Startliste for Danske Open Masters kortbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer |
Finaler (4) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
2 |
Else Møller |
1958 |
60-64 |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:59.00 |
102 |
3 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
60-64 |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:37.82 |
121 |
4 |
Helen Haas |
1968 |
50-54 |
HORSENS |
|
25m |
1:50.88 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
Hanne Gosvig Ladegaard |
1968 |
50-54 |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:37.15 |
130 |
3 |
Ulla Olin |
1963 |
55-59 |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.86 |
32 |
4 |
Jette Harder Bruun |
1962 |
55-59 |
SILKEBORG |
|
25m |
1:35.71 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
145 |
2 |
Lene Dreistrup Baunkjær |
1967 |
50-54 |
ROSKILDE |
|
25m |
1:27.00 |
128 |
3 |
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
40-44 |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.00 |
89 |
4 |
Giorgia Vezzani |
1995 |
20-24 |
ESBJERG |
|
25m |
1:22.00 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
Emma Festirstein Nystrvm |
1996 |
20-24 |
U.S.G |
|
25m |
1:09.50 |
61 |
3 |
Maja Nielsen |
1996 |
20-24 |
TRITON B |
|
25m |
1:08.00 |
35 |
4 |
Tina Flaskager Adelskov |
1986 |
30-34 |
SILKEBORG |
|
25m |
1:08.53 |
54 |
5 |
Jannie Aarkrogh Steen |
1968 |
50-54 |
NÆSTVED |
|
25m |
1:18.63 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|