50 m | 1:12.62 | |
38 | Fast Josefine | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:13.47 | ||
39 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:15.34 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Europcar, Farum |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 50.29 | |
2 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 51.94 | |
3 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 52.41 | |
4 | Olesen Marcus | 1995 | FARUM | 9531AC | 50 m | 53.72 | |
5 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 54.43 | |
6 | Blomgaard Emil | 1999 | ROSKILDE | 9935AB | 50 m | 56.32 | |
7 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 56.93 | |
8 | Emmert Loic | 1996 | BRIGHTON | 50 m | 58.85 |
Årg. 2000-2002 |
1 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 55.74 | |
2 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 55.86 | |
3 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 56.68 | |
4 | Tönshoff Emil | 2000 | HELSINGØR | 0097AL | 50 m | 57.36 | |
5 | Baktoft Jakob Gersholm | 2000 | ROSKILDE | 0069AQ | 50 m | 57.37 | |
6 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 57.85 | |
7 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 58.08 | |
8 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 58.70 | |
9 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 58.87 | |
10 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 58.91 | |
11 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 58.95 | |
12 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 59.18 | |
13 | Andrews Stanley | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 59.22 | ||
14 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 59.24 | |
15 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 59.51 | |
16 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 59.78 | |
17 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 59.92 | |
18 | Didriksen Daniel | 2002 | FR.VÆRK | 0273AT | 50 m | 1:00.31 | |
19 | Breuner Oliver | 2002 | ROSKILDE | 0267AK | 50 m | 1:01.20 | |
20 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 1:01.27 | |
21 | Stærkær Alexander | 2002 | HELSINGØR | 0287AN | 50 m | 1:01.35 | |
22 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 1:01.84 | |
23 | Jelshøj Mathias | 2001 | HERLEV | 0127AR | 50 m | 1:01.97 | |
24 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 50 m | 1:02.03 | |
25 | Schøning Adrian Roed | 2000 | HELSINGØR | 0039AA | 50 m | 1:02.39 | |
26 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 1:02.95 | |
27 | Ikkala Thorbjørn Jari | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 1:03.08 | |
28 | Fischer Oscar Lykke | 2002 | HILLERØD | 0295AP | 50 m | 1:04.18 | |
29 | Spowage Jack | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 1:04.20 | ||
30 | Adlouni Affou | 2002 | ROSKILDE | 0287AK | 50 m | 1:06.18 | |
31 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | HILLERØD | 0239AJ | 50 m | 1:06.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:17.06 2017-05-06 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2003 |
1 | Thornton Maisie | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 2:22.82 | ||
2 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 2:23.00 | |
3 | Baker Maria Iban | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 2:29.72 | ||
4 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 2:32.74 | |
5 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 2:34.25 | |
6 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 2:50.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer |
Sponsor: CMP |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Farum Cup Senior: Frederik Dalhøj Paulsen (1998) 2:08.09 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2002 |
1 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 2:15.63 | |
2 | Wiuff Nicolai | 2002 | A6 | 0243AB | 50 m | 2:17.64 | |
3 | Baker Ashley Iban | 2001 | BRIGHTON | 50 m | 2:23.70 | ||
4 | Møller-Jensen Mikkel | 1995 | HVIDOVRE | 9559AD | 50 m | 2:24.31 | |
5 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 2:28.69 | |
6 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 2:35.46 | |
7 | Spowage Jack | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 2:39.50 | ||
8 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 2:55.28 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Tiger, Farum |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:14.07 | |
2 | Brakel Saskia van | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 1:17.10 | ||
3 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:18.49 | |
4 | Benny Rebekah | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 1:19.20 | ||
5 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 1:23.11 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:16.16 | |
2 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:16.55 | |
3 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:17.60 | |
4 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 1:18.71 | |
5 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 1:20.60 | |
6 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 1:20.82 | |
7 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 1:20.91 | |
8 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 1:21.57 | |
9 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:21.88 | |
10 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 1:21.88 | |
11 | Poulter Hannah | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:23.13 | ||
12 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:23.68 | |
13 | Oest Ida | 2003 | HERLEV | 0386AS | 50 m | 1:23.82 | |
14 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:24.43 | |
15 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 1:24.75 | |
16 | Fast Josefine | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:24.90 | ||
17 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:25.69 | |
18 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 1:27.38 | |
19 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:27.38 | |
20 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 1:28.17 | |
21 | Skjøth-Rasmussen Mathilde | 2003 | HELSINGØR | 0352AD | 50 m | 1:28.40 | |
22 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:29.90 | |
23 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 1:31.94 | |
24 | Leisted Pernille Møller | 2002 | HELSINGE | 0288AU | 50 m | 1:33.12 | |
25 | Laustsen Mathilde | 2003 | FR.VÆRK | 0306AZ | 50 m | 1:36.82 | |
26 | Offendal Caroline Bach | 2002 | HELSINGE | 0258AS | 50 m | 1:40.41 | |
27 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 1:53.93 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer |
Sponsor: Bog & Ide, Farum |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04.25 2014-04-27 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 1:02.03 | |
2 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 1:13.82 | |
3 | Emmert Loic | 1996 | BRIGHTON | 50 m | 1:14.40 | ||
4 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 1:18.34 |
Årg. 2000-2002 |
1 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 1:09.04 | |
2 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 1:09.51 | |
3 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 1:10.85 | |
4 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 1:13.62 | |
5 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 1:14.82 | |
6 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 1:15.94 | |
7 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 1:18.14 | |
8 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 1:18.98 | |
9 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 1:19.61 | |
10 | Ikkala Thorbjørn Jari | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 1:20.18 | |
11 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 1:22.59 | |
12 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 1:22.95 | |
13 | Christiansen Marcus | 2001 | HELSINGE | 0145AT | 50 m | 1:25.63 | |
14 | Adlouni Affou | 2002 | ROSKILDE | 0287AK | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Ravn Alu |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:18.46 2018-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2003 |
1 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 2:17.17 | |
2 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 2:21.59 | |
3 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 2:24.14 | |
4 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:25.29 | |
5 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 2:26.39 | |
6 | Thornton Maisie | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 2:26.97 | ||
7 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 2:27.12 | |
8 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 2:28.65 | |
9 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 2:30.50 | |
10 | Benny Rebekah | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 2:32.10 | ||
11 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 2:38.30 | |
12 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 2:40.00 | |
13 | Jacobs Emilily | 1996 | HILLERØD | 50 m | 2:40.56 | ||
14 | Laigaard Natascha | 2002 | FARUM | 0246AR | 50 m | 2:41.31 | |
15 | Jones Roxy | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 2:42.60 | ||
16 | Bernard Grace | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 2:44.50 | ||
17 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 2:44.62 | |
18 | Nevermann Marike | 2003 | FARUM | 0354AQ | 50 m | 2:45.08 | |
19 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 2:48.29 | |
20 | Enevoldsen Emma | 2003 | ROSKILDE | 0372AZ | 50 m | 2:55.00 | |
21 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 2:59.44 | |
22 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | ||
23 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: Farum Hus |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2002 |
1 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 2:11.11 | |
2 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 2:15.39 | |
3 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:17.42 | |
4 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 2:18.62 | |
5 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 2:19.85 | |
6 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 2:22.80 | |
7 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 2:23.29 | |
8 | Andrews Stanley | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 2:26.10 | ||
9 | Didriksen Daniel | 2002 | FR.VÆRK | 0273AT | 50 m | 2:28.50 | |
10 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 2:29.91 | |
11 | Fischer Oscar Lykke | 2002 | HILLERØD | 0295AP | 50 m | 2:29.97 | |
12 | Schøning Adrian Roed | 2000 | HELSINGØR | 0039AA | 50 m | 2:31.00 | |
13 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 2:31.36 | |
14 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer |
Sponsor: Rema 1000, Farum |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2003 |
1 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:03.97 | |
2 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:04.74 | |
3 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 2:09.87 | |
4 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 2:09.92 | |
5 | Altoft Sofia | 1998 | FARUM | 9878AF | 50 m | 2:10.04 | |
6 | Baker Maria Iban | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 2:11.73 | ||
7 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | A6 | 0358AB | 50 m | 2:11.75 | |
8 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:12.46 | |
9 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:12.49 | |
10 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 2:13.39 | |
11 | Thornton Maisie | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 2:14.00 | ||
12 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 2:15.14 | |
13 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 2:17.05 | |
14 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 2:17.55 | |
15 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 2:17.86 | |
16 | Jacobs Emilily | 1996 | HILLERØD | 50 m | 2:18.45 | ||
17 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 2:19.15 | |
18 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:20.39 | |
19 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 2:20.74 | |
20 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 2:20.94 | |
21 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 2:21.45 | |
22 | Jensen Emma | 2002 | HELSINGE | 0266AR | 50 m | 2:21.63 | |
23 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:23.59 | |
24 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 2:23.74 | |
25 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 2:25.05 | |
26 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | HELSINGE | 0376AE | 50 m | 2:25.15 | |
27 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 50 m | 2:25.29 | |
28 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 50 m | 2:25.44 | |
29 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 50 m | 2:26.35 | |
30 | Bernard Grace | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 2:26.70 | ||
31 | Nevermann Marike | 2003 | FARUM | 0354AQ | 50 m | 2:28.65 | |
32 | Offendal Caroline Bach | 2002 | HELSINGE | 0258AS | 50 m | 2:32.05 | |
33 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 2:34.12 | |
34 | Colley Matilda | 2003 | A6 | 0344AG | 50 m | 2:39.10 | |
35 | Enevoldsen Emma | 2003 | ROSKILDE | 0372AZ | 50 m | 2:39.59 | |
36 | Jensen Asta H | 2000 | FR.VÆRK | 0058BA | 50 m | 2:57.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2002 |
1 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 1:56.87 | |
2 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:01.87 | |
3 | Blomgaard Emil | 1999 | ROSKILDE | 9935AB | 50 m | 2:03.31 | |
4 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 2:06.09 | |
5 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 2:07.75 | |
6 | Andrews Stanley | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 2:12.00 | ||
7 | Møller-Jensen Mikkel | 1995 | HVIDOVRE | 9559AD | 50 m | 2:12.89 | |
8 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 2:13.00 | |
9 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:13.27 | |
10 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 2:13.28 | |
11 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 2:13.58 | |
12 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:13.80 | |
13 | Emmert Loic | 1996 | BRIGHTON | 50 m | 2:14.40 | ||
14 | Baker Ashley Iban | 2001 | BRIGHTON | 50 m | 2:16.50 | ||
15 | Schøning Adrian Roed | 2000 | HELSINGØR | 0039AA | 50 m | 2:17.75 | |
16 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 2:18.79 | |
17 | Stærkær Alexander | 2002 | HELSINGØR | 0287AN | 50 m | 2:20.85 | |
18 | Adlouni Affou | 2002 | ROSKILDE | 0287AK | 50 m | 2:26.31 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Værløse Fisk |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:01.78 | |
