Program for DM (50m) 2018, Stockholm
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Pass 2 Lördag 2 juni
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
|
|
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 55.48 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 56.06 2009-07-27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
3 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
TÄBY SIM |
1:08.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
4 |
|
Nina Bring |
1999 |
SPÅRVÄGEN |
1:08.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
5 |
|
Lea Granert |
2001 |
SPIF SF |
1:08.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
6 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
SS04 |
1:08.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
1 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:05.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
2 |
|
Amanda Takala |
2004 |
VÄSBY SS |
1:14.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
3 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
SKK |
1:11.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
4 |
|
Nadia Welin-Berger |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
1:09.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
5 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
TÄBY SIM |
1:09.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
6 |
|
Heidi Saluveer |
2003 |
SPIF SF |
1:12.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
7 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
VÄSBY SS |
1:18.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
8 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
SKK |
1:07.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1 |
|
Sara Andersson |
2000 |
SK NEPTUN |
1:09.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
|
Rebecca Policastro |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
1:09.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
3 |
|
Smilla Malm |
2003 |
TÄBY SIM |
1:08.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
4 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
SK NEPTUN |
1:07.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
5 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
SKK |
1:07.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
6 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
VÄSBY SS |
1:08.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
7 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
1:09.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
8 |
|
Tove Sparrman |
1996 |
VÄSBY SS |
1:09.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
1 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
VÄSBY SS |
1:07.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
2 |
|
Louise Halldén |
1998 |
VÄSBY SS |
1:06.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
SKK |
1:06.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
4 |
|
Isabelle Wrejde |
1999 |
SK NEPTUN |
1:06.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
5 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
SKK |
1:06.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
6 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
SPÅRVÄGEN |
1:06.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Isabelle Hanson |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
1:07.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
8 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
TÄBY SIM |
1:07.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
1 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
SS04 |
1:06.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
SK NEPTUN |
1:04.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
3 |
|
Jaqueline Hippi |
1996 |
SK NEPTUN |
1:03.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
4 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
1:02.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
5 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
1:03.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
6 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
1:03.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
7 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
1:05.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
8 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
1:06.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 15:26:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|