Program för NUSS 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 88
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
07:06 |
|
|
Arrangör |
LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 88, 200m Frisim Herrar 16-20 |
Finaler (3) |
16 - 20 år: Anton Andersson (1993) 1:59.38 2010-07-06 |
|
Beräknad start 11:15 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
245 |
2 |
Tim Ericksson |
2002 |
AZ3502 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:26.78 |
539 |
3 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
25m |
2:20.64 |
543 |
4 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
25m |
2:15.66 |
498 |
5 |
Alexander Lundberg |
2002 |
AG5302 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
2:15.72 |
359 |
6 |
Anton Kilander |
1999 |
AS9399 |
LASS |
|
25m |
2:23.41 |
536 |
7 |
Parsa Najafi |
1999 |
AY6399 |
ÖSA |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
167 |
0 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:12.91 |
142 |
1 |
Gustav Leifsen |
2002 |
|
Haugesund |
|
50m |
2:10.26 |
222 |
2 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
AG3702 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:08.33 |
387 |
3 |
Ruben Staaf |
2002 |
AI2702 |
LASS |
|
50m |
2:07.45 |
319 |
4 |
Elias Axelsson |
2002 |
AJ9102 |
LASS |
|
25m |
2:06.89 |
145 |
5 |
Magnus Odland |
2002 |
|
Haugesund |
|
50m |
2:07.37 |
180 |
6 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:07.62 |
270 |
7 |
Dennis Micin |
2002 |
AX3902 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:09.00 |
277 |
8 |
Jakob Werner |
2000 |
AN3100 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:11.78 |
206 |
9 |
Ricky Bergwall |
2002 |
AN9102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:15.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
254 |
0 |
Frank Raunio |
2000 |
AA3700 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:06.05 |
427 |
1 |
Henrik Eriksson |
2002 |
AJ6902 |
MOTALA SS |
|
25m |
2:05.21 |
391 |
2 |
Oliver Tykesson |
2000 |
AJ3700 |
LASS |
|
25m |
2:03.09 |
133 |
3 |
Stian Munkejord |
2001 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
2:01.46 |
544 |
4 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
1:58.50 |
313 |
5 |
Sixten Almén |
1999 |
AP7999 |
LASS |
|
25m |
1:58.97 |
358 |
6 |
Naevid Kiasat |
2001 |
AF6501 |
LASS |
|
25m |
2:02.79 |
368 |
7 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
AM0302 |
LASS |
|
25m |
2:05.09 |
507 |
8 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
AT1300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:06.02 |
554 |
9 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
2:06.79 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 juli 2018 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
07:06 |
|