Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
500 |
2 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
25m |
2:42.05 |
605 |
3 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:35.39 |
435 |
4 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
2:34.91 |
601 |
5 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
0492AE |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:35.13 |
416 |
6 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:39.57 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
0 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
25m |
2:34.40 |
701 |
1 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
25m |
2:34.13 |
453 |
2 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:33.79 |
733 |
3 |
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
LYSENG |
|
25m |
2:32.75 |
690 |
4 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:32.62 |
448 |
5 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
0408AP |
KOLDING |
|
25m |
2:32.66 |
394 |
6 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
0222AT |
HORSENS |
|
25m |
2:33.22 |
276 |
7 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
25m |
2:33.92 |
653 |
8 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
25m |
2:34.32 |
159 |
9 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
GREVE |
|
25m |
2:34.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
455 |
0 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
2:31.80 |
495 |
1 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
25m |
2:31.07 |
617 |
2 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
0312AY |
VIBORG |
|
25m |
2:30.64 |
289 |
3 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:30.37 |
724 |
4 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:29.94 |
750 |
5 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:30.01 |
168 |
6 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
2:30.63 |
222 |
7 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
25m |
2:30.76 |
473 |
8 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
2:31.34 |
211 |
9 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:32.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
286 |
0 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
2:29.19 |
200 |
1 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:26.69 |
612 |
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
2:24.95 |
293 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:22.17 |
649 |
4 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
25m |
2:19.14 |
197 |
5 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:21.44 |
676 |
6 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:23.97 |
199 |
7 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:25.83 |
143 |
8 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:28.24 |
296 |
9 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:29.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
0 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:28.70 |
639 |
1 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
25m |
2:26.46 |
514 |
2 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:24.67 |
218 |
3 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
25m |
2:22.13 |
294 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:17.64 |
388 |
5 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
25m |
2:20.71 |
150 |
6 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
2:23.30 |
551 |
7 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
2:25.70 |
454 |
8 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
2:27.33 |
198 |
9 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:29.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
0 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:28.54 |
648 |
1 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
25m |
2:26.13 |
151 |
2 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:24.36 |
598 |
3 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
2:21.80 |
545 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
2:12.39 |
590 |
5 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
2:19.76 |
141 |
6 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:22.42 |
259 |
7 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
2:25.06 |
450 |
8 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:27.30 |
731 |
9 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
2:29.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|