2 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 1:02.06 | |
3 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 50 m | 1:06.49 | |
4 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 1:07.11 | |
5 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 1:07.76 | |
6 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 1:08.47 | |
7 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 1:08.69 | |
8 | Benny Rebekah | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 1:10.40 | ||
9 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:10.43 | |
10 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 1:10.78 | |
11 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:11.96 | |
12 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 1:12.51 | |
13 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 1:15.87 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 1:04.75 | |
2 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:06.43 | |
3 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:07.94 | |
4 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 1:08.13 | |
5 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:09.11 | |
6 | Thornton Maisie | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:09.80 | ||
7 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:10.41 | |
8 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:10.57 | |
9 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:10.84 | |
10 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | A6 | 0102AA | 50 m | 1:11.07 | |
11 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 1:12.08 | |
12 | Laigaard Natascha | 2002 | FARUM | 0246AR | 50 m | 1:12.76 | |
13 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:13.57 | |
14 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 1:14.75 | |
15 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 1:14.80 | |
16 | Jones Roxy | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 1:15.70 | ||
17 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 1:15.96 | |
18 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:16.22 | |
19 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 1:16.65 | |
20 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 1:16.75 | |
21 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:17.34 | |
22 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 1:17.71 | |
23 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:18.33 | |
24 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 1:18.48 | |
25 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | HELSINGE | 0376AE | 50 m | 1:23.28 | |
26 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:24.01 | |
27 | Fast Josefine | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:24.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: Svømmespecialisten |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57.20 2015-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | Jákupsson Magnus | 1994 | FARUM | 9403AP | 50 m | 55.46 | |
2 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 58.34 |
Årg. 2000-2002 |
1 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 58.49 | |
2 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 1:00.68 | |
3 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 1:02.74 | |
4 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 1:02.85 | |
5 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 1:03.84 | |
6 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 1:04.85 | |
7 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 1:05.72 | |
8 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 1:06.84 | |
9 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 1:07.85 | |
10 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 1:08.23 | |
11 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 1:08.51 | |
12 | Baker Ashley Iban | 2001 | BRIGHTON | 50 m | 1:08.80 | ||
13 | Schøning Adrian Roed | 2000 | HELSINGØR | 0039AA | 50 m | 1:11.12 | |
14 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 50 m | 1:11.69 | |
15 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 1:12.67 | |
16 | Spowage Jack | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 1:13.10 | ||
17 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 1:20.15 | |
18 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 1:20.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Slagter Lindhardt |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2003 |
1 | Brakel Saskia van | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 2:46.50 | ||
2 | Benny Rebekah | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 2:48.10 | ||
3 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:51.38 | |
4 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 2:51.85 | |
5 | Poulter Hannah | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 2:53.37 | ||
6 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 2:53.55 | |
7 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 2:54.98 | |
8 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 2:59.81 | |
9 | Fast Josefine | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 3:03.90 | ||
10 | Jensen Asta H | 2000 | FR.VÆRK | 0058BA | 50 m | 3:08.48 | |
11 | Skjøth-Rasmussen Mathilde | 2003 | HELSINGØR | 0352AD | 50 m | 3:08.59 | |
12 | Colley Matilda | 2003 | A6 | 0344AG | 50 m | 3:11.99 | |
13 | Jones Roxy | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 3:15.90 | ||
14 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 3:29.66 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer |
Sponsor: Farum Isenkræm |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2002 |
1 | Østergaard Morten | 2002 | A6 | 0209AC | 50 m | 2:35.79 | |
2 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 2:38.25 | |
3 | Andrews Stanley | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 2:49.50 | ||
4 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | HILLERØD | 0239AJ | 50 m | 2:57.54 | |
5 | Emmert Loic | 1996 | BRIGHTON | 50 m | 2:59.90 | ||
6 | Christiansen Marcus | 2001 | HELSINGE | 0145AT | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer |
Sponsor: Rough & Sweet |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6 | 0072AB | 50 m | 1:00.48 | |
2 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 1:03.77 | |
3 | Brakel Saskia van | 1998 | BRIGHTON | 50 m | 1:08.10 | ||
4 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 1:09.66 | |
5 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 1:09.74 | |
6 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 1:10.36 | |
7 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:10.72 | |
8 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 1:13.05 | |
9 | Jacobs Emilily | 1996 | HILLERØD | 50 m | 1:17.10 | ||
10 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 1:20.39 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 1:04.93 | |
2 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 1:05.72 | |
3 | Thornton Maisie | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:06.29 | ||
4 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:07.08 | |
5 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 1:07.67 | |
6 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:09.48 | |
7 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 1:09.82 | |
8 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 1:10.02 | |
9 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 1:11.40 | |
10 | Poulter Hannah | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:12.64 | ||
11 | Bernard Grace | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:12.74 | ||
12 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:13.09 | |
13 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:13.14 | |
14 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 50 m | 1:15.36 | |
15 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:15.77 | |
16 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:16.62 | |
17 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:16.88 | |
18 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 1:17.68 | |
19 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 1:20.31 | |
20 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:25.87 | |
21 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:28.28 | |
22 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 2:05.72 | |
23 | Enevoldsen Emma | 2003 | ROSKILDE | 0372AZ | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer |
Sponsor: Vero Moda, Farum |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | Olesen Marcus | 1995 | FARUM | 9531AC | 50 m | 56.37 | |
2 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 1:01.01 | |
3 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 1:01.49 | |
4 | Møller-Jensen Mikkel | 1995 | HVIDOVRE | 9559AD | 50 m | 1:02.05 |
Årg. 2000-2002 |
1 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 56.81 | |
2 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 59.85 | |
3 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 59.93 | |
4 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 1:00.72 | |
5 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 1:00.79 | |
6 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 1:01.10 | |
7 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 1:02.36 | |
8 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 1:03.07 | |
9 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 1:03.27 | |
10 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 1:04.83 | |
11 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 1:04.94 | |
12 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 1:05.11 | |
13 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 1:05.63 | |
14 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 1:05.82 | |
15 | Baker Ashley Iban | 2001 | BRIGHTON | 50 m | 1:06.00 | ||
16 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 1:06.16 | |
17 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 1:06.61 | |
18 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 1:07.27 | |
19 | Breuner Oliver | 2002 | ROSKILDE | 0267AK | 50 m | 1:07.59 | |
20 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 1:08.61 | |
21 | Adlouni Affou | 2002 | ROSKILDE | 0287AK | 50 m | 1:09.21 | |
22 | Spowage Jack | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 1:09.90 | ||
23 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 1:10.99 | |
24 | Stærkær Alexander | 2002 | HELSINGØR | 0287AN | 50 m | 1:13.14 | |
25 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 1:13.83 | |
26 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 1:44.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 101, 50m Frisvømning Piger |
Sponsor: Cool Company |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 28.71 | |
2 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 29.15 | |
3 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 29.17 | |
4 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 29.62 | |
5 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 29.64 | |
6 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 29.98 | |
7 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 50 m | 29.99 | |
8 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 30.07 | |
9 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 30.24 | |
10 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 30.24 | |
11 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 30.46 | |
12 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 30.49 | |
13 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 30.55 | |
14 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 30.89 | |
15 | Stenning Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 31.35 | ||
16 | Lillebæk Isabel Malou | 2004 | A6 | 0466AT | 50 m | 31.44 | |
17 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 31.48 | |
18 | Jørgensen Laura | 2004 | HELSINGE | 0428AQ | 50 m | 31.54 | |
19 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 50 m | 31.55 | |
20 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 50 m | 31.62 | |
21 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 31.69 | |
22 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 31.70 | |
23 | Gudmundsdóttir Guðbjörg Bjartey | 2005 | AKRANESS | 2208052470 | 50 m | 31.76 | |
24 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 31.83 | |
25 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 31.86 | |
26 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 31.87 | |
27 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 31.88 | |
28 | Magnúsardóttir Ingibjörg Svava | 2005 | AKRANESS | 2610053020 | 50 m | 31.89 | |
29 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 32.04 | |
30 | Townley Freya | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 32.13 | ||
31 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 32.18 | |
32 | Caulfield Sofia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 32.33 | ||
33 | Bennetzen Mathilde | 2004 | HVIDOVRE | 0428AN | 50 m | 32.46 | |
34 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 32.53 | |
35 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 32.55 | |
36 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 32.55 | |
37 | Korndal-Henriksen Mille | 2005 | FARUM | 0538AG | 50 m | 32.69 | |
38 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 32.69 | |
39 | Møller Mathilde Thor | 2005 | FARUM | 0564AU | 50 m | 32.76 | |
40 | Venturi Jemima | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 32.90 | ||
41 | Møller Freja | 2004 | A6 | 0442AF | 50 m | 33.01 | |
42 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 33.04 | |
43 | From Frederikke Meisner | 2004 | ROSKILDE | 0418AM | 50 m | 33.05 | |
44 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 33.13 | |
45 | Henning Caroline | 2005 | HILLERØD | 0508AM | 50 m | 33.15 | |
46 | Mackenzie Lundy | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 33.30 | ||
47 | Therkelsen Gry | 2004 | HELSINGE | 0496AT | 50 m | 33.64 | |
48 | Hocking Tallulah-Belle | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 33.90 | ||
49 | Cruse Olivia | 2005 | HILLERØD | 0514AR | 50 m | 33.96 | |
50 | Hemmant Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 34.10 | ||
51 | Fischer Amalie Frost | 2005 | FARUM | 0502AR | 50 m | 34.23 | |
52 | Larsen Kathrine E. | 2005 | LYNGBY | 0584AM | 50 m | 34.23 | |
53 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 34.36 | |
54 | Høyer Agnete | 2005 | HOVEDSTAD | 0512AH | 50 m | 34.80 | |
55 | Rasmussen Annika Toft | 2004 | HILLERØD | 0414AL | 50 m | 34.84 | |
56 | Steen Laura Sonne | 2004 | HVIDOVRE | 0408AV | 50 m | 34.87 | |
57 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 35.19 | |
58 | Grandlund Alice | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 35.20 | ||
59 | Lebihan Ruby | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 35.40 | ||
