Ohjelma Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Syd Lang |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|
|
Arrangør |
H2Odense og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (4) |
Vejledende starttid 12:42 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
200 |
3 |
Sebastian Christiansen |
2006 |
0683AO |
DELTA |
|
50m |
|
201 |
4 |
Jonatan Lyck Falk |
2006 |
0661AO |
DELTA |
|
25m |
1:33.32 |
173 |
5 |
Ebbe Als Olsen |
2007 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
1:44.81 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
214 |
2 |
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
DELTA |
|
25m |
1:24.91 |
166 |
3 |
Axel Kenneth Thomsen |
2005 |
0541AJ |
KOLDING |
|
25m |
1:18.78 |
203 |
4 |
Kresten Skau Hansen |
2005 |
0595AF |
DELTA |
|
25m |
1:14.70 |
230 |
5 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
0571AE |
VEJLE |
|
25m |
1:15.34 |
248 |
6 |
Tobias Damsgaard |
2006 |
0695AJ |
RINGE |
|
25m |
1:21.63 |
156 |
7 |
Johannes Jonasen |
2004 |
0417AQ |
KOLDING |
|
25m |
1:27.43 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Johan Erdmann Christensen |
2005 |
0553AH |
DELTA |
|
25m |
1:12.80 |
259 |
2 |
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
RINGE |
|
25m |
1:12.25 |
183 |
3 |
Peter Rom Poulsen |
2005 |
0593AJ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:08.06 |
187 |
4 |
Laurits Sigaard |
2003 |
0325AS |
ERRITSØ |
|
25m |
1:03.68 |
233 |
5 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
VEJLE |
|
50m |
1:06.90 |
240 |
6 |
Varjan Sivakumar |
2003 |
0393AM |
VEJLE |
|
25m |
1:09.51 |
147 |
7 |
Daniel Busk |
2005 |
0583AK |
KOLDING |
|
25m |
1:12.73 |
169 |
8 |
Jonas Wind Ahrendsen |
2003 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
1:12.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Casper Bang Clausen |
2003 |
0391AJ |
ODENSE |
|
25m |
1:03.39 |
265 |
2 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
ODENSE |
|
25m |
1:00.88 |
266 |
3 |
August B Bjerregaard |
2003 |
0313AN |
ODENSE |
|
25m |
1:00.27 |
218 |
4 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
VEJLE |
|
25m |
57.15 |
254 |
5 |
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
RINGE |
|
25m |
59.21 |
285 |
6 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
ODENSE |
|
50m |
1:00.38 |
202 |
7 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
DELTA |
|
25m |
1:02.47 |
219 |
8 |
Lauritz Baad Ellekjær |
2003 |
0323AG |
VEJLE |
|
50m |
1:03.58 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|