Program for DM (50m) 2018, Stockholm
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Pass 1 Lördag 2 juni
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
SR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08 |
|
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
|
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 2:14.83 2008-03-20 |
|
Distriktrekord Juniorer: Daniel Räisänen 2:16.45 2016-07-06 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
79 |
|
Patric Ridell |
Simklubben Neptun |
1993 |
AJ7393 |
50m |
2:17.64 |
|
|
|
|
|
2 |
274 |
|
Robert Palosaari |
Väsby Simsällskap |
1992 |
AC1392 |
50m |
2:18.93 |
|
|
|
|
|
3 |
260 |
|
Karl Frylmark |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
2:19.91 |
|
|
|
1999 |
AK6599 |
|
|
|
|
4 |
81 |
|
Johannes Skagius |
Simklubben Neptun |
1995 |
AH8595 |
50m |
2:22.24 |
|
|
|
|
|
5 |
221 |
|
Julius Gustavsson |
Täby Sim |
2002 |
AD0102 |
50m |
2:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
273 |
|
Niklas Nyblom |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AK2999 |
50m |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
7 |
45 |
|
Johan Dahlgren |
Simklubben Neptun |
1986 |
AB4986 |
50m |
2:27.38 |
|
|
|
|
|
8 |
184 |
|
Hugo Eriksson |
Turebergs Simklubb |
1999 |
AB8599 |
50m |
2:27.76 |
|
|
|
|
|
9 |
210 |
|
Isak Alin |
Täby Sim |
1999 |
AP0799 |
50m |
2:29.97 |
|
|
|
|
|
10 |
286 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
11 |
111 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
2:30.61 |
|
|
|
2003 |
AU6103 |
|
|
|
|
12 |
46 |
|
Dexter Dalsgaard |
Simklubben Neptun |
2001 |
AS0501 |
50m |
2:32.04 |
|
|
|
|
|
13 |
183 |
|
August Eriksson |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AC3104 |
50m |
2:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
69 |
|
Morgan Martinsson |
Simklubben Neptun |
2001 |
AN1701 |
50m |
2:35.41 |
|
|
|
|
|
15 |
236 |
|
Axel Nordén |
Täby Sim |
2001 |
AO3301 |
50m |
2:35.46 |
|
|
|
|
|
16 |
280 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
50m |
2:36.31 |
|
|
|
|
|
17 |
267 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
2:36.89 |
|
|
|
|
|
18 |
212 |
|
Josef Al-Khalili |
Täby Sim |
2000 |
AE5700 |
50m |
2:37.42 |
|
|
|
|
|
19 |
114 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
2:38.10 |
|
|
|
2002 |
AQ2502 |
|
|
|
|
20 |
245 |
|
Victor Simic |
Täby Sim |
2000 |
AD5500 |
50m |
2:38.70 |
|
|
|
|
|
21 |
163 |
|
Sebastian Soume |
Södertälje Simsällskap |
2001 |
AE2901 |
50m |
2:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-01 13:51:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|