Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag Indl 09.30
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
06 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
243 |
3 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
0225AO |
ROSKILDE |
|
50m |
2:33.31 |
69 |
4 |
Mads Baltzer |
2002 |
0251AG |
GREVE |
|
50m |
2:23.79 |
514 |
5 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
FREM |
|
50m |
2:23.98 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
142 |
2 |
Frederik Pedersen |
2002 |
0261AO |
HOLBÆK |
|
50m |
2:23.44 |
234 |
3 |
Emil Carstensen |
2002 |
0253AF |
RINGSTED |
|
50m |
2:22.38 |
101 |
4 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
2:22.17 |
44 |
5 |
Emil Frydenholm |
2002 |
0235AG |
ESBJERG |
|
50m |
2:22.21 |
490 |
6 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
0241AC |
AGF |
|
50m |
2:23.03 |
393 |
7 |
Vilhelm Damm Thorsell |
2002 |
0235AD |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:23.66 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Ejnar Truelsen |
2002 |
0259AK |
HERNING |
|
50m |
2:21.42 |
259 |
2 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:20.62 |
218 |
3 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
0113AL |
LYSENG |
|
50m |
2:20.11 |
488 |
4 |
Artúr Jegesi |
2002 |
0277AK |
AGF |
|
50m |
2:19.71 |
222 |
5 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
50m |
2:19.96 |
481 |
6 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
50m |
2:20.19 |
263 |
7 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:21.01 |
236 |
8 |
Joakim Mortensen |
2002 |
0271AH |
RINGSTED |
|
50m |
2:21.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:19.60 |
82 |
2 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
2:18.88 |
187 |
3 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:17.42 |
535 |
4 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
0165AI |
VEJLE |
|
50m |
2:16.86 |
408 |
5 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
2:16.97 |
260 |
6 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:17.87 |
199 |
7 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
50m |
2:19.27 |
297 |
8 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
2:19.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
388 |
1 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:15.53 |
13 |
2 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:13.73 |
340 |
3 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
2:10.73 |
318 |
4 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
2:05.84 |
61 |
5 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:09.04 |
122 |
6 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:12.05 |
475 |
7 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:14.10 |
414 |
8 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
2:16.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
552 |
1 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
2:15.16 |
285 |
2 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:12.72 |
133 |
3 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
50m |
2:10.72 |
288 |
4 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
2:05.23 |
110 |
5 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
2:07.83 |
267 |
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:11.06 |
289 |
7 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:14.05 |
12 |
8 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:16.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
2:14.40 |
11 |
2 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:12.32 |
63 |
3 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
50m |
2:10.39 |
119 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
2:03.75 |
483 |
5 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
50m |
2:07.53 |
162 |
6 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
2:10.99 |
358 |
7 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
50m |
2:13.74 |
171 |
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
2:15.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|