Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
05 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
09:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (11) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
Mads Baltzer |
2002 |
0251AG |
GREVE |
|
50m |
1:03.38 |
233 |
4 |
Sander Linde |
2002 |
0247AD |
RINGE |
|
50m |
1:01.63 |
118 |
5 |
Altin Misimi |
2002 |
0231AQ |
HERLEV |
|
50m |
1:02.24 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
332 |
2 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:00.40 |
132 |
3 |
Simon Blidarevic |
2002 |
0289AB |
HILLERØD |
|
50m |
59.24 |
501 |
4 |
August Hertz Bugge |
2000 |
0089AU |
VAT CPH-MK |
|
50m |
58.62 |
211 |
5 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
50m |
59.13 |
44 |
6 |
Emil Frydenholm |
2002 |
0235AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:00.11 |
29 |
7 |
Frederik Dumstrei |
2002 |
0285AP |
ERRITSØ |
|
50m |
1:00.52 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
58.16 |
287 |
2 |
Emil Mølholm Johansen |
2000 |
0093AT |
SLAGELSE |
|
50m |
58.05 |
276 |
3 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
50m |
57.98 |
38 |
4 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
50m |
57.60 |
534 |
5 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
50m |
57.96 |
187 |
6 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
57.99 |
389 |
7 |
Wilfred Hove Lasthein |
2002 |
0279AJ |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
58.12 |
45 |
8 |
Mads Frydenholm |
2001 |
0187AJ |
ESBJERG |
|
50m |
58.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
0291AL |
DRAGSHOLM |
|
50m |
57.44 |
181 |
2 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
57.21 |
388 |
3 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
57.15 |
12 |
4 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
56.85 |
325 |
5 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
0277AM |
NORD |
|
50m |
57.04 |
171 |
6 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
57.19 |
301 |
7 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
50m |
57.39 |
488 |
8 |
Artúr Jegesi |
2002 |
0277AK |
AGF |
|
50m |
57.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
56.76 |
374 |
2 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
56.69 |
520 |
3 |
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
0147AT |
NAKSKOV |
|
50m |
56.58 |
77 |
4 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HSK |
|
50m |
56.55 |
339 |
5 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
50m |
56.57 |
263 |
6 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
50m |
56.67 |
152 |
7 |
Julius Henriksen |
2002 |
0293AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
56.75 |
50 |
8 |
Oliver Mølby |
2001 |
0153AJ |
ESBJERG |
|
50m |
56.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
544 |
1 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
50m |
56.54 |
408 |
2 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
56.34 |
406 |
3 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
AALBORG |
|
50m |
56.19 |
403 |
4 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
56.05 |
282 |
5 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
50m |
56.05 |
489 |
6 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
50m |
56.27 |
124 |
7 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
56.40 |
556 |
8 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
50m |
56.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
56.04 |
31 |
2 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
50m |
55.70 |
295 |
3 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
50m |
55.69 |
416 |
4 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
AALBORG |
|
50m |
55.64 |
307 |
5 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
50m |
55.68 |
269 |
6 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
50m |
55.69 |
83 |
7 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
HELSINGE |
|
50m |
55.86 |
477 |
8 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
56.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
466 |
1 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
55.30 |
355 |
2 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
55.29 |
552 |
3 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
55.22 |
144 |
4 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
55.19 |
470 |
5 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
55.21 |
286 |
6 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
55.27 |
59 |
7 |
Nicolai Andersen |
2001 |
0157AT |
GLADSAXE |
|
50m |
55.29 |
202 |
8 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
50m |
55.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
353 |
1 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
54.78 |
116 |
2 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
50m |
54.36 |
63 |
3 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
50m |
53.87 |
139 |
4 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
53.07 |
386 |
5 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
0177AO |
VIBORG |
|
50m |
53.60 |
206 |
6 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
50m |
54.20 |
294 |
7 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
54.71 |
498 |
8 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
IKAST |
|
50m |
54.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
54.78 |
102 |
2 |
Julius Munk |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
50m |
54.28 |
550 |
3 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
H2Odense |
|
50m |
53.73 |
476 |
4 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
52.30 |
117 |
5 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
50m |
53.54 |
24 |
6 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
50m |
54.03 |
313 |
7 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
54.51 |
11 |
8 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
54.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
50m |
54.71 |
36 |
2 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
54.22 |
217 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
53.62 |
174 |
4 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
51.52 |
548 |
5 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
H2Odense |
|
50m |
53.11 |
288 |
6 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
54.02 |
119 |
7 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
54.40 |
113 |
8 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
50m |
54.80 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:00 |
|