Program för Citadellsim 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 3
Heatlista Gren 68
|
Tävling |
Citadellsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
21:20 |
|
|
Arrangör |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 68, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (4) |
Beräknad start 11:59 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
776 |
1 |
Lukas Majvig Andersen |
2003 |
0309AC |
KVIK |
|
25m |
1:10.53 |
128 |
2 |
Viktor Wiberg |
2003 |
AR3503 |
HS |
|
25m |
1:09.24 |
740 |
3 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:08.31 |
686 |
4 |
Maximilian Brink |
2002 |
AL1902 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:06.88 |
51 |
5 |
Oscar Elfers |
2002 |
AL9102 |
HS |
|
25m |
1:07.04 |
593 |
6 |
Emil Svensson |
2002 |
AK2302 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:08.66 |
773 |
7 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
0381AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.36 |
488 |
8 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:10.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
570 |
1 |
Viktor Hansson |
2003 |
AM7103 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:06.47 |
46 |
2 |
Henning Cederlund |
2003 |
AI1303 |
HS |
|
25m |
1:05.23 |
482 |
3 |
Vilhelm Andersson |
2002 |
AE1502 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:04.79 |
198 |
4 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:03.66 |
551 |
5 |
Noel Persson |
2002 |
AG2702 |
SK TRITON |
|
25m |
1:04.77 |
76 |
6 |
Oliver Kock |
2003 |
AK1903 |
HS |
|
25m |
1:04.82 |
311 |
7 |
Carl Ewertz |
2002 |
AP9102 |
MKK |
|
25m |
1:05.97 |
218 |
8 |
Albin Eriksson |
2003 |
AF3503 |
LULEÅ SS |
|
50m |
1:06.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
711 |
1 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.49 |
763 |
2 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:02.54 |
800 |
3 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
KVIK |
|
50m |
1:01.32 |
123 |
4 |
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
HS |
|
25m |
1:00.94 |
796 |
5 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
KVIK |
|
25m |
1:01.30 |
530 |
6 |
Linus Forsgren |
2003 |
AA1103 |
SK TRITON |
|
25m |
1:01.74 |
52 |
7 |
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
HS |
|
25m |
1:03.00 |
689 |
8 |
Oscar Nordström |
2003 |
AH4303 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:03.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
81 |
1 |
Gustav Lind |
2002 |
AG7702 |
HS |
|
25m |
1:00.26 |
767 |
2 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
58.78 |
242 |
3 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
58.50 |
312 |
4 |
David Falk |
2003 |
AD3103 |
MKK |
|
25m |
57.31 |
810 |
5 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
58.27 |
590 |
6 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
58.53 |
859 |
7 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
59.73 |
491 |
8 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:00.74 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 juni 2018 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
21:20 |
|