Program for DM (50m) 2018, Stockholm
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
|
SR Juniorer: Victor Johansson (1998) 3:49.82 2017-04-08 |
|
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 3:46.77 1992-07-29 |
|
Distriktrekord Juniorer: Robin Hanson 4:02.43 2017-04-08 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
125 |
|
Isak Eliasson |
Spårvägen Simförening |
1996 |
AJ5596 |
50m |
4:04.65 |
|
|
|
|
|
2 |
78 |
|
Oliver Rehn |
Simklubben Neptun |
2001 |
AF5101 |
50m |
4:05.19 |
|
|
|
|
|
3 |
55 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
4:05.71 |
|
|
|
1999 |
AG9599 |
|
|
|
|
4 |
54 |
|
Wiggo Frohde |
Simklubben Neptun |
2000 |
AX3300 |
50m |
4:06.16 |
|
|
|
|
|
5 |
156 |
|
Daniel Kertes |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AD8399 |
50m |
4:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
282 |
|
Max Sundberg |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AS5399 |
50m |
4:07.37 |
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Viktor Fridsjö |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AO4798 |
50m |
4:14.31 |
|
|
|
|
|
8 |
9 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
4:14.83 |
|
|
|
|
|
9 |
94 |
|
Gabriel Henkel |
Skuru Idrottsklubb |
2001 |
AS3301 |
50m |
4:14.99 |
|
|
|
|
|
10 |
271 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
4:16.49 |
|
|
|
|
|
11 |
313 |
|
Niclas Eriksson |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
4:19.28 |
|
|
|
1998 |
AL2398 |
|
|
|
|
12 |
106 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
4:19.68 |
|
|
|
|
|
13 |
29 |
|
Gustav Swedenborg |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AD7598 |
50m |
4:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
264 |
|
Victor Halldén |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AP7300 |
50m |
4:22.26 |
|
|
|
|
|
15 |
265 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
4:22.93 |
|
|
|
|
|
16 |
235 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
4:26.26 |
|
|
|
|
|
17 |
13 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
4:29.79 |
|
|
|
|
|
18 |
185 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AG5503 |
50m |
4:30.57 |
|
|
|
|
|
19 |
279 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
4:31.13 |
|
|
|
2002 |
AO9502 |
|
|
|
|
20 |
296 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
4:31.24 |
|
|
|
|
|
21 |
142 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
50m |
4:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
71 |
|
Oscar Mogard Linden |
Simklubben Neptun |
2002 |
AS8702 |
50m |
4:31.38 |
|
|
|
|
|
23 |
208 |
|
Erik Ahlqvist |
Täby Sim |
2001 |
AT7501 |
50m |
4:32.61 |
|
|
|
|
|
24 |
22 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
4:32.80 |
|
|
|
2001 |
AH3701 |
|
|
|
|
25 |
138 |
|
Otto Reithner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AE4303 |
50m |
4:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
23 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
4:36.32 |
|
|
|
|
|
27 |
65 |
|
Troy Kroonder |
Simklubben Neptun |
2003 |
AG8903 |
50m |
4:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-01 13:51:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|