Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
07 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (13) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Mads Baltzer |
2002 |
0251AG |
GREVE |
|
50m |
27.90 |
363 |
2 |
Martin Jacobsen |
2002 |
0267AL |
VEST |
|
50m |
27.77 |
38 |
3 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
50m |
27.09 |
263 |
4 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
50m |
27.06 |
29 |
5 |
Frederik Dumstrei |
2002 |
0285AP |
ERRITSØ |
|
50m |
27.07 |
18 |
6 |
Andreas Hansen |
2001 |
0195AF |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
27.52 |
158 |
7 |
Mads Lund |
2002 |
0253AO |
HOLSTEBRO |
|
50m |
27.83 |
42 |
8 |
Anders Eenberg |
2001 |
0177AJ |
ESBJERG |
|
50m |
28.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
372 |
1 |
Christian Hovmark |
2001 |
0155AF |
THISTED |
|
50m |
27.03 |
84 |
2 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
0291AK |
HELSINGE |
|
50m |
27.01 |
28 |
3 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
0291AL |
DRAGSHOLM |
|
50m |
26.93 |
394 |
4 |
Jonathan F. K. Jensen |
2002 |
0263AO |
VORDINGB |
|
50m |
26.84 |
13 |
5 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
26.91 |
39 |
6 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
0227AG |
ESBJERG |
|
50m |
27.00 |
142 |
7 |
Frederik Pedersen |
2002 |
0261AO |
HOLBÆK |
|
50m |
27.03 |
469 |
8 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
50m |
27.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
26.77 |
488 |
2 |
Artúr Jegesi |
2002 |
0277AK |
AGF |
|
50m |
26.75 |
186 |
3 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.68 |
233 |
4 |
Sander Linde |
2002 |
0247AD |
RINGE |
|
50m |
26.65 |
196 |
5 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
KØGE |
|
50m |
26.67 |
132 |
6 |
Simon Blidarevic |
2002 |
0289AB |
HILLERØD |
|
50m |
26.74 |
388 |
7 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
26.75 |
389 |
8 |
Wilfred Hove Lasthein |
2002 |
0279AJ |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
26.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
534 |
1 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
50m |
26.51 |
165 |
2 |
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
HORSENS |
|
50m |
26.49 |
519 |
3 |
Nikolai Pagh Pedersen |
2002 |
0235AB |
NAKSKOV |
|
50m |
26.46 |
475 |
4 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
50m |
26.43 |
187 |
5 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.46 |
80 |
6 |
Frederik Kongstad Hansen |
2001 |
0169AL |
HASLEV |
|
50m |
26.46 |
45 |
7 |
Mads Frydenholm |
2001 |
0187AJ |
ESBJERG |
|
50m |
26.50 |
341 |
8 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
50m |
26.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
1 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
0277AM |
NORD |
|
50m |
26.39 |
146 |
2 |
Oskar Allerslev |
2002 |
0275AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
26.29 |
537 |
3 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
VEJLE |
|
50m |
26.25 |
544 |
4 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
50m |
26.23 |
118 |
5 |
Altin Misimi |
2002 |
0231AQ |
HERLEV |
|
50m |
26.24 |
222 |
6 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
50m |
26.29 |
374 |
7 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
26.31 |
406 |
8 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
AALBORG |
|
50m |
26.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
26.21 |
520 |
2 |
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
0147AT |
NAKSKOV |
|
50m |
26.21 |
27 |
3 |
Thor Malmby Jørgin |
2001 |
0111AQ |
DRAGSHOLM |
|
50m |
26.18 |
334 |
4 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
26.14 |
41 |
5 |
Oliver Christensen |
2000 |
0025AF |
ESBJERG |
|
50m |
26.16 |
181 |
6 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.20 |
152 |
7 |
Julius Henriksen |
2002 |
0293AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
26.21 |
100 |
8 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
26.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
339 |
1 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
50m |
26.12 |
556 |
2 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
50m |
26.09 |
355 |
3 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
26.05 |
301 |
4 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
50m |
26.00 |
282 |
5 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
50m |
26.02 |
501 |
6 |
August Hertz Bugge |
2000 |
0089AU |
VAT CPH-MK |
|
50m |
26.07 |
110 |
7 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
26.09 |
77 |
8 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HSK |
|
50m |
26.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
50m |
25.96 |
171 |
2 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
25.92 |
477 |
3 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
25.80 |
557 |
4 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
H2Odense |
|
50m |
25.77 |
59 |
5 |
Nicolai Andersen |
2001 |
0157AT |
GLADSAXE |
|
50m |
25.78 |
358 |
6 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
50m |
25.83 |
133 |
7 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
50m |
25.96 |
486 |
8 |
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
AGF |
|
50m |
25.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
50m |
25.70 |
295 |
2 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
50m |
25.68 |
83 |
3 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
HELSINGE |
|
50m |
25.65 |
518 |
4 |
Erling Johansen |
2000 |
0065AS |
NAKSKOV |
|
50m |
25.52 |
31 |
5 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
50m |
25.64 |
307 |
6 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
50m |
25.67 |
50 |
7 |
Oliver Mølby |
2001 |
0153AJ |
ESBJERG |
|
50m |
25.69 |
232 |
8 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
25.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
25.44 |
353 |
2 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
25.41 |
288 |
3 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
25.39 |
416 |
4 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
AALBORG |
|
50m |
25.35 |
202 |
5 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
50m |
25.39 |
197 |
6 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
50m |
25.39 |
294 |
7 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
25.42 |
287 |
8 |
Emil Mølholm Johansen |
2000 |
0093AT |
SLAGELSE |
|
50m |
25.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
25.16 |
119 |
2 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
24.97 |
24 |
3 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
50m |
24.61 |
476 |
4 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
24.19 |
113 |
5 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
50m |
24.45 |
206 |
6 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
50m |
24.70 |
386 |
7 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
0177AO |
VIBORG |
|
50m |
25.03 |
122 |
8 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
25.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Julius Munk |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
50m |
25.09 |
116 |
2 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
50m |
24.91 |
217 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
24.56 |
117 |
4 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
50m |
24.16 |
174 |
5 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
24.39 |
139 |
6 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
24.68 |
269 |
7 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
50m |
25.02 |
36 |
8 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
25.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
466 |
1 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
25.04 |
60 |
2 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
24.86 |
237 |
3 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
50m |
24.52 |
548 |
4 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
H2Odense |
|
50m |
24.12 |
63 |
5 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
50m |
24.36 |
550 |
6 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
H2Odense |
|
50m |
24.63 |
11 |
7 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
24.97 |
144 |
8 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
25.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:17 |
|