60 | Palmer Mya | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 35.90 | ||
61 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | 36.28 | |
62 | Jakobsen Aurora Troldahl | 2005 | HELSINGE | 0564AX | 50 m | 37.04 | |
63 | Frosynou Olga | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 37.50 | ||
64 | Henriksen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0582AU | 50 m | 37.51 | |
65 | Petersen Patricia | 2005 | LYNGBY | 0526AA | 50 m | 37.56 | |
66 | Ikkala Frida Karoline | 2005 | FR.VÆRK | 0508AK | 50 m | 39.11 | |
67 | Aðalsteinsdóttir Íris Rakel | 2005 | AKRANESS | 2120053350 | 50 m | 41.10 | |
68 | Handberg Mathilde F | 2005 | HVIDOVRE | 0576AX | 50 m | 41.99 | |
69 | Klitten Amalie | 2004 | HILLERØD | 0448BA | 50 m |
Årg. 2006-2018 |
1 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 29.27 | |
2 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 30.22 | |
3 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 30.49 | |
4 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 30.51 | |
5 | Maagøe Matilde | 2007 | HOVEDSTAD | 0706AA | 50 m | 32.57 | |
6 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 32.90 | |
7 | Jackson Mia | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 33.17 | ||
8 | Pedersen Isabella | 2007 | HOVEDSTAD | 0706AD | 50 m | 33.25 | |
9 | Peters Frida Gram | 2007 | HELSINGE | 0712AC | 50 m | 33.28 | |
10 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 33.60 | |
11 | Jensen Maica | 2006 | HVIDOVRE | 0612AE | 50 m | 33.70 | |
12 | Stokkebro Mikkeline Steen | 2007 | HOVEDSTAD | 0726AB | 50 m | 33.91 | |
13 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 34.25 | |
14 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 34.73 | |
15 | Owens Rose | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 34.90 | ||
16 | Legaard Silje Lyse | 2006 | HILLERØD | 0638AD | 50 m | 35.02 | |
17 | Traberg Zoe Overby | 2006 | HOVEDSTAD | 0646AB | 50 m | 35.07 | |
18 | Philip Julie | 2007 | HOVEDSTAD | 0742AC | 50 m | 35.08 | |
19 | Wiingaard Victoria | 2006 | LYNGBY | 0662AC | 50 m | 35.14 | |
20 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 35.28 | |
21 | Parkhøi Rikke | 2006 | HVIDOVRE | 0626AC | 50 m | 35.49 | |
22 | Hindborg Asta | 2007 | HOVEDSTAD | 0736AE | 50 m | 35.53 | |
23 | Rasmussen Maria Kjer | 2007 | HOVEDSTAD | 0728AA | 50 m | 35.89 | |
24 | Elster Marie | 2006 | LYNGBY | 0614AE | 50 m | 35.89 | |
25 | Møller Mathilde | 2007 | HOVEDSTAD | 0746AB | 50 m | 35.97 | |
26 | Høyer Astrid | 2007 | HOVEDSTAD | 0792AB | 50 m | 36.15 | |
27 | Salling Laura Cecilie | 2006 | LYNGBY | 0678AE | 50 m | 36.19 | |
28 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 50 m | 37.66 | |
29 | Jacoby Vigga | 2007 | HOVEDSTAD | 0782AE | 50 m | 38.01 | |
30 | Olesen Karla Hebeltoft | 2007 | HOVEDSTAD | 0712AG | 50 m | 38.18 | |
31 | Jónsdóttir Freyja Hrönn | 2006 | AKRANESS | 2807062560 | 50 m | 38.43 | |
32 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 50 m | 38.68 | |
33 | Cermak Olga | 2006 | HVIDOVRE | 0682AE | 50 m | 38.94 | |
34 | Hoffmann Sally Sol Lindal | 2007 | HELSINGE | 0776AE | 50 m | 39.65 | |
35 | Jensen Emily Amalie | 2007 | HELSINGE | 0754AE | 50 m | 40.32 | |
36 | Arnholtz Liya | 2007 | HELSINGE | 0794AM | 50 m | 40.83 | |
37 | Ingimarsdóttir Helga Rós | 2006 | AKRANESS | 1908063590 | 50 m | 41.11 | |
38 | Thomsen Yasmin | 2007 | HELSINGE | 0766AQ | 50 m | 45.03 | |
39 | Søbjerg Anna | 2008 | HELSINGE | 50 m | |||
40 | Ricken Alberte | 2007 | HILLERØD | 0744AD | 50 m | ||
41 | Jørgensen Katarina A. | 2006 | HVIDOVRE | 0654AO | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge |
Sponsor: Sportigan, Farum |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 25.94 | |
2 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 26.14 | |
3 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 26.19 | |
4 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 26.23 | |
5 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 26.42 | |
6 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 27.16 | |
7 | Hind Matthew | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 27.38 | ||
8 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 27.49 | |
9 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 27.57 | |
10 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 28.41 | |
11 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 28.47 | |
12 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 28.52 | |
13 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 28.64 | |
14 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 29.00 | |
15 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 29.02 | |
16 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 29.12 | |
17 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 50 m | 29.25 | |
18 | Hirsbak Frederik Lund | 2004 | A6 | 0481AB | 50 m | 29.25 | |
19 | Hicban Ross | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 29.50 | ||
20 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 30.15 | |
21 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 30.27 | |
22 | Seymour Laurie | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 30.30 | ||
23 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 30.84 | |
24 | Thornton Oliver | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 31.00 | ||
25 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 31.52 | |
26 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 31.71 | |
27 | Tranum Noah | 2004 | A6 | 0449AG | 50 m | 31.88 | |
28 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 31.96 | |
29 | Nyegaard Bertram | 2004 | ROSKILDE | 0471AJ | 50 m | 32.21 | |
30 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 32.22 | |
31 | Asmussen Alexander | 2004 | FR.VÆRK | 0417AG | 50 m | 32.42 | |
32 | Drigsdahl Silas Folke | 2004 | HILLERØD | 0429AI | 50 m | 32.89 | |
33 | Neldeberg Viktor Junker | 2004 | HELSINGE | 0445AA | 50 m | 33.77 | |
34 | Patterson Samuel | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 34.70 | ||
35 | Kusk Kasper | 2003 | HVIDOVRE | 0327AD | 50 m | 35.78 | |
36 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | 36.27 | |
37 | Bornemann Victor | 2004 | ALLERØD | 0489AD | 50 m | 37.60 |
Årg. 2005-2018 |
1 | Svarrer Julius | 2005 | A6 | 0507AH | 50 m | 29.22 | |
2 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 30.04 | |
3 | Andersen Gustav Steen | 2006 | HOVEDSTAD | 0689AA | 50 m | 30.31 | |
4 | Beagley Jake | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 30.50 | ||
5 | Magnússon Kristján | 2005 | AKRANESS | 0207052130 | 50 m | 30.58 | |
6 | Devriendt Ben | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 30.70 | ||
7 | Isaksen Emil | 2005 | ROSKILDE | 0573AI | 50 m | 31.15 | |
8 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 31.52 | |
9 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 31.56 | |
10 | Andersen Magnus Steen | 2006 | HOVEDSTAD | 0679AA | 50 m | 31.62 | |
11 | Jørgensen Malte Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0515AE | 50 m | 31.67 | |
12 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 32.10 | |
13 | Jeppesen Asger Bols | 2005 | HELSINGE | 0513AE | 50 m | 32.24 | |
14 | Güsmer Aksel Thuesen | 2006 | HOVEDSTAD | 0639AB | 50 m | 32.57 | |
15 | Breuner William | 2005 | ROSKILDE | 0521AC | 50 m | 32.68 | |
16 | Klitgaard Victor Møller | 2006 | HELSINGE | 0691AE | 50 m | 32.81 | |
17 | Abildgaard Gustav | 2005 | HOVEDSTAD | 0553AD | 50 m | 33.27 | |
18 | Slot Matthias | 2005 | HOVEDSTAD | 0517AB | 50 m | 33.52 | |
19 | Sigþórsson Guðbjarni | 2006 | AKRANESS | 2009062170 | 50 m | 33.60 | |
20 | Allan William | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 33.60 | ||
21 | Haldan Jakob Nikolai | 2006 | LYNGBY | 0609AC | 50 m | 33.60 | |
22 | Frederiksen Tobias | 2006 | HELSINGE | 0657AC | 50 m | 33.68 | |
23 | Jensen Tristan | 2006 | HOVEDSTAD | 0611AG | 50 m | 34.00 | |
24 | Foged Scott | 2005 | HELSINGE | 0575AI | 50 m | 34.31 | |
25 | Berg Felix Holkenfeldt Be | 2007 | HOVEDSTAD | 0727AA | 50 m | 34.38 | |
26 | Piontek Jonathan | 2005 | LYNGBY | 0525AG | 50 m | 34.46 | |
27 | Parham Roman | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 34.80 | ||
28 | Jespersen Halfdan Dahl | 2006 | HOVEDSTAD | 0623AB | 50 m | 35.02 | |
29 | Dillane Austin | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 35.20 | ||
30 | Thaulow Kristoffer | 2007 | FARUM | 0747AF | 50 m | 35.41 | |
31 | Folkmann William | 2006 | HOVEDSTAD | 0655AE | 50 m | 35.45 | |
32 | Barlebo Karl Korfix | 2006 | HOVEDSTAD | 0641AC | 50 m | 35.55 | |
33 | Larsen Jacob Koch | 2006 | FR.VÆRK | 0647AB | 50 m | 35.76 | |
34 | Frederiksen Lasse S. | 2006 | HELSINGE | 0617AI | 50 m | 35.77 | |
35 | Christiansen Mads Emil | 2006 | LYNGBY | 0611AH | 50 m | 36.46 | |
36 | Weeks Sailor | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 36.50 | ||
37 | Barr Joseph | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 36.50 | ||
38 | Skarphéðinsson Bjarni Snær | 2006 | AKRANESS | 1307063040 | 50 m | 37.07 | |
39 | Nybroe Asbjørn | 2006 | HVIDOVRE | 0683AC | 50 m | 37.41 | |
40 | Tómasson Tómas Týr | 2006 | AKRANESS | 0508062350 | 50 m | 37.86 | |
41 | Kuptel Mateusz | 2006 | AKRANESS | 3001063580 | 50 m | 38.30 | |
42 | Brandt Nikolaj Assentoft | 2007 | HELSINGE | 0757AF | 50 m | 38.56 | |
43 | Harmens Marco Gundel | 2006 | HVIDOVRE | 0669AC | 50 m | 39.06 | |
44 | Købsted Nicklas Kolt | 2006 | HELSINGE | 0601AG | 50 m | 39.12 | |
45 | Foged William | 2008 | HELSINGE | 0805AA | 50 m | 39.26 | |
46 | Mortensen Magnus Hartmann | 2005 | HVIDOVRE | 50 m | 40.49 | ||
47 | Bernstein Viktor | 2006 | HVIDOVRE | 50 m | 40.90 | ||
48 | Olsen Cornelius | 2005 | FARUM | 0515AD | 50 m | ||
49 | Thorngreen Joachim Nyvang | 2007 | HILLERØD | 0757AG | 50 m | ||
50 | Larsen Sebastian Roesen | 2006 | HILLERØD | 0669AF | 50 m | ||
51 | Klitten Johan | 2006 | HILLERØD | 0667AL | 50 m | ||
52 | Sunesen Sebastian | 2005 | HILLERØD | 0515AM | 50 m | ||
53 | Jensen Elias | 2006 | HILLERØD | 0691AN | 50 m | ||
54 | Thorngreen Mikkel Nyvang | 2005 | HILLERØD | 0543AN | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 103, 200m Brystsvømning Piger |
Sponsor: Meny, Værløse |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:47.65 | |
2 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 2:52.41 | |
3 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 2:54.54 | |
4 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 2:55.91 | |
5 | Caulfield Sofia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:56.34 | ||
6 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | A6 | 0564AA | 50 m | 2:57.78 | |
7 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 2:58.72 | |
8 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 2:58.99 | |
9 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:59.07 | |
10 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 2:59.08 | |
11 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 2:59.45 | |
12 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 3:01.01 | |
13 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 50 m | 3:04.30 | |
14 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 3:04.99 | |
15 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 3:09.50 | |
16 | Salih Nadia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 3:16.50 | ||
17 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 3:17.35 | |
18 | Mackenzie Lundy | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 3:19.00 | ||
19 | Handberg Mathilde F | 2005 | HVIDOVRE | 0576AX | 50 m | 3:24.11 | |
20 | Larsen Julie Merl | 2005 | A6 | 0584AB | 50 m | 3:25.52 | |
21 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 3:25.88 | |
22 | Grandlund Alice | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 3:27.90 | ||
23 | Andersen Nicoline Mørch | 2005 | HVIDOVRE | 0534AL | 50 m | 3:45.54 | |
24 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | 3:47.23 | RES |
25 | Mølholm Emma | 2005 | HILLERØD | 0514AM | 50 m | RES | |
26 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | RES | |
27 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | RES |
Årg. 2006-2018 |
1 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 3:03.23 | |
2 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 3:06.82 | |
3 | Stokkebro Mikkeline Steen | 2007 | HOVEDSTAD | 0726AB | 50 m | 3:15.99 | |
4 | Maagøe Matilde | 2007 | HOVEDSTAD | 0706AA | 50 m | 3:18.56 | |
5 | Møller Mathilde | 2007 | HOVEDSTAD | 0746AB | 50 m | 3:24.05 | |
6 | Legaard Silje Lyse | 2006 | HILLERØD | 0638AD | 50 m | 3:24.35 | |
7 | Rømer Mathilde | 2006 | FARUM | 0688AA | 50 m | 3:24.49 | |
8 | Owens Rose | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 3:25.20 | ||
9 | Zhang Sofia Yuwei | 2006 | LYNGBY | 0658AA | 50 m | 3:26.15 | |
10 | Nørgaard Astrid | 2007 | FR.VÆRK | 0784AA | 50 m | 3:34.42 | |
11 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 50 m | 3:34.84 | |
12 | Daníelsdóttir Glad Aldís Thea | 2006 | AKRANESS | 1405063620 | 50 m | 3:43.18 | |
13 | Jónsdóttir Íris Petra | 2006 | AKRANESS | 2003062950 | 50 m | 3:43.98 | |
14 | Lind Sofie | 2006 | HVIDOVRE | 0668AG | 50 m | RES | |
15 | Mikkelsen Alberte Berner | 2006 | HVIDOVRE | 0602AP | 50 m | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 104, 200m Brystsvømning Drenge |
Sponsor: Bog & Ide, Farum |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 2:31.04 | |
2 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 2:39.24 | |
3 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 2:40.29 | |
4 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 2:48.45 | |
5 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 2:49.61 | |
6 | Toftehøj Victor | 2003 | A6 | 0309AG | 50 m | 2:50.14 | |
7 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 2:52.08 | |
8 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 2:55.56 | |
9 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:56.21 | |
10 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 2:56.23 | |
11 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 2:58.62 | |
12 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 2:59.44 |
Årg. 2005-2018 |
1 | Allan William | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 2:56.76 | ||
2 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 2:57.07 | |
3 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 2:59.39 | |
4 | Devriendt Ben | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 3:04.16 | ||
5 | Peters Emil Gram | 2005 | HELSINGE | 0529AD | 50 m | 3:04.42 | |
6 | Larsen Jacob Koch | 2006 | FR.VÆRK | 0647AB | 50 m | 3:19.96 | |
7 | Jørgense Jonatan Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0595AE | 50 m | 3:24.30 | |
8 | Jespersen Halfdan Dahl | 2006 | HOVEDSTAD | 0623AB | 50 m | 3:26.41 | |
9 | Malmolin Andreas Velschow | 2005 | FARUM | 0541AE | 50 m | 3:31.77 | |
