Program för Oulun Uinnit 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun Uimahalli |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1500m Vapaauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
55 |
|
Alex Lydman |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A218 |
50m |
16:59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
42 |
|
Claes Fjellström |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2001 |
01A078 |
50m |
17:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
41 |
|
Ethan Brady |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2002 |
02B293 |
50m |
17:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
44 |
|
Kirill Helsing |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2002 |
02A658 |
50m |
17:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
351 |
|
Janne Tyni |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
18:00.99 |
|
|
|
2000 |
00B217 |
|
|
|
|
6 |
6 |
|
Niko Matela |
Lappeenrannan Uimarit |
2003 |
03A039 |
50m |
18:12.13 |
|
|
|
|
|
7 |
450 |
|
Topi Lukkarinen |
Swimming Club Rovaniemi |
2000 |
00A133 |
50m |
18:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
311 |
|
Olli-pekka Pietarila |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A223 |
50m |
18:25.62 |
|
|
|
|
|
9 |
308 |
|
Topias Nygård |
Oulun Uinti 1906 |
2000 |
00A602 |
50m |
18:43.33 |
|
|
|
|
|
10 |
4 |
|
Aleksi Kauppinen |
Lappeenrannan Uimarit |
2003 |
03A839 |
50m |
18:56.57 |
|
|
|
|
|
11 |
444 |
|
Oliver Kela |
Swimming Club Rovaniemi |
2002 |
02A668 |
50m |
19:34.06 |
|
|
|
|
|
12 |
474 |
|
Benjamin Evans |
Swimming Club Vuokatti |
2003 |
03B017 |
50m |
19:48.44 |
|
|
|
|
|
13 |
274 |
|
Jami Kenttälä |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
21:13.91 |
|
|
|
2004 |
04A726 |
|
|
|
|
14 |
421 |
|
Jere Hannuksela |
Haukiputaan Heitto |
2004 |
04A877 |
50m |
21:19.94 |
|
|
|
|
|
15 |
298 |
|
Miikka Mattila |
Oulun Uinti 1906 |
1977 |
77A112 |
50m |
26:46.30 |
|
|
|
|
|
16 |
339 |
|
Tiitus Taskila |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
|
|
|
|
2001 |
01A402 |
|
|
|
|
|
17 |
266 |
|
Julius Jakkula |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A677 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
149 |
|
Miko Saukkonen |
Kemin Uimaseura |
2006 |
06A342 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
151 |
|
Henrik Siltari |
Kemin Uimaseura |
2002 |
02A355 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
10 |
|
Tatu Saareks |
Lappeenrannan Uimarit |
2003 |
03A630 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
3 |
|
Topi Immonen |
Lappeenrannan Uimarit |
2003 |
03A437 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
142 |
|
Nooa Kaunisto |
Kemin Uimaseura |
2007 |
07A125 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-24 17:46:45 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|