Startliste for Suðuroyar Sparikassi Stevna
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Sunnudagur
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Suðuroyar Sparikassa Stevna |
|
Udskriftsdato |
24 februar 2018 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
19:02 |
|
|
Arrangør |
SuSvim |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 februar 2018 |
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (3) |
Føroyskt met (junior): Magnus Jákupsson (1994) 1:55.21 2012-07-13 |
Føroyskt met (senior): Pál Joensen (1990) 1:48.98 2012-03-23 |
|
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
Flot |
|
50m |
|
6 |
2 |
Hans Jón Debess Bech |
2004 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
3:08.21 |
9 |
3 |
Jákup Búason |
2005 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
2:55.07 |
29 |
4 |
Teitur Winther |
2005 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
2:55.17 |
49 |
5 |
Dávid Gislason |
2005 |
|
Havnar |
|
25m |
3:08.55 |
38 |
6 |
Fríði Dam Lindberg |
2003 |
|
Havnar |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Marius Steinhólm |
2005 |
|
Ægir |
|
50m |
2:44.71 |
19 |
2 |
Rókur Zivanovic Í Lágabø |
2003 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
2:28.49 |
11 |
3 |
Rúni Dahl |
2004 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
2:25.72 |
14 |
4 |
Heini Hansen |
2003 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
2:25.85 |
85 |
5 |
Brandur A. Matras |
2003 |
|
Ægir |
|
50m |
2:37.75 |
60 |
6 |
Dánjal Olsen |
2004 |
|
Havnar |
|
50m |
2:54.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
REYSTI |
|
50m |
2:16.93 |
67 |
2 |
Høgni H. Thomassen |
2002 |
|
Havnar |
|
50m |
2:11.32 |
43 |
3 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
Havnar |
|
25m |
1:59.66 |
12 |
4 |
Bartal Debess |
2002 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
2:09.27 |
88 |
5 |
Martin V. Sivertsen |
2002 |
|
Ægir |
|
50m |
2:12.16 |
8 |
6 |
Rúni Bech |
2002 |
|
SUÐUROYAR |
|
50m |
2:25.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
24 februar 2018 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
19:02 |
|