10 | Dillane Austin | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 3:36.40 | ||
11 | Berg Felix Holkenfeldt Be | 2007 | HOVEDSTAD | 0727AA | 50 m | 3:53.43 | |
12 | Kuptel Mateusz | 2006 | AKRANESS | 3001063580 | 50 m | 3:53.96 | |
13 | Mortensen Magnus Hartmann | 2005 | HVIDOVRE | 50 m | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:07.51 | |
2 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 1:11.13 | |
3 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 1:11.21 | |
4 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 1:11.64 | |
5 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:12.45 | |
6 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 1:12.52 | |
7 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 1:12.70 | |
8 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | 1:13.11 | |
9 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 1:14.60 | |
10 | Bull Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:15.60 | ||
11 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 1:16.24 | |
12 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 1:16.48 | |
13 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 1:17.33 | |
14 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 1:18.31 | |
15 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 1:18.59 | |
16 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 1:18.72 | |
17 | Stenning Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:18.80 | ||
18 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 1:19.23 | |
19 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 1:19.65 | |
20 | Venturi Jemima | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:19.80 | ||
21 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 1:20.07 | |
22 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 1:20.56 | |
23 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 1:21.08 | |
24 | Ludvigsen Isabella | 2005 | ALLERØD | 0564AF | 50 m | 1:21.68 | |
25 | Hemmant Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:22.00 | ||
26 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 1:22.40 | |
27 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 1:22.87 | |
28 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 1:23.15 | |
29 | Høyer Agnete | 2005 | HOVEDSTAD | 0512AH | 50 m | 1:24.36 | |
30 | Henning Caroline | 2005 | HILLERØD | 0508AM | 50 m | 1:24.37 | |
31 | Magnúsardóttir Ingibjörg Svava | 2005 | AKRANESS | 2610053020 | 50 m | 1:25.13 | |
32 | Townley Freya | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:26.00 | ||
33 | Rasmussen Annika Toft | 2004 | HILLERØD | 0414AL | 50 m | 1:26.01 | |
34 | From Frederikke Meisner | 2004 | ROSKILDE | 0418AM | 50 m | 1:27.10 | |
35 | Lending Kaisa Falkenberg | 2005 | LYNGBY | 0504AM | 50 m | 1:27.42 | |
36 | Cruse Olivia | 2005 | HILLERØD | 0514AR | 50 m | 1:31.10 | |
37 | Palmer Mya | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:32.50 | ||
38 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 1:32.79 | |
39 | Frosynou Olga | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:33.30 | ||
40 | Steen Laura Sonne | 2004 | HVIDOVRE | 0408AV | 50 m | 1:34.39 | |
41 | Ikkala Frida Karoline | 2005 | FR.VÆRK | 0508AK | 50 m | 1:39.14 | |
42 | Fischer Amalie Frost | 2005 | FARUM | 0502AR | 50 m | 1:40.51 | |
43 | Handberg Mathilde F | 2005 | HVIDOVRE | 0576AX | 50 m | 1:42.08 | |
44 | Franck Olivia | 2005 | HILLERØD | 0548AS | 50 m | ||
45 | Mølholm Emma | 2005 | HILLERØD | 0514AM | 50 m | ||
46 | Andersen Nicoline Mørch | 2005 | HVIDOVRE | 0534AL | 50 m |
Årg. 2006-2018 |
1 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 1:14.06 | |
2 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 1:14.22 | |
3 | Jackson Mia | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 1:18.42 | ||
4 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 1:20.12 | |
5 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 1:22.19 | |
6 | Stokkebro Mikkeline Steen | 2007 | HOVEDSTAD | 0726AB | 50 m | 1:24.31 | |
7 | Pihl Athena Haugsted | 2006 | HILLERØD | 0652AA | 50 m | 1:24.49 | |
8 | Salling Laura Cecilie | 2006 | LYNGBY | 0678AE | 50 m | 1:24.85 | |
9 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 1:25.54 | |
10 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 1:25.84 | |
11 | Rømer Mathilde | 2006 | FARUM | 0688AA | 50 m | 1:26.05 | |
12 | Traberg Zoe Overby | 2006 | HOVEDSTAD | 0646AB | 50 m | 1:26.06 | |
13 | Wiingaard Victoria | 2006 | LYNGBY | 0662AC | 50 m | 1:27.14 | |
14 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 50 m | 1:27.18 | |
15 | Hindborg Asta | 2007 | HOVEDSTAD | 0736AE | 50 m | 1:27.71 | |
16 | Jensen Maica | 2006 | HVIDOVRE | 0612AE | 50 m | 1:29.04 | |
17 | Jacoby Vigga | 2007 | HOVEDSTAD | 0782AE | 50 m | 1:30.56 | |
18 | Olesen Karla Hebeltoft | 2007 | HOVEDSTAD | 0712AG | 50 m | 1:31.07 | |
19 | Elster Marie | 2006 | LYNGBY | 0614AE | 50 m | 1:34.73 | |
20 | Lind Sofie | 2006 | HVIDOVRE | 0668AG | 50 m | 1:35.09 | |
21 | Hoffmann Sally Sol Lindal | 2007 | HELSINGE | 0776AE | 50 m | 1:35.37 | |
22 | Jónsdóttir Íris Petra | 2006 | AKRANESS | 2003062950 | 50 m | 1:36.54 | |
23 | Daníelsdóttir Glad Aldís Thea | 2006 | AKRANESS | 1405063620 | 50 m | 1:40.32 | |
24 | Cermak Olga | 2006 | HVIDOVRE | 0682AE | 50 m | 1:40.43 | |
25 | Jørgensen Katarina A. | 2006 | HVIDOVRE | 0654AO | 50 m | 1:44.98 | |
26 | Káradóttir Karen | 2006 | AKRANESS | 0609063940 | 50 m | 1:53.42 | |
27 | Mikkelsen Alberte Berner | 2006 | HVIDOVRE | 0602AP | 50 m | 2:03.43 | |
28 | Jensen Emily Amalie | 2007 | HELSINGE | 0754AE | 50 m | ||
29 | Ricken Alberte | 2007 | HILLERØD | 0744AD | 50 m | ||
30 | Søbjerg Anna | 2008 | HELSINGE | 50 m | |||
31 | Thomsen Yasmin | 2007 | HELSINGE | 0766AQ | 50 m | ||
32 | Arnholtz Liya | 2007 | HELSINGE | 0794AM | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57.20 2015-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 1:01.34 | |
2 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 1:03.03 | |
3 | Hind Matthew | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:04.66 | ||
4 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 1:05.66 | |
5 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:06.75 | |
6 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 1:06.80 | |
7 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 1:07.85 | |
8 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 50 m | 1:08.63 | |
9 | Thornton Oliver | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:10.30 | ||
10 | Weiss Noah Koefoed | 2003 | HOVEDSTAD | 0381AC | 50 m | 1:10.98 | |
11 | Hansen Emil Witzner | 2004 | A6 | 0475AD | 50 m | 1:11.06 | |
12 | Seymour Laurie | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:11.40 | ||
13 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 1:11.78 | |
14 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:11.81 | |
15 | Larsen Gustav Roesen | 2003 | HILLERØD | 0333AH | 50 m | 1:13.36 | |
16 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 1:16.13 | |
17 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 1:16.17 | |
18 | Nyegaard Bertram | 2004 | ROSKILDE | 0471AJ | 50 m | 1:17.25 | |
19 | Hicban Ross | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:20.30 | ||
20 | Agerskov William Leander | 2004 | ALLERØD | 0411AK | 50 m | 1:20.56 | |
21 | Vester André | 2004 | HELSINGE | 0401AP | 50 m | 1:23.84 | |
22 | Drigsdahl Silas Folke | 2004 | HILLERØD | 0429AI | 50 m | 1:23.94 | |
23 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | 1:28.98 | |
24 | Patterson Samuel | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:34.80 |
Årg. 2005-2018 |
1 | Beagley Jake | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:12.80 | ||
2 | Andersen Morten Lindblom | 2005 | HILLERØD | 0563AD | 50 m | 1:13.48 | |
3 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 1:13.69 | |
4 | Magnússon Kristján | 2005 | AKRANESS | 0207052130 | 50 m | 1:15.79 | |
5 | Dohn Andreas Hammer | 2006 | LYNGBY | 0659AC | 50 m | 1:17.07 | |
6 | Andersen Gustav Steen | 2006 | HOVEDSTAD | 0689AA | 50 m | 1:18.66 | |
7 | Andersen Magnus Steen | 2006 | HOVEDSTAD | 0679AA | 50 m | 1:21.16 | |
8 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 1:21.97 | |
9 | Piontek Jonathan | 2005 | LYNGBY | 0525AG | 50 m | 1:22.64 | |
10 | Slot Matthias | 2005 | HOVEDSTAD | 0517AB | 50 m | 1:22.97 | |
11 | Haldan Jakob Nikolai | 2006 | LYNGBY | 0609AC | 50 m | 1:23.20 | |
12 | Jespersen Halfdan Dahl | 2006 | HOVEDSTAD | 0623AB | 50 m | 1:23.35 | |
13 | Barlebo Karl Korfix | 2006 | HOVEDSTAD | 0641AC | 50 m | 1:24.32 | |
14 | Folkmann William | 2006 | HOVEDSTAD | 0655AE | 50 m | 1:25.65 | |
15 | Jensen Tristan | 2006 | HOVEDSTAD | 0611AG | 50 m | 1:26.25 | |
16 | Weeks Sailor | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:27.00 | ||
17 | Abildgaard Gustav | 2005 | HOVEDSTAD | 0553AD | 50 m | 1:27.70 | |
18 | Parham Roman | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:31.80 | ||
19 | Brandt Nikolaj Assentoft | 2007 | HELSINGE | 0757AF | 50 m | 1:33.09 | |
20 | Tómasson Tómas Týr | 2006 | AKRANESS | 0508062350 | 50 m | 1:33.92 | |
21 | Barr Joseph | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:34.20 | ||
22 | Bernstein Viktor | 2006 | HVIDOVRE | 50 m | 1:39.27 | ||
23 | Købsted Nicklas Kolt | 2006 | HELSINGE | 0601AG | 50 m | 1:41.98 | |
24 | Frederiksen Lasse S. | 2006 | HELSINGE | 0617AI | 50 m | 1:46.58 | |
25 | Harmens Marco Gundel | 2006 | HVIDOVRE | 0669AC | 50 m | 1:47.23 | |
26 | Mortensen Magnus Hartmann | 2005 | HVIDOVRE | 50 m | 1:49.67 | ||
27 | Skarphéðinsson Bjarni Snær | 2006 | AKRANESS | 1307063040 | 50 m | 1:52.24 | |
28 | Thorngreen Joachim Nyvang | 2007 | HILLERØD | 0757AG | 50 m | ||
29 | Klitten Johan | 2006 | HILLERØD | 0667AL | 50 m | ||
30 | Jensen Elias | 2006 | HILLERØD | 0691AN | 50 m | ||
31 | Thorngreen Mikkel Nyvang | 2005 | HILLERØD | 0543AN | 50 m | ||
32 | Sunesen Sebastian | 2005 | HILLERØD | 0515AM | 50 m | ||
33 | Larsen Sebastian Roesen | 2006 | HILLERØD | 0669AF | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 107, 100m Butterfly Piger |
Sponsor: Pro Anlæg |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 1:10.96 | |
2 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | A6 | 0564AA | 50 m | 1:13.48 | |
3 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 1:13.74 | |
4 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 50 m | 1:15.08 | |
5 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 1:16.17 | |
6 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 1:16.25 | |
7 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 1:17.72 | |
8 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 1:19.23 | |
9 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 1:19.39 | |
10 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 1:19.50 | |
11 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 1:21.56 | |
12 | Larsen Kathrine E. | 2005 | LYNGBY | 0584AM | 50 m | 1:21.59 | |
13 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 1:22.08 | |
14 | Høyer Agnete | 2005 | HOVEDSTAD | 0512AH | 50 m | 1:22.17 | |
15 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 1:22.93 | |
16 | Lund Amalie | 2004 | HELSINGE | 0438AX | 50 m | 1:27.41 | |
17 | Langkilde Maja Hallberg | 2004 | FR.VÆRK | 0498AL | 50 m | 1:30.00 | |
18 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 1:33.49 | |
19 | Salih Nadia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:33.80 | ||
20 | Hocking Tallulah-Belle | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:36.70 | ||
21 | Gudmundsdóttir Guðbjörg Bjartey | 2005 | AKRANESS | 2208052470 | 50 m | 1:38.41 | |
22 | Petersen Patricia | 2005 | LYNGBY | 0526AA | 50 m | 1:38.47 | |
23 | Palmer Mya | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:43.00 | ||
24 | Lebihan Ruby | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:53.00 | ||
25 | Mølholm Emma | 2005 | HILLERØD | 0514AM | 50 m |
Årg. 2006-2018 |
1 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 1:17.06 | |
2 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 1:26.29 | |
3 | Pihl Athena Haugsted | 2006 | HILLERØD | 0652AA | 50 m | 1:26.39 | |
4 | Owens Rose | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 1:27.40 | ||
5 | Rasmussen Maria Kjer | 2007 | HOVEDSTAD | 0728AA | 50 m | 1:28.16 | |
6 | Philip Julie | 2007 | HOVEDSTAD | 0742AC | 50 m | 1:34.81 | |
7 | Peters Frida Gram | 2007 | HELSINGE | 0712AC | 50 m | 1:36.50 | |
8 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 1:38.23 | |
9 | Jónsdóttir Freyja Hrönn | 2006 | AKRANESS | 2807062560 | 50 m | 1:39.69 | |
10 | Ingimarsdóttir Helga Rós | 2006 | AKRANESS | 1908063590 | 50 m | 1:55.07 | |
11 | Parkhøi Rikke | 2006 | HVIDOVRE | 0626AC | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 108, 100m Butterfly Drenge |
Sponsor: Nybolig, Farum |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 1:00.47 | |
2 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:03.94 | |
3 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 1:04.41 | |
4 | Hind Matthew | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:06.02 | ||
5 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 1:06.70 | |
6 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 1:08.43 | |
7 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 1:08.61 | |
8 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 1:08.76 | |
9 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 1:10.81 | |
10 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 1:10.82 | |
11 | Hirsbak Frederik Lund | 2004 | A6 | 0481AB | 50 m | 1:12.41 | |
12 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 1:12.53 | |
13 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 1:13.04 | |
14 | Hicban Ross | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:14.02 | ||
15 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 1:14.42 | |
16 | Toftehøj Victor | 2003 | A6 | 0309AG | 50 m | 1:15.59 | |
17 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 1:17.36 | |
18 | Tranum Noah | 2004 | A6 | 0449AG | 50 m | 1:18.61 | |
19 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 1:19.15 | |
20 | Kusk Kasper | 2003 | HVIDOVRE | 0327AD | 50 m | 1:22.30 | |
21 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 1:23.08 | |
22 | Asmussen Alexander | 2004 | FR.VÆRK | 0417AG | 50 m | 1:27.00 | |
23 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 1:27.41 |
Årg. 2005-2018 |
1 | Svarrer Julius | 2005 | A6 | 0507AH | 50 m | 1:08.82 | |
2 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 1:11.48 | |
3 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 1:14.01 | |
4 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 1:15.67 | |
5 | Peters Emil Gram | 2005 | HELSINGE | 0529AD | 50 m | 1:22.12 | |
6 | Güsmer Aksel Thuesen | 2006 | HOVEDSTAD | 0639AB | 50 m | 1:26.13 | |
7 | Breuner William | 2005 | ROSKILDE | 0521AC | 50 m | 1:26.20 | |
8 | Olsen Cornelius | 2005 | FARUM | 0515AD | 50 m | 1:27.66 | |
9 | Isaksen Emil | 2005 | ROSKILDE | 0573AI | 50 m | 1:28.66 | |
10 | Jensen Tristan | 2006 | HOVEDSTAD | 0611AG | 50 m | 1:29.19 | |
11 | Jørgense Jonatan Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0595AE | 50 m | 1:29.34 | |
12 | Sigþórsson Guðbjarni | 2006 | AKRANESS | 2009062170 | 50 m | 1:29.86 | |
13 | Folkmann William | 2006 | HOVEDSTAD | 0655AE | 50 m | 1:32.70 | |
14 | Parham Roman | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:33.20 | ||
15 | Weeks Sailor | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:59.70 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 109, 200m Frisvømning Piger |
Sponsor: Farum Fisk & Vildt |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 2:14.42 | |
2 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 2:16.55 | |
3 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 2:16.72 | |
4 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 2:17.27 | |
5 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 2:19.68 | |
6 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:20.36 | |
7 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 2:21.60 | |
8 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 2:23.74 | |
9 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:24.03 | |
10 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 2:25.88 | |
11 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 2:26.14 | |
12 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 50 m | 2:27.70 | |
13 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 2:28.95 | |
14 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 2:29.56 | |
15 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | 2:30.37 | |
16 | Bull Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:31.30 | ||
17 | Lillebæk Isabel Malou | 2004 | A6 | 0466AT | 50 m | 2:31.48 | |
18 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 2:31.56 | |
19 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 2:31.87 | |
20 | Venturi Jemima | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:32.10 | ||
21 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 2:33.54 | |
22 | Møller Freja | 2004 | A6 | 0442AF | 50 m | 2:34.00 | |
23 | Stenning Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:34.80 | ||
24 | Korndal-Henriksen Mille | 2005 | FARUM | 0538AG | 50 m | 2:38.30 | |
25 | Townley Freya | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:39.00 | ||
26 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 2:39.63 | |
27 | Rasmussen Annika Toft | 2004 | HILLERØD | 0414AL | 50 m | 2:40.54 | |
28 | Hocking Tallulah-Belle | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 2:41.10 | ||
29 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 2:42.02 | |
30 | Hemmant Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:42.30 | ||
31 | Ludvigsen Isabella | 2005 | ALLERØD | 0564AF | 50 m | 2:42.80 | |
32 | Jørgensen Laura | 2004 | HELSINGE | 0428AQ | 50 m | 2:43.62 | |
33 | Møller Mathilde Thor | 2005 | FARUM | 0564AU | 50 m | 2:44.65 | |
34 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 2:44.66 | |
35 | Mackenzie Lundy | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:44.90 | ||
36 | Lending Kaisa Falkenberg | 2005 | LYNGBY | 0504AM | 50 m | 2:49.96 | |
37 | Jakobsen Aurora Troldahl | 2005 | HELSINGE | 0564AX | 50 m | 2:51.16 | |
38 | Cruse Olivia | 2005 | HILLERØD | 0514AR | 50 m | 2:51.26 | |
39 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 2:52.98 | |
40 | Klitten Amalie | 2004 | HILLERØD | 0448BA | 50 m | RES | |
41 | Jokumsen Lise Elton | 2004 | HILLERØD | 0482AZ | 50 m | RES |
Årg. 2006-2018 |
1 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 2:18.56 | |
2 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 2:24.53 | |
3 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 2:25.75 | |
4 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 2:30.56 | |
5 | Maagøe Matilde | 2007 | HOVEDSTAD | 0706AA | 50 m | 2:38.89 | |
6 | Pedersen Isabella | 2007 | HOVEDSTAD | 0706AD | 50 m | 2:39.98 | |
7 | Jensen Maica | 2006 | HVIDOVRE | 0612AE | 50 m | 2:41.20 | |
8 | Traberg Zoe Overby | 2006 | HOVEDSTAD | 0646AB | 50 m | 2:43.21 | |
9 | Legaard Silje Lyse | 2006 | HILLERØD | 0638AD | 50 m | 2:45.03 | |
10 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 2:45.82 | |
11 | Pihl Athena Haugsted | 2006 | HILLERØD | 0652AA | 50 m | 2:46.17 | |
12 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 2:49.15 | |
13 | Parkhøi Rikke | 2006 | HVIDOVRE | 0626AC | 50 m | 2:49.68 | |
14 | Hindborg Asta | 2007 | HOVEDSTAD | 0736AE | 50 m | 2:51.49 | |
15 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 2:52.98 | |
16 | Wiingaard Victoria | 2006 | LYNGBY | 0662AC | 50 m | 2:53.43 | |
17 | Høyer Astrid | 2007 | HOVEDSTAD | 0792AB | 50 m | 2:54.05 | |
18 | Møller Mathilde | 2007 | HOVEDSTAD | 0746AB | 50 m | 2:54.53 | |
19 | Jónsdóttir Freyja Hrönn | 2006 | AKRANESS | 2807062560 | 50 m | 2:57.18 | |
20 | Cermak Olga | 2006 | HVIDOVRE | 0682AE | 50 m | 2:59.78 | |
21 | Jackson Mia | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 3:00.28 | ||
22 | Elster Marie | 2006 | LYNGBY | 0614AE | 50 m | 3:01.33 | |
23 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 50 m | 3:08.35 | |
24 | Lárusdóttir Auður María | 2006 | AKRANESS | 1906063330 | 50 m | 3:11.79 | |
25 | Ingimarsdóttir Helga Rós | 2006 | AKRANESS | 1908063590 | 50 m | 3:17.34 | |
26 | Jørgensen Katarina A. | 2006 | HVIDOVRE | 0654AO | 50 m | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge |
Sponsor: Kvickly, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 2:01.73 | |
2 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 2:03.15 | |
3 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 2:08.32 | |
4 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:10.44 | |
5 | Weiss Noah Koefoed | 2003 | HOVEDSTAD | 0381AC | 50 m | 2:15.80 | |
6 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 2:16.68 | |
7 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 2:17.29 | |
8 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 2:18.13 | |
9 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 2:19.61 | |
10 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 2:19.91 | |
11 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 2:20.63 | |
12 | Thornton Oliver | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:23.78 | ||
13 | Nyegaard Bertram | 2004 | ROSKILDE | 0471AJ | 50 m | 2:26.00 | |
14 | Hansen Emil Witzner | 2004 | A6 | 0475AD | 50 m | 2:27.28 | |
15 | Larsen Gustav Roesen | 2003 | HILLERØD | 0333AH | 50 m | 2:28.05 | |
16 | Drigsdahl Silas Folke | 2004 | HILLERØD | 0429AI | 50 m | 2:30.46 | |
17 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 2:30.48 | |
18 | Agerskov William Leander | 2004 | ALLERØD | 0411AK | 50 m | 2:32.89 | |
19 | Neldeberg Viktor Junker | 2004 | HELSINGE | 0445AA | 50 m | 2:36.92 | |
20 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | 2:45.12 | |
21 | Patterson Samuel | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 3:00.50 |
Årg. 2005-2018 |
1 | Andersen Morten Lindblom | 2005 | HILLERØD | 0563AD | 50 m | 2:19.83 | |
2 | Andersen Gustav Steen | 2006 | HOVEDSTAD | 0689AA | 50 m | 2:20.95 | |
3 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 2:22.76 | |
4 | Beagley Jake | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 2:23.42 | ||
5 | Andersen Magnus Steen | 2006 | HOVEDSTAD | 0679AA | 50 m | 2:23.82 | |
6 | Jeppesen Asger Bols | 2005 | HELSINGE | 0513AE | 50 m | 2:25.37 | |
7 | Olsen Cornelius | 2005 | FARUM | 0515AD | 50 m | 2:25.60 | |
8 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 2:27.42 | |
9 | Magnússon Kristján | 2005 | AKRANESS | 0207052130 | 50 m | 2:28.66 | |
10 | Abildgaard Gustav | 2005 | HOVEDSTAD | 0553AD | 50 m | 2:31.51 | |
11 | Güsmer Aksel Thuesen | 2006 | HOVEDSTAD | 0639AB | 50 m | 2:35.99 | |
12 | Jørgensen Malte Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0515AE | 50 m | 2:37.95 | |
13 | Frederiksen Tobias | 2006 | HELSINGE | 0657AC | 50 m | 2:39.59 | |
14 | Dohn Andreas Hammer | 2006 | LYNGBY | 0659AC | 50 m | 2:39.77 | |
15 | Slot Matthias | 2005 | HOVEDSTAD | 0517AB | 50 m | 2:40.17 | |
16 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 2:42.60 | |
17 | Thaulow Kristoffer | 2007 | FARUM | 0747AF | 50 m | 2:45.95 | |
18 | Foged Scott | 2005 | HELSINGE | 0575AI | 50 m | 2:48.10 | |
19 | Haldan Jakob Nikolai | 2006 | LYNGBY | 0609AC | 50 m | 2:48.39 | |
20 | Sigþórsson Guðbjarni | 2006 | AKRANESS | 2009062170 | 50 m | 2:57.12 | |
21 | Barr Joseph | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 3:02.20 | ||
22 | Harmens Marco Gundel | 2006 | HVIDOVRE | 0669AC | 50 m | 3:04.18 | |
23 | Frederiksen Lasse S. | 2006 | HELSINGE | 0617AI | 50 m | 3:07.47 | |
24 | Bernstein Viktor | 2006 | HVIDOVRE | 50 m | 3:08.64 | ||
25 | Tómasson Tómas Týr | 2006 | AKRANESS | 0508062350 | 50 m | 3:14.36 | |
26 | Kuptel Mateusz | 2006 | AKRANESS | 3001063580 | 50 m | 3:24.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 111, 50m Brystsvømning Piger |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 50 m | 33.45 | |
2 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 36.31 | |
3 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 36.93 | |
4 | Caulfield Sofia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 37.85 | ||
5 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 37.97 | |
6 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 39.47 | |
7 | Gudmundsdóttir Guðbjörg Bjartey | 2005 | AKRANESS | 2208052470 | 50 m | 39.71 | |
8 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 40.33 | |
9 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 40.46 | |
10 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 50 m | 42.09 | |
11 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 42.88 | |
12 | Mackenzie Lundy | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 42.90 | ||
13 | Petersen Patricia | 2005 | LYNGBY | 0526AA | 50 m | 43.11 | |
14 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 43.45 | |
15 | Ludvigsen Isabella | 2005 | ALLERØD | 0564AF | 50 m | 43.64 | |
16 | Grandlund Alice | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 44.00 | ||
17 | Salih Nadia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 44.00 | ||
18 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 44.14 | |
19 | Lund Amalie | 2004 | HELSINGE | 0438AX | 50 m | 44.17 | |
20 | From Frederikke Meisner | 2004 | ROSKILDE | 0418AM | 50 m | 44.46 | |
21 | Larsen Julie Merl | 2005 | A6 | 0584AB | 50 m | 44.76 | |
22 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 45.09 | |
23 | Townley Freya | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 45.10 | ||
24 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 45.59 | |
25 | Therkelsen Gry | 2004 | HELSINGE | 0496AT | 50 m | 46.37 | |
26 | Larsen Kathrine E. | 2005 | LYNGBY | 0584AM | 50 m | 46.43 | |
27 | Henning Caroline | 2005 | HILLERØD | 0508AM | 50 m | 46.65 | |
28 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 46.66 | |
29 | Lending Kaisa Falkenberg | 2005 | LYNGBY | 0504AM | 50 m | 46.88 | |
30 | Andersen Nicoline Mørch | 2005 | HVIDOVRE | 0534AL | 50 m | 47.40 | |
31 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 48.24 | |
32 | Magnúsardóttir Ingibjörg Svava | 2005 | AKRANESS | 2610053020 | 50 m | 48.53 | |
33 | Lebihan Ruby | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 48.90 | ||
34 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | 48.97 | |
35 | Aðalsteinsdóttir Íris Rakel | 2005 | AKRANESS | 2120053350 | 50 m | 49.17 | |
36 | Palmer Mya | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 49.20 | ||
37 | Ikkala Frida Karoline | 2005 | FR.VÆRK | 0508AK | 50 m | 50.12 | |
38 | Henriksen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0582AU | 50 m | 53.16 | |
39 | Franck Olivia | 2005 | HILLERØD | 0548AS | 50 m | ||
40 | Klitten Amalie | 2004 | HILLERØD | 0448BA | 50 m |
Årg. 2006-2018 |
1 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 37.50 | |
2 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 40.50 | |
3 | Rømer Mathilde | 2006 | FARUM | 0688AA | 50 m | 41.97 | |
4 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 42.06 | |
5 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 42.47 | |
6 | Traberg Zoe Overby | 2006 | HOVEDSTAD | 0646AB | 50 m | 42.98 | |
7 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 43.30 | |
8 | Philip Julie | 2007 | HOVEDSTAD | 0742AC | 50 m | 43.68 | |
9 | Stokkebro Mikkeline Steen | 2007 | HOVEDSTAD | 0726AB | 50 m | 43.92 | |
10 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 43.98 | |
11 | Maagøe Matilde | 2007 | HOVEDSTAD | 0706AA | 50 m | 44.02 | |
12 | Owens Rose | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 44.20 | ||
13 | Nørgaard Astrid | 2007 | FR.VÆRK | 0784AA | 50 m | 45.06 | |
14 | Møller Mathilde | 2007 | HOVEDSTAD | 0746AB | 50 m | 45.09 | |
15 | Zhang Sofia Yuwei | 2006 | LYNGBY | 0658AA | 50 m | 45.63 | |
16 | Hindborg Asta | 2007 | HOVEDSTAD | 0736AE | 50 m | 46.42 | |
17 | Pedersen Isabella | 2007 | HOVEDSTAD | 0706AD | 50 m | 46.71 | |
18 | Jackson Mia | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 46.80 | ||
19 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 46.90 | |
20 | Høyer Astrid | 2007 | HOVEDSTAD | 0792AB | 50 m | 47.07 | |
21 | Daníelsdóttir Glad Aldís Thea | 2006 | AKRANESS | 1405063620 | 50 m | 48.87 | |
22 | Jónsdóttir Íris Petra | 2006 | AKRANESS | 2003062950 | 50 m | 49.18 | |
23 | Rasmussen Maria Kjer | 2007 | HOVEDSTAD | 0728AA | 50 m | 50.12 | |
24 | Olesen Karla Hebeltoft | 2007 | HOVEDSTAD | 0712AG | 50 m | 50.36 | |
25 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 50 m | 50.60 | |
26 | Lárusdóttir Auður María | 2006 | AKRANESS | 1906063330 | 50 m | 51.03 | |
27 | Mikkelsen Alberte Berner | 2006 | HVIDOVRE | 0602AP | 50 m | 51.89 | |
28 | Káradóttir Karen | 2006 | AKRANESS | 0609063940 | 50 m | 52.73 | |
29 | Jacoby Vigga | 2007 | HOVEDSTAD | 0782AE | 50 m | 52.85 | |
30 | Lind Sofie | 2006 | HVIDOVRE | 0668AG | 50 m | 53.78 | |
31 | Ricken Alberte | 2007 | HILLERØD | 0744AD | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 112, 50m Brystsvømning Drenge |
Sponsor: Europcar, Farum |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 32.71 | |
2 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 33.55 | |
3 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 34.12 | |
4 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 34.98 | |
5 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 35.22 | |
6 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 50 m | 35.38 | |
7 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 37.41 | |
8 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 37.44 | |
9 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 38.30 | |
10 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 38.34 | |
11 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 38.57 | |
