Startliste for Vest junior/senior, kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag Indl. 9.30
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
08:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:15.54 |
412 |
4 |
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
NYBORG |
|
25m |
1:13.98 |
339 |
5 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
AGF |
|
25m |
1:14.15 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
0466AS |
VIBORG |
|
25m |
1:13.81 |
430 |
2 |
Freja Friborg |
2004 |
0404AT |
PINGVINEN |
|
25m |
1:13.48 |
176 |
3 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.18 |
428 |
4 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
PINGVINEN |
|
25m |
1:12.89 |
235 |
5 |
Katrine Rasmussen |
2004 |
0478AV |
ST-NEPTUN |
|
25m |
1:12.96 |
320 |
6 |
Alberthe Skovborg Hansen |
2004 |
0482AT |
VIBORG |
|
25m |
1:13.21 |
383 |
7 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
0404AP |
AALBORG |
|
25m |
1:13.76 |
297 |
8 |
Pernille Nedergaard |
2004 |
0414AU |
SILKEBORG |
|
25m |
1:13.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
1 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
25m |
1:11.51 |
367 |
2 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
0344AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:10.95 |
6 |
3 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
25m |
1:10.80 |
210 |
4 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
0222AT |
HORSENS |
|
25m |
1:10.73 |
64 |
5 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
25m |
1:10.75 |
121 |
6 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
0488AK |
AGF |
|
25m |
1:10.85 |
436 |
7 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:11.33 |
222 |
8 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
0336AW |
HERNING |
|
25m |
1:12.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
H2Odense |
|
25m |
1:09.76 |
115 |
2 |
Maria Mehlsen |
2003 |
0392AX |
AGF |
|
25m |
1:09.17 |
213 |
3 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
25m |
1:09.02 |
391 |
4 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:08.53 |
63 |
5 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
H2Odense |
|
25m |
1:08.59 |
312 |
6 |
Josephine Larsen |
2004 |
0476AQ |
VIBORG |
|
25m |
1:09.10 |
347 |
7 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:09.68 |
158 |
8 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
HORSENS |
|
25m |
1:08.11 |
60 |
2 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
25m |
1:06.34 |
404 |
3 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:05.38 |
169 |
4 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:01.46 |
198 |
5 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
25m |
1:03.98 |
285 |
6 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
25m |
1:05.96 |
85 |
7 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
AGF |
|
25m |
1:07.79 |
214 |
8 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
25m |
1:08.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
308 |
1 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
25m |
1:07.99 |
259 |
2 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
VEJLE |
|
25m |
1:06.34 |
201 |
3 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
25m |
1:05.37 |
401 |
4 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
1:00.54 |
123 |
5 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AGF |
|
25m |
1:01.65 |
155 |
6 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.85 |
53 |
7 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
H2Odense |
|
25m |
1:06.53 |
159 |
8 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
0152AQ |
ESBJERG |
|
25m |
1:08.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
DELTA |
|
25m |
1:07.82 |
175 |
2 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.22 |
84 |
3 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
25m |
1:05.32 |
406 |
4 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
AALBORG |
|
25m |
58.52 |
403 |
5 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
1:01.58 |
295 |
6 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
25m |
1:05.47 |
145 |
7 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.44 |
249 |
8 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
25m |
1:08.19 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:22 |
|