Program for DM Junior, Kortbane
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 42, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 8:59.37 | |
2 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 9:02.11 | |
3 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 25 m | 9:02.15 | |
4 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 25 m | 9:06.57 | |
5 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 9:11.08 | |
6 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 25 m | 9:13.44 | |
7 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 25 m | 9:20.52 | |
8 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 9:22.40 | |
9 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 25 m | 9:22.59 | |
10 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 25 m | 9:26.54 | |
11 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 25 m | 9:26.91 | |
12 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | TRITON B | 0476AA | 25 m | 9:27.07 | |
13 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 25 m | 9:27.44 | |
14 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 9:29.24 | |
15 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 25 m | 9:29.82 | |
16 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 25 m | 9:30.11 | |
17 | Christensen Marie | 2002 | AGF | 0272AI | 25 m | 9:30.40 | |
18 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 25 m | 9:30.84 | |
19 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 25 m | 9:31.28 | |
20 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 25 m | 9:31.57 | |
21 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 25 m | 9:32.61 | |
22 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 9:34.40 | EFT |
23 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 9:35.40 | |
24 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 9:35.92 | |
25 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 9:36.25 | |
26 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 9:39.50 | |
27 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 25 m | 9:39.87 | |
28 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 25 m | 9:40.65 | |
29 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 25 m | 9:41.38 | |
30 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 9:47.82 | |
31 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 25 m | 9:48.61 | |
32 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 9:52.09 | |
33 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 25 m | 9:54.01 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |