Program för UGP 3 2017-2018, Malmö
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
21:04 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
159 |
3 |
Anna Markenlöv |
2005 |
AX4805 |
POSEIDON |
|
25m |
2:04.91 |
202 |
4 |
Jennifer Norlén |
2005 |
AX8405 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:51.92 |
197 |
5 |
Rakel Johannisson |
2004 |
AQ2604 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:58.26 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
171 |
2 |
Teodora Stankovic |
2005 |
BJ1205 |
POSEIDON |
|
25m |
1:51.14 |
148 |
3 |
Louise Hörup |
2004 |
BN4204 |
POSEIDON |
|
25m |
1:46.32 |
151 |
4 |
Alice Klasholm |
2004 |
BS5204 |
POSEIDON |
|
25m |
1:43.39 |
4 |
5 |
Filippa Molin |
2005 |
AK1205 |
BROMÖLLA |
|
25m |
1:45.57 |
1 |
6 |
Tilda Hildingsson |
2004 |
BU2804 |
BROMÖLLA |
|
25m |
1:46.68 |
2 |
7 |
Nova Johansson |
2005 |
AM2405 |
BROMÖLLA |
|
25m |
1:51.68 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
168 |
1 |
Mira Sandberg |
2004 |
BS8204 |
POSEIDON |
|
25m |
1:41.86 |
209 |
2 |
Lovisa Yngvesson |
2004 |
BK5204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:40.04 |
306 |
3 |
Klara Harrysson |
2004 |
AM3604 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:38.45 |
130 |
4 |
Hilma Sörum |
2004 |
AX3204 |
MKK |
|
25m |
1:36.37 |
99 |
5 |
Hanna Johansson |
2004 |
BJ4404 |
MKK |
|
25m |
1:37.02 |
217 |
6 |
Mollie Dalengran |
2004 |
BT1604 |
SK TRITON |
|
25m |
1:39.44 |
149 |
7 |
Elin Jannasch |
2005 |
BN1405 |
POSEIDON |
|
25m |
1:41.33 |
179 |
8 |
Victoria Berild Andersen |
2003 |
BQ8603 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:43.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
156 |
1 |
Cecila Lång Rune |
2005 |
BH4605 |
POSEIDON |
|
25m |
1:36.05 |
77 |
2 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
25m |
1:35.22 |
105 |
3 |
Mia Lang |
2002 |
BO8402 |
MKK |
|
25m |
1:33.52 |
201 |
4 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:32.20 |
163 |
5 |
Emma Pjanic |
2005 |
BH3605 |
POSEIDON |
|
25m |
1:32.37 |
136 |
6 |
Johanna Andersson Medhanie |
2005 |
AG0405 |
POSEIDON |
|
25m |
1:33.89 |
194 |
7 |
Lova Flemming |
2004 |
AZ2204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:35.33 |
190 |
8 |
Jennie Christiansen |
2004 |
AL3204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:36.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
64 |
1 |
Emilia Berg |
2005 |
AJ2605 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:31.27 |
118 |
2 |
Nora Olsson |
2005 |
AW9805 |
MKK |
|
25m |
1:30.25 |
282 |
3 |
Elvira Eriksson |
2003 |
AJ5803 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:29.42 |
329 |
4 |
Frida Pekberg |
2004 |
AG0404 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:28.61 |
80 |
5 |
Beatrice Ask |
2005 |
AG3405 |
MKK |
|
25m |
1:28.75 |
155 |
6 |
Sofia Lund |
2003 |
BP4803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:30.02 |
127 |
7 |
Anna Stenberg |
2005 |
AA3405 |
MKK |
|
25m |
1:31.13 |
141 |
8 |
Emma Bontidean |
2003 |
AW1803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:31.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
172 |
1 |
Emelie Stridh |
2004 |
AW3404 |
POSEIDON |
|
25m |
1:27.66 |
16 |
2 |
Dikte Lagergren |
2003 |
BV9203 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:27.00 |
40 |
3 |
Lova Persson |
2004 |
AD7604 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:26.53 |
247 |
4 |
Julia Stenström |
2002 |
AO5402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:26.05 |
39 |
5 |
Olivia Pantzar |
2004 |
AG5404 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:26.50 |
295 |
6 |
Irma Nilsson |
2004 |
AD5204 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:26.53 |
153 |
7 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
25m |
1:27.09 |
312 |
8 |
Ella Persson |
2004 |
AJ2604 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:28.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
262 |
1 |
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
AW9602 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:25.74 |
32 |
2 |
Ella Jeppsson |
2003 |
AD0403 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:25.55 |
285 |
3 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:24.24 |
222 |
4 |
Felicia Jartelius |
2001 |
AS6601 |
SK TRITON |
|
25m |
1:23.86 |
160 |
5 |
Olivia Olsson |
2004 |
AL1804 |
POSEIDON |
|
25m |
1:24.11 |
211 |
6 |
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
AD1405 |
SK TRITON |
|
25m |
1:24.74 |
165 |
7 |
Julia Rieschel |
2003 |
BF8203 |
POSEIDON |
|
25m |
1:25.63 |
224 |
8 |
Moa Järnegren |
2003 |
BK6803 |
SK TRITON |
|
25m |
1:25.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
263 |
1 |
Nike Källkvist |
2004 |
AZ5204 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:22.81 |
239 |
2 |
Isabel Persson |
2004 |
AB3804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:22.61 |
60 |
3 |
Tilde Röiseth |
2003 |
AF5603 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:22.35 |
277 |
4 |
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:21.66 |
325 |
5 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIK |
|
25m |
1:21.73 |
244 |
6 |
Antonia Sandblom |
2003 |
AG4603 |
SK TRITON |
|
25m |
1:22.40 |
330 |
7 |
Kristina Kulcsar |
2001 |
AY7801 |
MKK |
|
50m |
1:22.64 |
192 |
8 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:22.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
9 |
1 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:21.24 |
276 |
2 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
AN2404 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:20.68 |
94 |
3 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
25m |
1:20.34 |
61 |
4 |
Livia Sjunnesson |
2005 |
AB8405 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:19.46 |
289 |
5 |
Elin Kjellberg |
2003 |
AJ7803 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:19.63 |
3 |
6 |
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
AK0205 |
BROMÖLLA |
|
25m |
1:20.37 |
284 |
7 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:20.91 |
314 |
8 |
Caisa Renström |
2004 |
AH8404 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:21.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
1:18.79 |
315 |
2 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:18.66 |
24 |
3 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:16.94 |
78 |
4 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
25m |
1:15.30 |
120 |
5 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
25m |
1:15.66 |
26 |
6 |
Thea Dahlqvist |
2003 |
AR4603 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:17.26 |
52 |
7 |
Emma Hassling |
2004 |
AD5404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:18.77 |
213 |
8 |
Maja Björnström |
2005 |
AD2205 |
SK TRITON |
|
25m |
1:19.37 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
21:04 |
|