Startliste for DM (50m) 2018, Stockholm
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 28.21 2016-01-30 |
|
|
|
SR Juniorer: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 28.21 2016-01-30 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Michelle Coleman 28.74 2012-06-28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
|
Linn Herlin |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
31.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
4 |
|
Maja Reichard |
1991 |
SPÅRVÄGEN |
37.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
5 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
TÄBY SIM |
48.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
2 |
|
Malin Sangfelt |
2001 |
TÄBY SIM |
33.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
3 |
|
Amanda Strömdahl |
2000 |
TÄBY SIM |
33.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
4 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
TÄBY SIM |
33.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
SK NEPTUN |
33.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
6 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
33.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
7 |
|
Julia Häglund |
2003 |
TUREBERG |
33.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
33.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
2 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
TUREBERG |
33.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
3 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
TÄBY SIM |
33.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
4 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
VÄSBY SS |
33.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
5 |
|
Tove Pettersson |
2004 |
TÄBY SIM |
33.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
6 |
|
Tina Huslid |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
33.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
7 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
SS04 |
33.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
8 |
|
Lilly Lundgren |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
33.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
1 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
TÄBY SIM |
32.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
2 |
|
Izabelle Lindberg |
2003 |
TÄBY SIM |
32.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
3 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
32.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
4 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
31.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
5 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
TÄBY SIM |
32.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
6 |
|
Josefin Alm |
2001 |
TYRESÖ SS |
32.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
7 |
|
Olivia Stille |
2000 |
TUREBERG |
32.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
8 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
SPIF SF |
32.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
SK NEPTUN |
31.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
2 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
TÄBY SIM |
31.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Anna Åhlin |
1991 |
SPÅRVÄGEN |
30.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
4 |
|
Eygló Òsk Gústafsdóttir |
1995 |
SK NEPTUN |
29.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
TYRESÖ SS |
30.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
6 |
|
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
SK NEPTUN |
31.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
7 |
|
Tova Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
31.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
8 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
31.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 08:36:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|