12 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 40.00 | |
13 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 40.55 | |
14 | Larsen Gustav Roesen | 2003 | HILLERØD | 0333AH | 50 m | 42.03 | |
15 | Vester André | 2004 | HELSINGE | 0401AP | 50 m | 45.24 | |
16 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 45.71 | |
17 | Bornemann Victor | 2004 | ALLERØD | 0489AD | 50 m | 56.81 |
Årg. 2005-2018 |
1 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 35.19 | |
2 | Allan William | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 36.63 | ||
3 | Andersen Morten Lindblom | 2005 | HILLERØD | 0563AD | 50 m | 37.26 | |
4 | Peters Emil Gram | 2005 | HELSINGE | 0529AD | 50 m | 37.43 | |
5 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 39.12 | |
6 | Devriendt Ben | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 39.51 | ||
7 | Jørgense Jonatan Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0595AE | 50 m | 40.61 | |
8 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 41.22 | |
9 | Breuner William | 2005 | ROSKILDE | 0521AC | 50 m | 41.37 | |
10 | Malmolin Andreas Velschow | 2005 | FARUM | 0541AE | 50 m | 41.82 | |
11 | Güsmer Aksel Thuesen | 2006 | HOVEDSTAD | 0639AB | 50 m | 42.04 | |
12 | Klitgaard Victor Møller | 2006 | HELSINGE | 0691AE | 50 m | 42.57 | |
13 | Slot Matthias | 2005 | HOVEDSTAD | 0517AB | 50 m | 42.92 | |
14 | Jørgensen Malte Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0515AE | 50 m | 43.79 | |
15 | Berg Felix Holkenfeldt Be | 2007 | HOVEDSTAD | 0727AA | 50 m | 44.08 | |
16 | Dohn Andreas Hammer | 2006 | LYNGBY | 0659AC | 50 m | 44.24 | |
17 | Abildgaard Gustav | 2005 | HOVEDSTAD | 0553AD | 50 m | 44.46 | |
18 | Andersen Gustav Steen | 2006 | HOVEDSTAD | 0689AA | 50 m | 44.58 | |
19 | Piontek Jonathan | 2005 | LYNGBY | 0525AG | 50 m | 44.68 | |
20 | Dillane Austin | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 44.90 | ||
21 | Larsen Jacob Koch | 2006 | FR.VÆRK | 0647AB | 50 m | 45.12 | |
22 | Isaksen Emil | 2005 | ROSKILDE | 0573AI | 50 m | 45.24 | |
23 | Nybroe Asbjørn | 2006 | HVIDOVRE | 0683AC | 50 m | 45.34 | |
24 | Jespersen Halfdan Dahl | 2006 | HOVEDSTAD | 0623AB | 50 m | 46.02 | |
25 | Andersen Magnus Steen | 2006 | HOVEDSTAD | 0679AA | 50 m | 46.61 | |
26 | Thaulow Kristoffer | 2007 | FARUM | 0747AF | 50 m | 47.02 | |
27 | Christiansen Mads Emil | 2006 | LYNGBY | 0611AH | 50 m | 47.14 | |
28 | Folkmann William | 2006 | HOVEDSTAD | 0655AE | 50 m | 47.51 | |
29 | Jensen Tristan | 2006 | HOVEDSTAD | 0611AG | 50 m | 47.96 | |
30 | Haldan Jakob Nikolai | 2006 | LYNGBY | 0609AC | 50 m | 48.18 | |
31 | Kuptel Mateusz | 2006 | AKRANESS | 3001063580 | 50 m | 48.78 | |
32 | Barlebo Karl Korfix | 2006 | HOVEDSTAD | 0641AC | 50 m | 49.88 | |
33 | Parham Roman | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 50.40 | ||
34 | Barr Joseph | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 51.70 | ||
35 | Skarphéðinsson Bjarni Snær | 2006 | AKRANESS | 1307063040 | 50 m | 52.59 | |
36 | Foged William | 2008 | HELSINGE | 0805AA | 50 m | 57.38 | |
37 | Klitten Johan | 2006 | HILLERØD | 0667AL | 50 m | ||
38 | Larsen Sebastian Roesen | 2006 | HILLERØD | 0669AF | 50 m | ||
39 | Sunesen Sebastian | 2005 | HILLERØD | 0515AM | 50 m | ||
40 | Thorngreen Joachim Nyvang | 2007 | HILLERØD | 0757AG | 50 m | ||
41 | Thorngreen Mikkel Nyvang | 2005 | HILLERØD | 0543AN | 50 m | ||
42 | Jensen Elias | 2006 | HILLERØD | 0691AN | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 113, 50m Butterfly Piger |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 31.18 | |
2 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 31.76 | |
3 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 32.45 | |
4 | Bull Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 32.55 | ||
5 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 32.70 | |
6 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 32.86 | |
7 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 32.93 | |
8 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 33.71 | |
9 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 33.79 | |
10 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 35.11 | |
11 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 35.25 | |
12 | Bennetzen Mathilde | 2004 | HVIDOVRE | 0428AN | 50 m | 35.28 | |
13 | Venturi Jemima | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 35.50 | ||
14 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 35.83 | |
15 | Larsen Kathrine E. | 2005 | LYNGBY | 0584AM | 50 m | 36.15 | |
16 | Townley Freya | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 36.63 | ||
17 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 37.01 | |
18 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 37.08 | |
19 | Lund Amalie | 2004 | HELSINGE | 0438AX | 50 m | 37.59 | |
20 | Magnúsardóttir Ingibjörg Svava | 2005 | AKRANESS | 2610053020 | 50 m | 37.63 | |
21 | Møller Mathilde Thor | 2005 | FARUM | 0564AU | 50 m | 37.65 | |
22 | Rasmussen Annika Toft | 2004 | HILLERØD | 0414AL | 50 m | 37.88 | |
23 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 37.92 | |
24 | Lending Kaisa Falkenberg | 2005 | LYNGBY | 0504AM | 50 m | 38.50 | |
25 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 38.59 | |
26 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 38.83 | |
27 | From Frederikke Meisner | 2004 | ROSKILDE | 0418AM | 50 m | 39.32 | |
28 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 39.42 | |
29 | Hocking Tallulah-Belle | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 39.60 | ||
30 | Palmer Mya | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 39.95 | ||
31 | Lebihan Ruby | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 40.10 | ||
32 | Jørgensen Laura | 2004 | HELSINGE | 0428AQ | 50 m | 40.55 | |
33 | Cruse Olivia | 2005 | HILLERØD | 0514AR | 50 m | 40.64 | |
34 | Hemmant Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 40.73 | ||
35 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 40.80 | |
36 | Salih Nadia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 41.20 | ||
37 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 42.68 | |
38 | Korndal-Henriksen Mille | 2005 | FARUM | 0538AG | 50 m | 43.38 | |
39 | Henning Caroline | 2005 | HILLERØD | 0508AM | 50 m | 46.04 | |
40 | Frosynou Olga | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 48.70 | ||
41 | Klitten Amalie | 2004 | HILLERØD | 0448BA | 50 m | ||
42 | Mølholm Emma | 2005 | HILLERØD | 0514AM | 50 m |
Årg. 2006-2018 |
1 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 33.97 | |
2 | Owens Rose | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 36.26 | ||
3 | Elster Marie | 2006 | LYNGBY | 0614AE | 50 m | 36.97 | |
4 | Legaard Silje Lyse | 2006 | HILLERØD | 0638AD | 50 m | 38.16 | |
5 | Pihl Athena Haugsted | 2006 | HILLERØD | 0652AA | 50 m | 38.23 | |
6 | Peters Frida Gram | 2007 | HELSINGE | 0712AC | 50 m | 39.33 | |
7 | Parkhøi Rikke | 2006 | HVIDOVRE | 0626AC | 50 m | 40.16 | |
8 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 40.43 | |
9 | Zhang Sofia Yuwei | 2006 | LYNGBY | 0658AA | 50 m | 41.20 | |
10 | Jónsdóttir Íris Petra | 2006 | AKRANESS | 2003062950 | 50 m | 45.08 | |
11 | Jónsdóttir Freyja Hrönn | 2006 | AKRANESS | 2807062560 | 50 m | 45.20 | |
12 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 50 m | 45.31 | |
13 | Ingimarsdóttir Helga Rós | 2006 | AKRANESS | 1908063590 | 50 m | 46.27 | |
14 | Cermak Olga | 2006 | HVIDOVRE | 0682AE | 50 m | 46.48 | |
15 | Boesgaard Natasja | 2007 | FR.VÆRK | 0728AC | 50 m | 51.94 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 114, 50m Butterfly Drenge |
Sponsor: Svømmespecialisten |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 25.45 | |
2 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 29.06 | |
3 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 29.22 | |
4 | Hind Matthew | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 29.43 | ||
5 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 29.82 | |
6 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 29.91 | |
7 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 30.52 | |
8 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 30.76 | |
9 | Hirsbak Frederik Lund | 2004 | A6 | 0481AB | 50 m | 31.13 | |
10 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 31.33 | |
11 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 31.61 | |
12 | Hicban Ross | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 32.24 | ||
13 | Seymour Laurie | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 32.40 | ||
14 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 32.50 | |
15 | Thornton Oliver | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 32.84 | ||
16 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 32.93 | |
17 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 32.94 | |
18 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 32.98 | |
19 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 33.50 | |
20 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 33.88 | |
21 | Tranum Noah | 2004 | A6 | 0449AG | 50 m | 33.94 | |
22 | Toftehøj Victor | 2003 | A6 | 0309AG | 50 m | 34.30 | |
23 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 34.52 | |
24 | Asmussen Alexander | 2004 | FR.VÆRK | 0417AG | 50 m | 36.96 | |
25 | Drigsdahl Silas Folke | 2004 | HILLERØD | 0429AI | 50 m | 37.33 | |
26 | Kusk Kasper | 2003 | HVIDOVRE | 0327AD | 50 m | 38.67 | |
27 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 38.84 | |
28 | Neldeberg Viktor Junker | 2004 | HELSINGE | 0445AA | 50 m | 39.64 | |
29 | Patterson Samuel | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 42.20 | ||
30 | Bornemann Victor | 2004 | ALLERØD | 0489AD | 50 m | 43.64 |
Årg. 2005-2018 |
1 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 31.60 | |
2 | Olsen Cornelius | 2005 | FARUM | 0515AD | 50 m | 32.23 | |
3 | Jørgensen Malte Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0515AE | 50 m | 33.14 | |
4 | Isaksen Emil | 2005 | ROSKILDE | 0573AI | 50 m | 33.23 | |
5 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 33.93 | |
6 | Beagley Jake | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 34.55 | ||
7 | Dohn Andreas Hammer | 2006 | LYNGBY | 0659AC | 50 m | 35.29 | |
8 | Jeppesen Asger Bols | 2005 | HELSINGE | 0513AE | 50 m | 36.65 | |
9 | Magnússon Kristján | 2005 | AKRANESS | 0207052130 | 50 m | 37.04 | |
10 | Jørgense Jonatan Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0595AE | 50 m | 37.20 | |
11 | Sigþórsson Guðbjarni | 2006 | AKRANESS | 2009062170 | 50 m | 37.86 | |
12 | Breuner William | 2005 | ROSKILDE | 0521AC | 50 m | 38.04 | |
13 | Allan William | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 39.00 | ||
14 | Klitgaard Victor Møller | 2006 | HELSINGE | 0691AE | 50 m | 39.41 | |
15 | Malmolin Andreas Velschow | 2005 | FARUM | 0541AE | 50 m | 40.03 | |
16 | Christiansen Mads Emil | 2006 | LYNGBY | 0611AH | 50 m | 40.39 | |
17 | Thaulow Kristoffer | 2007 | FARUM | 0747AF | 50 m | 42.11 | |
18 | Barr Joseph | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 43.10 | ||
19 | Weeks Sailor | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 43.40 | ||
20 | Larsen Jacob Koch | 2006 | FR.VÆRK | 0647AB | 50 m | 45.15 | |
21 | Bernstein Viktor | 2006 | HVIDOVRE | 50 m | 45.55 | ||
22 | Harmens Marco Gundel | 2006 | HVIDOVRE | 0669AC | 50 m | 55.51 | |
23 | Købsted Nicklas Kolt | 2006 | HELSINGE | 0601AG | 50 m | ||
24 | Klitten Johan | 2006 | HILLERØD | 0667AL | 50 m | ||
25 | Larsen Sebastian Roesen | 2006 | HILLERØD | 0669AF | 50 m | ||
26 | Thorngreen Mikkel Nyvang | 2005 | HILLERØD | 0543AN | 50 m | ||
27 | Mortensen Magnus Hartmann | 2005 | HVIDOVRE | 50 m | |||
28 | Jensen Elias | 2006 | HILLERØD | 0691AN | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 115, 200m Rygsvømning Piger |
Sponsor: Cool Company |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:18.46 2018-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 2:38.69 | |
2 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:40.15 | |
3 | Bull Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:41.00 | ||
4 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 2:45.53 | |
5 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 2:45.62 | |
6 | Venturi Jemima | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:46.10 | ||
7 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 2:46.25 | |
8 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 2:46.27 | |
9 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 2:48.21 | |
10 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 50 m | 2:48.69 | |
11 | Stenning Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:49.20 | ||
12 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 2:54.81 | |
13 | Møller Freja | 2004 | A6 | 0442AF | 50 m | 2:57.73 | |
14 | Magnúsardóttir Ingibjörg Svava | 2005 | AKRANESS | 2610053020 | 50 m | 2:59.78 | |
15 | Mølholm Emma | 2005 | HILLERØD | 0514AM | 50 m | ||
16 | Petersen Patricia | 2005 | LYNGBY | 0526AA | 50 m |
Årg. 2006-2018 |
1 | Jackson Mia | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 2:50.19 | ||
2 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 2:54.50 | |
3 | Salling Laura Cecilie | 2006 | LYNGBY | 0678AE | 50 m | 2:56.97 | |
4 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 50 m | 3:03.58 | |
5 | Rømer Mathilde | 2006 | FARUM | 0688AA | 50 m | 3:07.71 | |
6 | Wiingaard Victoria | 2006 | LYNGBY | 0662AC | 50 m | 3:14.03 | |
7 | Jensen Maica | 2006 | HVIDOVRE | 0612AE | 50 m | 3:15.39 | |
8 | Bierbaum-Pedersen Sofie | 2006 | FR.VÆRK | 0694AO | 50 m | 3:19.54 | |
9 | Jørgensen Katarina A. | 2006 | HVIDOVRE | 0654AO | 50 m | 3:46.29 | |
10 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 50 m | ||
11 | Ricken Alberte | 2007 | HILLERØD | 0744AD | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 116, 200m Rygsvømning Drenge |
Sponsor: Sportigan, Farum |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Hind Matthew | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:21.05 | ||
2 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 2:24.52 | |
3 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | A6 | 0363AB | 50 m | 2:24.76 | |
4 | Thornton Oliver | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:30.27 | ||
5 | Seymour Laurie | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:30.90 | ||
6 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 2:43.37 | |
7 | Agerskov William Leander | 2004 | ALLERØD | 0411AK | 50 m | 2:48.02 | |
8 | Larsen Gustav Roesen | 2003 | HILLERØD | 0333AH | 50 m | 2:48.54 | |
9 | Tranum Noah | 2004 | A6 | 0449AG | 50 m | 2:49.88 | |
10 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m |
Årg. 2005-2018 |
1 | Svarrer Julius | 2005 | A6 | 0507AH | 50 m | 2:35.43 | |
2 | Beagley Jake | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 2:37.20 | ||
