Program för DM (50m) 2018, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 Söndag 3 juni
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Frisim Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:06.04 2014-03-16 |
|
|
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 4:12.24 2013-03-10 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 4:06.04 2014-03-16 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 4:12.24 2013-03-10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
1 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
4:53.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Vendela Hillström |
2003 |
SK NEPTUN |
4:52.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
3 |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
VÄSBY SS |
4:48.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
4 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
6:31.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
5 |
|
Louise Peacock |
2001 |
VÄSBY SS |
4:38.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
6 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
4:50.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
7 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
SK NEPTUN |
4:53.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Frisim Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
1 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
TÄBY SIM |
6:06.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
2 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
VÄSBY SS |
5:03.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
3 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
4:56.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
4 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
VÄSBY SS |
4:56.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
5 |
|
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
SPIF SF |
4:56.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
6 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
TUREBERG |
4:57.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
7 |
|
Helena Fältman |
1980 |
TÄBY SIM |
5:34.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
8 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
6:24.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Frisim Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
1 |
|
Maya Lindhe |
2000 |
SÖDERTÖRN |
4:55.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
2 |
|
Linnea Lindgren |
2001 |
VÄSBY SS |
4:55.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
3 |
|
Emelie Rudert |
1999 |
TÄBY SIM |
4:53.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
4 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
4:52.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
5 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
SKK |
4:53.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
6 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
SK NEPTUN |
4:53.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
7 |
|
Tina Huslid |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
4:55.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
8 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
VÄSBY SS |
4:55.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Frisim Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
4:49.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
2 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
TÄBY SIM |
4:47.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Sandra Bergerstam |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
4:44.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
4 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
SKK |
4:44.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
5 |
|
Thilda Ström |
2003 |
TÄBY SIM |
4:44.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
6 |
|
Elin Peng |
2003 |
VÄSBY SS |
4:44.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
7 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
4:48.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
8 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
4:51.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Frisim Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
SK NEPTUN |
4:39.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
SK NEPTUN |
4:29.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
4:26.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
4 |
|
Emma Sundstedt |
1998 |
SPÅRVÄGEN |
4:22.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
5 |
|
Louise Halldén |
1998 |
VÄSBY SS |
4:25.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
6 |
|
Jaqueline Hippi |
1996 |
SK NEPTUN |
4:27.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
7 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
4:37.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
8 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
SK NEPTUN |
4:43.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 08:57:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|