Program för DM (50m) 2018, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 Söndag 3 juni
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
|
|
|
SR Juniorer: Björn Seeliger (2000) 22.62 2017-04-11 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 21.45 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Björn Seeliger 22.62 2017-04-11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
3 |
|
Johan Hennert |
2001 |
SS04 |
25.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
4 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
SS04 |
26.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
5 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
26.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
1 |
|
Lukas Roosmark |
2002 |
TÄBY SIM |
26.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Simon Fröde |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
26.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
3 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
26.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
4 |
|
Axel Rosén |
1999 |
LIDINGÖ SK |
26.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
26.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
6 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
26.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
7 |
|
Max Sundberg |
1999 |
VÄSBY SS |
26.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
8 |
|
Erik Lööw |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
26.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
1 |
|
Robert Hellberg |
2001 |
SÖDERTÄLJE |
25.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
2 |
|
Henry Kerman |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
25.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
3 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
VÄSBY SS |
25.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
25.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
5 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
SÖDERTÄLJE |
25.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
6 |
|
Tor Selander |
2002 |
SKK |
25.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
7 |
|
Troy Kroonder |
2003 |
SK NEPTUN |
25.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
8 |
|
Dexter Dalsgaard |
2001 |
SK NEPTUN |
25.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
1 |
|
Simon Brandt |
2000 |
VÄSBY SS |
25.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
2 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
VÄSBY SS |
24.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
3 |
|
Daniel Kertes |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
23.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Robin Hanson |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
22.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
5 |
|
Olle Sköld |
1999 |
TYRESÖ SS |
23.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
6 |
|
Martin Nilsson |
1993 |
SPIF SF |
23.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
7 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
TUREBERG |
25.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
8 |
|
Martin Magnusson |
1995 |
TÄBY SIM |
25.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 14:48:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|