Ohjelma DM Junior, Kortbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Herrer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
567 |
2 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
0189AL |
S 68 |
|
25m |
2:26.86 |
271 |
3 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
0393AJ |
ESBJERG |
|
25m |
2:22.34 |
481 |
4 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
ODDER |
|
25m |
2:21.98 |
499 |
5 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
SILKEBORG |
|
25m |
2:22.12 |
304 |
6 |
Noah Bred |
2003 |
0399AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:22.56 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
0 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
0291AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:19.27 |
235 |
1 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
AGF |
|
25m |
2:18.96 |
309 |
2 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:18.73 |
533 |
3 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:18.15 |
210 |
4 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.96 |
266 |
5 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
25m |
2:18.06 |
699 |
6 |
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
VEJLE |
|
25m |
2:18.42 |
403 |
7 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:18.75 |
411 |
8 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:19.27 |
462 |
9 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:21.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
335 |
0 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
H2Odense |
|
25m |
2:16.98 |
209 |
1 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:15.47 |
496 |
2 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
25m |
2:14.06 |
142 |
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:11.27 |
597 |
4 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
2:06.97 |
374 |
5 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
2:09.48 |
136 |
6 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:13.69 |
207 |
7 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:14.69 |
130 |
8 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:16.09 |
593 |
9 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
2:17.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
524 |
0 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
25m |
2:16.48 |
146 |
1 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:15.35 |
423 |
2 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:14.03 |
307 |
3 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:09.83 |
295 |
4 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:02.34 |
292 |
5 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:09.17 |
384 |
6 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
2:12.70 |
437 |
7 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
2:14.19 |
170 |
8 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
25m |
2:15.93 |
474 |
9 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
2:17.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
0 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
2:16.32 |
352 |
1 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
2:14.97 |
131 |
2 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:13.73 |
554 |
3 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
2:09.72 |
463 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:01.90 |
208 |
5 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:08.07 |
315 |
6 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:11.68 |
404 |
7 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:14.14 |
299 |
8 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:15.47 |
223 |
9 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
AGF |
|
25m |
2:17.25 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|