3 | Devriendt Ben | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 2:52.29 | ||
4 | Weeks Sailor | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 3:02.60 | ||
5 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 3:07.90 | |
6 | Jørgensen Malte Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0515AE | 50 m | ||
7 | Brandt Nikolaj Assentoft | 2007 | HELSINGE | 0757AF | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 117, 100m Frisvømning Piger |
Sponsor: Farum Isenkræm |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 1:03.89 | |
2 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 1:03.91 | |
3 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 1:04.17 | |
4 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 1:04.50 | |
5 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | A6 | 0564AA | 50 m | 1:04.61 | |
6 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 1:05.56 | |
7 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 1:05.91 | |
8 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 1:05.91 | |
9 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 1:07.16 | |
10 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 1:07.37 | |
11 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 1:07.62 | |
12 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 1:07.71 | |
13 | Lillebæk Isabel Malou | 2004 | A6 | 0466AT | 50 m | 1:07.95 | |
14 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 1:08.67 | |
15 | Stenning Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:08.90 | ||
16 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 1:08.92 | |
17 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 1:09.22 | |
18 | Jørgensen Laura | 2004 | HELSINGE | 0428AQ | 50 m | 1:09.79 | |
19 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 1:09.86 | |
20 | Lund Amalie | 2004 | HELSINGE | 0438AX | 50 m | 1:10.27 | |
21 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 50 m | 1:10.42 | |
22 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 1:10.60 | |
23 | Gudmundsdóttir Guðbjörg Bjartey | 2005 | AKRANESS | 2208052470 | 50 m | 1:10.66 | |
24 | Korndal-Henriksen Mille | 2005 | FARUM | 0538AG | 50 m | 1:11.34 | |
25 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 1:11.70 | |
26 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 1:12.47 | |
27 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 1:12.59 | |
28 | Townley Freya | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:12.61 | ||
29 | Mackenzie Lundy | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:13.00 | ||
30 | Hemmant Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:13.10 | ||
31 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 1:13.35 | |
32 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 1:13.66 | |
33 | Hocking Tallulah-Belle | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:14.30 | ||
34 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 1:14.41 | |
35 | Larsen Julie Merl | 2005 | A6 | 0584AB | 50 m | 1:14.73 | |
36 | Henning Caroline | 2005 | HILLERØD | 0508AM | 50 m | 1:15.38 | |
37 | Lending Kaisa Falkenberg | 2005 | LYNGBY | 0504AM | 50 m | 1:16.95 | |
38 | Steen Laura Sonne | 2004 | HVIDOVRE | 0408AV | 50 m | 1:17.36 | |
39 | From Frederikke Meisner | 2004 | ROSKILDE | 0418AM | 50 m | 1:17.56 | |
40 | Rasmussen Annika Toft | 2004 | HILLERØD | 0414AL | 50 m | 1:17.97 | |
41 | Grandlund Alice | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:19.00 | ||
42 | Lebihan Ruby | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:19.40 | ||
43 | Møller Mathilde Thor | 2005 | FARUM | 0564AU | 50 m | 1:19.74 | |
44 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 1:20.37 | |
45 | Henriksen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0582AU | 50 m | 1:22.04 | |
46 | Frosynou Olga | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:23.80 | ||
47 | Jakobsen Aurora Troldahl | 2005 | HELSINGE | 0564AX | 50 m | 1:23.83 | |
48 | Palmer Mya | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:24.60 | ||
49 | Aðalsteinsdóttir Íris Rakel | 2005 | AKRANESS | 2120053350 | 50 m | 1:31.39 | |
50 | Handberg Mathilde F | 2005 | HVIDOVRE | 0576AX | 50 m | 1:31.93 | |
51 | Franck Olivia | 2005 | HILLERØD | 0548AS | 50 m | ||
52 | Klitten Amalie | 2004 | HILLERØD | 0448BA | 50 m |
Årg. 2006-2018 |
1 | Jackson Mia | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 1:12.95 | ||
2 | Peters Frida Gram | 2007 | HELSINGE | 0712AC | 50 m | 1:14.41 | |
3 | Jensen Maica | 2006 | HVIDOVRE | 0612AE | 50 m | 1:14.41 | |
4 | Legaard Silje Lyse | 2006 | HILLERØD | 0638AD | 50 m | 1:15.34 | |
5 | Pihl Athena Haugsted | 2006 | HILLERØD | 0652AA | 50 m | 1:15.87 | |
6 | Parkhøi Rikke | 2006 | HVIDOVRE | 0626AC | 50 m | 1:16.81 | |
7 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 1:16.85 | |
8 | Salling Laura Cecilie | 2006 | LYNGBY | 0678AE | 50 m | 1:18.41 | |
9 | Wiingaard Victoria | 2006 | LYNGBY | 0662AC | 50 m | 1:18.56 | |
10 | Zhang Sofia Yuwei | 2006 | LYNGBY | 0658AA | 50 m | 1:20.66 | |
11 | Elster Marie | 2006 | LYNGBY | 0614AE | 50 m | 1:20.68 | |
12 | Bierbaum-Pedersen Sofie | 2006 | FR.VÆRK | 0694AO | 50 m | 1:22.89 | |
13 | Jónsdóttir Freyja Hrönn | 2006 | AKRANESS | 2807062560 | 50 m | 1:23.06 | |
14 | Jónsdóttir Íris Petra | 2006 | AKRANESS | 2003062950 | 50 m | 1:25.95 | |
15 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 50 m | 1:26.35 | |
16 | Hoffmann Sally Sol Lindal | 2007 | HELSINGE | 0776AE | 50 m | 1:28.31 | |
17 | Lárusdóttir Auður María | 2006 | AKRANESS | 1906063330 | 50 m | 1:28.93 | |
18 | Boesgaard Natasja | 2007 | FR.VÆRK | 0728AC | 50 m | 1:30.58 | |
19 | Arnholtz Liya | 2007 | HELSINGE | 0794AM | 50 m | 1:30.72 | |
20 | Ingimarsdóttir Helga Rós | 2006 | AKRANESS | 1908063590 | 50 m | 1:31.10 | |
21 | Jørgensen Katarina A. | 2006 | HVIDOVRE | 0654AO | 50 m | 1:33.39 | |
22 | Daníelsdóttir Glad Aldís Thea | 2006 | AKRANESS | 1405063620 | 50 m | 1:34.39 | |
23 | Jensen Emily Amalie | 2007 | HELSINGE | 0754AE | 50 m | 1:34.56 | |
24 | Káradóttir Karen | 2006 | AKRANESS | 0609063940 | 50 m | 1:38.31 | |
25 | Thomsen Yasmin | 2007 | HELSINGE | 0766AQ | 50 m | 1:39.21 | |
26 | Søbjerg Anna | 2008 | HELSINGE | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 118, 100m Frisvømning Drenge |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 55.77 | |
2 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 58.41 | |
3 | Hind Matthew | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 59.10 | ||
4 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 59.20 | |
5 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 1:00.12 | |
6 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 1:00.24 | |
7 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 1:01.10 | |
8 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 1:02.33 | |
9 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 1:02.74 | |
10 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 1:02.85 | |
11 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 1:03.81 | |
12 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 1:04.35 | |
13 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:04.92 | |
14 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 1:05.69 | |
15 | Hicban Ross | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:06.60 | ||
16 | Hansen Emil Witzner | 2004 | A6 | 0475AD | 50 m | 1:06.82 | |
17 | Toftehøj Victor | 2003 | A6 | 0309AG | 50 m | 1:06.95 | |
18 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 1:07.43 | |
19 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 1:08.28 | |
20 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 1:10.09 | |
21 | Drigsdahl Silas Folke | 2004 | HILLERØD | 0429AI | 50 m | 1:10.48 | |
22 | Neldeberg Viktor Junker | 2004 | HELSINGE | 0445AA | 50 m | 1:11.59 | |
23 | Asmussen Alexander | 2004 | FR.VÆRK | 0417AG | 50 m | 1:13.43 | |
24 | Kusk Kasper | 2003 | HVIDOVRE | 0327AD | 50 m | 1:13.64 | |
25 | Vester André | 2004 | HELSINGE | 0401AP | 50 m | 1:15.47 | |
26 | Patterson Samuel | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:19.50 | ||
27 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | 1:20.69 |
Årg. 2005-2018 |
1 | Magnússon Kristján | 2005 | AKRANESS | 0207052130 | 50 m | 1:06.28 | |
2 | Beagley Jake | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:06.30 | ||
3 | Olsen Cornelius | 2005 | FARUM | 0515AD | 50 m | 1:06.82 | |
4 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 1:07.73 | |
5 | Jeppesen Asger Bols | 2005 | HELSINGE | 0513AE | 50 m | 1:07.96 | |
6 | Dohn Andreas Hammer | 2006 | LYNGBY | 0659AC | 50 m | 1:09.14 | |
7 | Isaksen Emil | 2005 | ROSKILDE | 0573AI | 50 m | 1:09.48 | |
8 | Breuner William | 2005 | ROSKILDE | 0521AC | 50 m | 1:10.06 | |
9 | Klitgaard Victor Møller | 2006 | HELSINGE | 0691AE | 50 m | 1:11.69 | |
10 | Frederiksen Tobias | 2006 | HELSINGE | 0657AC | 50 m | 1:12.27 | |
11 | Peters Emil Gram | 2005 | HELSINGE | 0529AD | 50 m | 1:12.44 | |
12 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 1:12.62 | |
13 | Sigþórsson Guðbjarni | 2006 | AKRANESS | 2009062170 | 50 m | 1:13.13 | |
14 | Piontek Jonathan | 2005 | LYNGBY | 0525AG | 50 m | 1:15.25 | |
15 | Thaulow Kristoffer | 2007 | FARUM | 0747AF | 50 m | 1:15.67 | |
16 | Foged Scott | 2005 | HELSINGE | 0575AI | 50 m | 1:16.73 | |
17 | Frederiksen Lasse S. | 2006 | HELSINGE | 0617AI | 50 m | 1:18.39 | |
18 | Tómasson Tómas Týr | 2006 | AKRANESS | 0508062350 | 50 m | 1:20.09 | |
19 | Dillane Austin | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:20.38 | ||
20 | Barr Joseph | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:22.40 | ||
21 | Købsted Nicklas Kolt | 2006 | HELSINGE | 0601AG | 50 m | 1:25.58 | |
22 | Harmens Marco Gundel | 2006 | HVIDOVRE | 0669AC | 50 m | 1:26.11 | |
23 | Skarphéðinsson Bjarni Snær | 2006 | AKRANESS | 1307063040 | 50 m | 1:28.08 | |
24 | Kuptel Mateusz | 2006 | AKRANESS | 3001063580 | 50 m | 1:28.47 | |
25 | Foged William | 2008 | HELSINGE | 0805AA | 50 m | 1:28.72 | |
26 | Sunesen Sebastian | 2005 | HILLERØD | 0515AM | 50 m | ||
27 | Thorngreen Mikkel Nyvang | 2005 | HILLERØD | 0543AN | 50 m | ||
28 | Thorngreen Joachim Nyvang | 2007 | HILLERØD | 0757AG | 50 m | ||
29 | Larsen Sebastian Roesen | 2006 | HILLERØD | 0669AF | 50 m | ||
30 | Klitten Johan | 2006 | HILLERØD | 0667AL | 50 m | ||
31 | Jensen Elias | 2006 | HILLERØD | 0691AN | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 119, 100m Brystsvømning Piger |
Sponsor: Rema 1000, Farum |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 1:17.42 | |
2 | Caulfield Sofia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:21.88 | ||
3 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 1:22.30 | |
4 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 1:24.62 | |
5 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 1:24.79 | |
6 | Bull Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:25.10 | ||
7 | Gudmundsdóttir Guðbjörg Bjartey | 2005 | AKRANESS | 2208052470 | 50 m | 1:25.74 | |
8 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 1:26.31 | |
9 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:26.77 | |
10 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 50 m | 1:27.64 | |
11 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 1:32.80 | |
12 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 1:32.89 | |
13 | Petersen Patricia | 2005 | LYNGBY | 0526AA | 50 m | 1:33.12 | |
14 | Salih Nadia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:34.52 | ||
15 | Mackenzie Lundy | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:35.30 | ||
16 | Larsen Julie Merl | 2005 | A6 | 0584AB | 50 m | 1:35.51 | |
17 | Therkelsen Gry | 2004 | HELSINGE | 0496AT | 50 m | 1:35.78 | |
18 | Grandlund Alice | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:35.90 | ||
19 | Cruse Olivia | 2005 | HILLERØD | 0514AR | 50 m | 1:36.56 | |
20 | Aðalsteinsdóttir Íris Rakel | 2005 | AKRANESS | 2120053350 | 50 m | 1:45.14 | |
21 | Lebihan Ruby | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:46.00 | ||
22 | Andersen Nicoline Mørch | 2005 | HVIDOVRE | 0534AL | 50 m | 1:47.96 | |
23 | Klitten Amalie | 2004 | HILLERØD | 0448BA | 50 m |
Årg. 2006-2018 |
1 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 1:21.30 | |
2 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 1:28.76 | |
3 | Rømer Mathilde | 2006 | FARUM | 0688AA | 50 m | 1:32.57 | |
4 | Owens Rose | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 1:36.30 | ||
5 | Nørgaard Astrid | 2007 | FR.VÆRK | 0784AA | 50 m | 1:37.62 | |
6 | Elster Marie | 2006 | LYNGBY | 0614AE | 50 m | 1:39.90 | |
7 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 50 m | 1:40.66 | |
8 | Daníelsdóttir Glad Aldís Thea | 2006 | AKRANESS | 1405063620 | 50 m | 1:45.63 | |
9 | Lind Sofie | 2006 | HVIDOVRE | 0668AG | 50 m | 1:50.46 | |
10 | Lárusdóttir Auður María | 2006 | AKRANESS | 1906063330 | 50 m | 1:51.74 | |
11 | Káradóttir Karen | 2006 | AKRANESS | 0609063940 | 50 m | 1:52.70 | |
12 | Mikkelsen Alberte Berner | 2006 | HVIDOVRE | 0602AP | 50 m | 2:00.13 | |
13 | Cermak Olga | 2006 | HVIDOVRE | 0682AE | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 120, 100m Brystsvømning Drenge |
Sponsor: Meny, Værløse |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04.25 2014-04-27 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Kortegaard Anders K. | 2004 | A6 | 0471AB | 50 m | 1:11.56 | |
2 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 1:18.60 | |
3 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 1:21.29 | |
4 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 1:21.62 | |
5 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 1:22.58 | |
6 | Hirsbak Frederik Lund | 2004 | A6 | 0481AB | 50 m | 1:23.28 | |
7 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 1:25.27 | |
8 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 1:33.47 | |
9 | Bornemann Victor | 2004 | ALLERØD | 0489AD | 50 m | 1:44.39 | |
10 | Patterson Samuel | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 1:49.30 |
Årg. 2005-2018 |
1 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 1:20.37 | |
2 | Peters Emil Gram | 2005 | HELSINGE | 0529AD | 50 m | 1:20.80 | |
3 | Allan William | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:21.70 | ||
4 | Devriendt Ben | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:25.13 | ||
5 | Jørgense Jonatan Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0595AE | 50 m | 1:29.55 | |
6 | Klitgaard Victor Møller | 2006 | HELSINGE | 0691AE | 50 m | 1:33.51 | |
7 | Larsen Jacob Koch | 2006 | FR.VÆRK | 0647AB | 50 m | 1:33.72 | |
8 | Malmolin Andreas Velschow | 2005 | FARUM | 0541AE | 50 m | 1:34.12 | |
9 | Dillane Austin | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 1:37.80 | ||
10 | Nybroe Asbjørn | 2006 | HVIDOVRE | 0683AC | 50 m | 1:39.86 | |
11 | Christiansen Mads Emil | 2006 | LYNGBY | 0611AH | 50 m | 1:42.04 | |
