Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
0 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
0385AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:09.60 |
328 |
1 |
Casper Bang Clausen |
2003 |
0391AJ |
H2Odense |
|
25m |
2:07.67 |
567 |
2 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
0189AL |
S 68 |
|
25m |
2:07.24 |
581 |
3 |
Mathias Aner |
2001 |
0111AF |
SK-SYD |
|
25m |
2:05.37 |
169 |
4 |
Tobias Davidsen |
2003 |
0329AD |
VEST |
|
25m |
2:05.05 |
309 |
5 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:05.35 |
326 |
6 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
H2Odense |
|
25m |
2:05.71 |
370 |
7 |
Simon Blidarevic |
2002 |
0289AB |
HILLERØD |
|
25m |
2:07.40 |
121 |
8 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
JYLLINGE |
|
25m |
2:08.16 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
566 |
0 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
25m |
2:04.75 |
263 |
1 |
Emil Frydenholm |
2002 |
0235AG |
ESBJERG |
|
25m |
2:04.43 |
465 |
2 |
Valdemar Ditlev Kragh |
2003 |
0337AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:04.15 |
695 |
3 |
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
VEJLE |
|
25m |
2:03.67 |
663 |
4 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
25m |
2:03.19 |
526 |
5 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
0397AN |
SØLLERØD |
|
25m |
2:03.41 |
129 |
6 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:03.86 |
209 |
7 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:04.16 |
297 |
8 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:04.48 |
228 |
9 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
AGF |
|
25m |
2:05.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
529 |
0 |
Valdemar Solok |
2001 |
0107AP |
SØLLERØD |
|
25m |
2:02.94 |
163 |
1 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
TUNE |
|
25m |
2:02.81 |
709 |
2 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
25m |
2:02.62 |
397 |
3 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
25m |
2:02.45 |
260 |
4 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
25m |
2:01.78 |
417 |
5 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:02.41 |
130 |
6 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:02.50 |
216 |
7 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
25m |
2:02.62 |
582 |
8 |
Ole Hovmand |
2003 |
0345AH |
SK-SYD |
|
25m |
2:02.83 |
644 |
9 |
Mathias Knudsen |
2003 |
0369AI |
AALBORG |
|
25m |
2:03.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
0 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:01.30 |
589 |
1 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
25m |
2:00.92 |
144 |
2 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:00.54 |
515 |
3 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:59.68 |
315 |
4 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:59.60 |
132 |
5 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:59.66 |
640 |
6 |
Christian Bonde |
2001 |
0193AM |
AALBORG |
|
25m |
2:00.28 |
348 |
7 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
25m |
2:00.60 |
593 |
8 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
2:01.06 |
146 |
9 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:01.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
558 |
0 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
1:59.13 |
474 |
1 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:58.92 |
204 |
2 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:58.70 |
423 |
3 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:58.61 |
692 |
4 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
VEJLE |
|
25m |
1:58.52 |
549 |
5 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
KVIK |
|
25m |
1:58.59 |
687 |
6 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
1:58.62 |
245 |
7 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
0291AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:58.75 |
714 |
8 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
0241AL |
VEJLE |
|
25m |
1:58.96 |
471 |
9 |
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
0147AT |
NAKSKOV |
|
25m |
1:59.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
647 |
0 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
25m |
1:57.80 |
524 |
1 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
25m |
1:57.38 |
380 |
2 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
25m |
1:56.47 |
131 |
3 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:54.28 |
331 |
4 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
25m |
1:52.41 |
629 |
5 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
0177AO |
SKIVE |
|
25m |
1:53.85 |
464 |
6 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:54.66 |
490 |
7 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:56.95 |
516 |
8 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:57.65 |
251 |
9 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
25m |
1:58.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
0 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:57.80 |
384 |
1 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
1:57.33 |
221 |
2 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
25m |
1:55.97 |
547 |
3 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
1:54.13 |
523 |
4 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
1:51.66 |
119 |
5 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
25m |
1:53.74 |
185 |
6 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:54.64 |
136 |
7 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:56.85 |
756 |
8 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:57.57 |
609 |
9 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
25m |
1:58.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
432 |
0 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
1:57.68 |
540 |
1 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
25m |
1:57.09 |
489 |
2 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
1:55.91 |
375 |
3 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:54.02 |
734 |
4 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
25m |
1:50.72 |
703 |
5 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
VEJLE |
|
25m |
1:52.96 |
284 |
6 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
1:54.37 |
642 |
7 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
25m |
1:56.82 |
148 |
8 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:57.42 |
207 |
9 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:57.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|