12 | Foged Scott | 2005 | HELSINGE | 0575AI | 50 m | 1:47.90 | |
13 | Tómasson Tómas Týr | 2006 | AKRANESS | 0508062350 | 50 m | 1:48.58 | |
14 | Skarphéðinsson Bjarni Snær | 2006 | AKRANESS | 1307063040 | 50 m | 1:50.17 | |
15 | Thaulow Kristoffer | 2007 | FARUM | 0747AF | 50 m | 1:50.70 | |
16 | Kuptel Mateusz | 2006 | AKRANESS | 3001063580 | 50 m | 1:50.76 | |
17 | Mortensen Magnus Hartmann | 2005 | HVIDOVRE | 50 m | 1:53.04 | ||
18 | Larsen Sebastian Roesen | 2006 | HILLERØD | 0669AF | 50 m | ||
19 | Klitten Johan | 2006 | HILLERØD | 0667AL | 50 m | ||
20 | Sunesen Sebastian | 2005 | HILLERØD | 0515AM | 50 m | ||
21 | Thorngreen Joachim Nyvang | 2007 | HILLERØD | 0757AG | 50 m | ||
22 | Thorngreen Mikkel Nyvang | 2005 | HILLERØD | 0543AN | 50 m | ||
23 | Jensen Elias | 2006 | HILLERØD | 0691AN | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 121, 200m Medley Piger |
Sponsor: Ravn Alu |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | A6 | 0564AA | 50 m | 2:33.93 | |
2 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:37.34 | |
3 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:39.15 | |
4 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 2:42.11 | |
5 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 2:44.13 | |
6 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 2:45.32 | |
7 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 2:45.38 | |
8 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 2:45.61 | |
9 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 2:46.92 | |
10 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 2:50.16 | |
11 | Venturi Jemima | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:53.20 | ||
12 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 2:53.26 | |
13 | Ludvigsen Isabella | 2005 | ALLERØD | 0564AF | 50 m | 2:57.21 | |
14 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 2:59.40 | |
15 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 3:01.43 | |
16 | Larsen Kathrine E. | 2005 | LYNGBY | 0584AM | 50 m | 3:02.35 | |
17 | Hemmant Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 3:03.30 | ||
18 | Langkilde Maja Hallberg | 2004 | FR.VÆRK | 0498AL | 50 m | 3:03.47 | |
19 | Magnúsardóttir Ingibjörg Svava | 2005 | AKRANESS | 2610053020 | 50 m | 3:03.88 | |
20 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 3:03.88 | |
21 | Salih Nadia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 3:05.50 | ||
22 | Hocking Tallulah-Belle | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 3:06.70 | ||
23 | Lending Kaisa Falkenberg | 2005 | LYNGBY | 0504AM | 50 m | 3:07.89 | |
24 | Rasmussen Annika Toft | 2004 | HILLERØD | 0414AL | 50 m | 3:11.57 | |
25 | Cruse Olivia | 2005 | HILLERØD | 0514AR | 50 m | 3:14.52 | |
26 | Andersen Nicoline Mørch | 2005 | HVIDOVRE | 0534AL | 50 m | 3:28.54 | |
27 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 3:37.19 | |
28 | Handberg Mathilde F | 2005 | HVIDOVRE | 0576AX | 50 m | 3:51.31 | |
29 | Mølholm Emma | 2005 | HILLERØD | 0514AM | 50 m |
Årg. 2006-2018 |
1 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 2:58.98 | |
2 | Owens Rose | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 3:08.20 | ||
3 | Salling Laura Cecilie | 2006 | LYNGBY | 0678AE | 50 m | 3:08.98 | |
4 | Parkhøi Rikke | 2006 | HVIDOVRE | 0626AC | 50 m | 3:09.24 | |
5 | Zhang Sofia Yuwei | 2006 | LYNGBY | 0658AA | 50 m | 3:11.10 | |
6 | Pihl Athena Haugsted | 2006 | HILLERØD | 0652AA | 50 m | 3:14.34 | |
7 | Legaard Silje Lyse | 2006 | HILLERØD | 0638AD | 50 m | 3:19.02 | |
8 | Jónsdóttir Íris Petra | 2006 | AKRANESS | 2003062950 | 50 m | 3:27.68 | |
9 | Cermak Olga | 2006 | HVIDOVRE | 0682AE | 50 m | 3:29.81 | |
10 | Ingimarsdóttir Helga Rós | 2006 | AKRANESS | 1908063590 | 50 m | 3:48.35 | |
11 | Mikkelsen Alberte Berner | 2006 | HVIDOVRE | 0602AP | 50 m | 3:51.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 122, 200m Medley Drenge |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 2:24.66 | |
2 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 2:25.12 | |
3 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 2:29.05 | |
4 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 2:31.11 | |
5 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 2:32.35 | |
6 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | A6 | 0363AB | 50 m | 2:35.58 | |
7 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 2:36.58 | |
8 | Seymour Laurie | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:37.00 | ||
9 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 2:38.68 | |
10 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 2:38.86 | |
11 | Thornton Oliver | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:39.70 | ||
12 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 2:42.42 | |
13 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 2:43.02 | |
14 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 2:43.34 | |
15 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 2:43.98 | |
16 | Larsen Gustav Roesen | 2003 | HILLERØD | 0333AH | 50 m | 2:44.37 | |
17 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 2:45.97 | |
18 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 2:46.33 | |
19 | Hansen Emil Witzner | 2004 | A6 | 0475AD | 50 m | 2:52.84 | |
20 | Drigsdahl Silas Folke | 2004 | HILLERØD | 0429AI | 50 m | 2:53.67 | |
21 | Hicban Ross | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 2:55.40 | ||
22 | Agerskov William Leander | 2004 | ALLERØD | 0411AK | 50 m | 2:57.98 | |
23 | Kusk Kasper | 2003 | HVIDOVRE | 0327AD | 50 m | 3:02.27 | |
24 | Asmussen Alexander | 2004 | FR.VÆRK | 0417AG | 50 m | 3:28.55 | |
25 | Vester André | 2004 | HELSINGE | 0401AP | 50 m |
Årg. 2005-2018 |
1 | Svarrer Julius | 2005 | A6 | 0507AH | 50 m | 2:34.24 | |
2 | Jørgensen Malte Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0515AE | 50 m | 2:46.73 | |
3 | Devriendt Ben | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 2:50.33 | ||
4 | Dohn Andreas Hammer | 2006 | LYNGBY | 0659AC | 50 m | 2:51.18 | |
5 | Allan William | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 2:51.38 | ||
6 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 2:57.25 | |
7 | Breuner William | 2005 | ROSKILDE | 0521AC | 50 m | 3:07.58 | |
8 | Piontek Jonathan | 2005 | LYNGBY | 0525AG | 50 m | 3:08.21 | |
9 | Christiansen Mads Emil | 2006 | LYNGBY | 0611AH | 50 m | 3:08.34 | |
10 | Dillane Austin | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 3:11.10 | ||
11 | Sigþórsson Guðbjarni | 2006 | AKRANESS | 2009062170 | 50 m | 3:11.14 | |
12 | Weeks Sailor | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 3:20.00 | ||
13 | Mortensen Magnus Hartmann | 2005 | HVIDOVRE | 50 m | 3:25.56 | ||
14 | Harmens Marco Gundel | 2006 | HVIDOVRE | 0669AC | 50 m | 3:43.55 | |
15 | Bernstein Viktor | 2006 | HVIDOVRE | 50 m | 3:58.39 | ||
16 | Brandt Nikolaj Assentoft | 2007 | HELSINGE | 0757AF | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 123, 50m Rygsvømning Piger |
Sponsor: CMP |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2004-2005 |
1 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 33.50 | |
2 | Lillebæk Isabel Malou | 2004 | A6 | 0466AT | 50 m | 34.26 | |
3 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 34.77 | |
4 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 35.14 | |
5 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 35.90 | |
6 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 50 m | 36.00 | |
7 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 36.02 | |
8 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 36.15 | |
9 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 36.40 | |
10 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 36.56 | |
11 | Gudmundsdóttir Guðbjörg Bjartey | 2005 | AKRANESS | 2208052470 | 50 m | 36.71 | |
12 | Stenning Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 36.80 | ||
13 | Caulfield Sofia | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 37.43 | ||
14 | Hemmant Molly | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 37.70 | ||
15 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 37.71 | |
16 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 37.77 | |
17 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 37.95 | |
18 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 38.11 | |
19 | Møller Freja | 2004 | A6 | 0442AF | 50 m | 38.27 | |
20 | Lund Amalie | 2004 | HELSINGE | 0438AX | 50 m | 38.53 | |
21 | From Frederikke Meisner | 2004 | ROSKILDE | 0418AM | 50 m | 38.54 | |
22 | Henning Caroline | 2005 | HILLERØD | 0508AM | 50 m | 38.58 | |
23 | Townley Freya | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 39.30 | ||
24 | Korndal-Henriksen Mille | 2005 | FARUM | 0538AG | 50 m | 39.87 | |
25 | Petersen Patricia | 2005 | LYNGBY | 0526AA | 50 m | 40.15 | |
26 | Ludvigsen Isabella | 2005 | ALLERØD | 0564AF | 50 m | 40.37 | |
27 | Grandlund Alice | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 40.50 | ||
28 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 40.83 | |
29 | Palmer Mya | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 41.00 | ||
30 | Frosynou Olga | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 41.00 | ||
31 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 41.48 | |
32 | Larsen Kathrine E. | 2005 | LYNGBY | 0584AM | 50 m | 42.23 | |
33 | Andersen Nicoline Mørch | 2005 | HVIDOVRE | 0534AL | 50 m | 42.25 | |
34 | Mackenzie Lundy | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 42.70 | ||
35 | Therkelsen Gry | 2004 | HELSINGE | 0496AT | 50 m | 43.89 | |
36 | Steen Laura Sonne | 2004 | HVIDOVRE | 0408AV | 50 m | 44.08 | |
37 | Jakobsen Aurora Troldahl | 2005 | HELSINGE | 0564AX | 50 m | 45.08 | |
38 | Handberg Mathilde F | 2005 | HVIDOVRE | 0576AX | 50 m | 48.00 | |
39 | Aðalsteinsdóttir Íris Rakel | 2005 | AKRANESS | 2120053350 | 50 m | 50.27 | |
40 | Franck Olivia | 2005 | HILLERØD | 0548AS | 50 m |
Årg. 2006-2018 |
1 | Jackson Mia | 2006 | BRIGHTON | 50 m | 36.22 | ||
2 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 37.48 | |
3 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 39.35 | |
4 | Wiingaard Victoria | 2006 | LYNGBY | 0662AC | 50 m | 39.79 | |
5 | Salling Laura Cecilie | 2006 | LYNGBY | 0678AE | 50 m | 40.60 | |
6 | Peters Frida Gram | 2007 | HELSINGE | 0712AC | 50 m | 40.73 | |
7 | Lind Sofie | 2006 | HVIDOVRE | 0668AG | 50 m | 42.34 | |
8 | Jensen Maica | 2006 | HVIDOVRE | 0612AE | 50 m | 42.57 | |
9 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 50 m | 43.07 | |
10 | Nørgaard Astrid | 2007 | FR.VÆRK | 0784AA | 50 m | 43.83 | |
11 | Bierbaum-Pedersen Sofie | 2006 | FR.VÆRK | 0694AO | 50 m | 44.58 | |
12 | Zhang Sofia Yuwei | 2006 | LYNGBY | 0658AA | 50 m | 44.88 | |
13 | Hoffmann Sally Sol Lindal | 2007 | HELSINGE | 0776AE | 50 m | 44.94 | |
14 | Boesgaard Natasja | 2007 | FR.VÆRK | 0728AC | 50 m | 45.91 | |
15 | Daníelsdóttir Glad Aldís Thea | 2006 | AKRANESS | 1405063620 | 50 m | 47.78 | |
16 | Mikkelsen Alberte Berner | 2006 | HVIDOVRE | 0602AP | 50 m | 48.20 | |
17 | Jónsdóttir Freyja Hrönn | 2006 | AKRANESS | 2807062560 | 50 m | 49.26 | |
18 | Jørgensen Katarina A. | 2006 | HVIDOVRE | 0654AO | 50 m | 49.54 | |
19 | Káradóttir Karen | 2006 | AKRANESS | 0609063940 | 50 m | 49.86 | |
20 | Arnholtz Liya | 2007 | HELSINGE | 0794AM | 50 m | 52.17 | |
21 | Jensen Emily Amalie | 2007 | HELSINGE | 0754AE | 50 m | 52.69 | |
22 | Lárusdóttir Auður María | 2006 | AKRANESS | 1906063330 | 50 m | 52.88 | |
23 | Thomsen Yasmin | 2007 | HELSINGE | 0766AQ | 50 m | 55.49 | |
24 | Søbjerg Anna | 2008 | HELSINGE | 50 m | |||
25 | Rømer Mathilde | 2006 | FARUM | 0688AA | 50 m | ||
26 | Ricken Alberte | 2007 | HILLERØD | 0744AD | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 124, 50m Rygsvømning Drenge |
Sponsor: Osteboden, Farum |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2004 |
1 | Hind Matthew | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 30.28 | ||
2 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 30.53 | |
3 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 30.79 | |
4 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 32.97 | |
5 | Thornton Oliver | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 33.45 | ||
6 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 33.56 | |
7 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 33.83 | |
8 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 34.01 | |
9 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 34.25 | |
10 | Larsen Gustav Roesen | 2003 | HILLERØD | 0333AH | 50 m | 34.47 | |
11 | Kortegaard Anders K. | 2004 | A6 | 0471AB | 50 m | 35.77 | |
12 | Hicban Ross | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 37.10 | ||
13 | Patterson Samuel | 2004 | BRIGHTON | 50 m | 43.00 | ||
14 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | 43.28 | |
15 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m |
Årg. 2005-2018 |
1 | Beagley Jake | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 33.99 | ||
2 | Magnússon Kristján | 2005 | AKRANESS | 0207052130 | 50 m | 35.58 | |
3 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 35.70 | |
4 | Isaksen Emil | 2005 | ROSKILDE | 0573AI | 50 m | 36.39 | |
5 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 37.24 | |
6 | Jørgense Jonatan Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0595AE | 50 m | 39.71 | |
7 | Piontek Jonathan | 2005 | LYNGBY | 0525AG | 50 m | 40.59 | |
8 | Jeppesen Asger Bols | 2005 | HELSINGE | 0513AE | 50 m | 41.09 | |
9 | Weeks Sailor | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 41.27 | ||
10 | Frederiksen Tobias | 2006 | HELSINGE | 0657AC | 50 m | 42.93 | |
11 | Barr Joseph | 2005 | BRIGHTON | 50 m | 43.40 | ||
12 | Tómasson Tómas Týr | 2006 | AKRANESS | 0508062350 | 50 m | 44.48 | |
13 | Larsen Jacob Koch | 2006 | FR.VÆRK | 0647AB | 50 m | 44.74 | |
14 | Bernstein Viktor | 2006 | HVIDOVRE | 50 m | 45.13 | ||
15 | Frederiksen Lasse S. | 2006 | HELSINGE | 0617AI | 50 m | 46.38 | |
16 | Kuptel Mateusz | 2006 | AKRANESS | 3001063580 | 50 m | 48.95 | |
17 | Købsted Nicklas Kolt | 2006 | HELSINGE | 0601AG | 50 m | 49.14 | |
18 | Skarphéðinsson Bjarni Snær | 2006 | AKRANESS | 1307063040 | 50 m | 50.30 | |
19 | Foged William | 2008 | HELSINGE | 0805AA | 50 m | 53.66 | |
20 | Thorngreen Joachim Nyvang | 2007 | HILLERØD | 0757AG | 50 m | ||
21 | Nybroe Asbjørn | 2006 | HVIDOVRE | 0683AC | 50 m | ||
22 | Sunesen Sebastian | 2005 | HILLERØD | 0515AM | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Løb 203, 200m Brystsvømning Piger |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2006-2018 |
1 | Lárusdóttir Auður María | 2006 | AKRANESS | 1906063330 | 50 m | 3:52.58 | |
2 | Káradóttir Karen | 2006 | AKRANESS | 0609063940 | 50 m | 4:00.33 |
Årg. 2004-2005 |
1 | Aðalsteinsdóttir Íris Rakel | 2005 | AKRANESS | 2120053350 | 50 m | 3:45.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |