Startliste for Aarhus Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | Bjerg Tobias B. | 1998 | AGF | 9807AC | 50 m | 23.09 | |
2 | Julius Jesper Stilling | 1993 | AGF | 9315AO | 50 m | 24.33 | |
3 | Rasmussen Nicklas | 1997 | AGF | 9799AR | 50 m | 24.43 | |
4 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 24.61 | |
5 | Frederiksen Emil Kamuk | 1995 | AGF | 9511AJ | 50 m | 24.70 | |
6 | Kirkegaard Mikkel | 1999 | SILKEBORG | 9939AI | 50 m | 24.86 | |
7 | Frølund Oliver | 2001 | SILKEBORG | 0133AL | 50 m | 25.02 | |
8 | Dalby Ralf | 1995 | AGF | 9547AB | 50 m | 25.20 | |
9 | Jørgensen Rasmus | 1996 | AGF | 9615AP | 50 m | 25.24 | |
10 | Frederiksen Jacob F. | 1999 | SILKEBORG | 9951AN | 50 m | 25.30 | |
11 | Hjort Anton Borg | 2000 | AAS | 0065AO | 50 m | 25.39 | |
12 | Lindholm Oskar | 2001 | AAS | 0153AF | 50 m | 25.51 | |
13 | Jeppesen Simon B. | 1997 | AGF | 9741AQ | 50 m | 25.73 | |
14 | Hougaard Andreas | 2000 | AGF | 0007AO | 50 m | 25.92 | |
15 | Vestergaard Anders | 2001 | AALBORG | 0121AJ | 50 m | 26.09 | |
16 | Jürgense Sebastian Møller | 2001 | ODDER | 0141AB | 50 m | 26.26 | |
17 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 50 m | 26.38 | |
18 | Riisgaard Jens | 2000 | SILKEBORG | 0029AB | 50 m | 26.49 | |
19 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 26.63 | |
20 | Nørgaard Rune | 2000 | AALBORG | 0097AF | 50 m | 26.70 | |
21 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 50 m | 26.75 | |
22 | Frost Hjalte Lillevik | 2001 | S 68 | 0189AL | 50 m | 26.89 | |
23 | Basha Ehab | 2000 | AGF | 0069AU | 50 m | 27.14 | |
24 | Ancker Magnus V. | 2001 | AGF | 0163AL | 50 m | 27.24 | |
25 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 50 m | 27.28 | |
26 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 50 m | 27.32 | |
27 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 27.51 | |
28 | Hovmark Christian | 2001 | THISTED | 0155AF | 50 m | 27.63 | |
29 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 27.68 | |
30 | Michaelsen Frederik P. | 2003 | S 68 | 0329AO | 50 m | 27.83 | |
31 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 50 m | 27.97 | |
32 | Penne Hugo | 1996 | AGF | 50 m | 28.00 | ||
33 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 28.01 | |
34 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 28.33 | |
35 | Falk Malte Lyck | 2003 | DELTA | 0337AR | 50 m | 28.42 | |
36 | Jensen Christoffer Juul | 2001 | S 68 | 0101AS | 50 m | 28.43 | |
37 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 28.48 | |
38 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 28.70 | |
39 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 50 m | 28.77 | |
40 | Egholm Jeppe | 2003 | S 68 | 0331AP | 50 m | 28.78 | |
41 | Teuchler Mathias | 2000 | DELTA | 0009AU | 50 m | 28.91 | |
42 | Stilling Mikkel | 2003 | THISTED | 0347AO | 50 m | 28.92 | |
43 | Drewsen Joakim Kopp | 2000 | S 68 | 0059AQ | 50 m | 28.93 | |
44 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 50 m | 29.37 | |
45 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 50 m | 29.40 | |
46 | Sørensen Erik Ellemose | 2002 | GRINDSTED | 0269AQ | 50 m | 29.50 | |
47 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 50 m | 29.53 | |
48 | Sanggaard Anders | 2005 | AGF | 0519AH | 50 m | 29.93 | |
49 | Søgaard Magnus | 2003 | SILKEBORG | 0315AN | 50 m | 30.04 | |
50 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 50 m | 30.05 | |
51 | Mølgaard Mikkel | 2003 | SILKEBORG | 0333AQ | 50 m | 30.15 | |
52 | Hansen Markus Friis | 2003 | SOLBJERG | 50 m | 30.80 | ||
53 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 50 m | 30.83 | |
54 | Rijkhoff Joost | 2004 | AALBORG | 0499AB | 50 m | 30.84 | |
55 | Riisgaard Jakob | 2003 | SILKEBORG | 0309AA | 50 m | 30.92 | |
56 | Jeppesen Jacob Emil | 2003 | AAS | 0353AH | 50 m | 31.00 | |
57 | Faarup Frederik Bols | 2003 | SOLBJERG | 50 m | 31.12 | ||
58 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 50 m | 31.14 | |
59 | Lehmann Sebastian B | 2004 | AALBORG | 0439AF | 50 m | 31.46 | |
60 | Vittrup Mads | 2003 | SOLBJERG | 50 m | 31.48 | ||
61 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | AAS | 0329AG | 50 m | 31.53 | |
62 | Larsen Nicklas Rossau | 2005 | SILKEBORG | 0529AI | 50 m | 32.39 | |
63 | Brinck Mikkel | 2003 | ÅRHUS 1900 | 0313AQ | 50 m | 32.61 | |
64 | Degn Valdemar | 2004 | ODDER | 0417AJ | 50 m | 32.81 | |
65 | Faarup Philllip Bols | 2004 | SOLBJERG | 50 m | 33.19 | ||
66 | Mejdahl Jens | 2003 | AALBORG | 0327AR | 50 m | 33.23 | |
67 | Lasthein Oscar Hove | 2004 | AAS | 0405AR | 50 m | 33.49 | |
68 | Le Daniel Marcus | 2006 | ÅRHUS 1900 | 0699AF | 50 m | 33.91 | |
69 | Blaabjerg Anton Saltoft | 2003 | IHF | 0303AQ | 50 m | 34.57 | |
70 | Seneca Villads | 2006 | AGF | 0637AH | 50 m | 35.39 | |
71 | Skorstengaard Jakob | 2003 | DELTA | 0371AS | 50 m | 35.95 | |
72 | Nielsen Mads Halfdan | 2004 | AAS | 0491AP | 50 m | 37.20 | |
73 | Thomsen Christian Damborg | 2005 | DELTA | 0503AG | 50 m | 37.35 | |
74 | Jervidalo Johannes | 2006 | ÅRHUS 1900 | 0653AG | 50 m | 37.40 | |
75 | Rasmussen Anton | 2006 | AAS | 0655AM | 50 m | 38.81 | |
76 | Gallacher Simon | 2005 | AAS | 0569AN | 50 m | 38.91 | |
77 | Mumm August | 2006 | AAS | 0639AO | 50 m | 39.28 | |
78 | Skov Karl-Wilhelm | 2005 | ÅRHUS 1900 | 50 m | 41.18 | ||
79 | Schau Sylvester E. | 2006 | ÅRHUS 1900 | 50 m | 43.49 | ||
80 | Bayer Karl-Emil Porsgaard | 2007 | AGF | 0785AK | 50 m | 44.08 | |
81 | Rohde Viggo | 2008 | AGF | 0739AK | 50 m | 44.67 | |
82 | Schou Jens | 2005 | DELTA | 0573AO | 50 m | 44.91 | |
83 | Fancello Simon | 2006 | AAS | 0685AI | 50 m | 48.97 | |
84 | Nielsen Andreas Lindgaard | 2005 | HEI | 0515AP | 50 m | ||
85 | Frederiksen Carl H. | 2009 | AGF | 50 m | |||
86 | Yde Oskar | 2009 | AGF | 50 m | |||
87 | Aakjær Victor Langberg | 2008 | AGF | 50 m | |||
88 | Odgaard Elmander Joaquin Pajuelo | 2007 | SOLBJERG | 50 m | |||
89 | Hoffmeyer Albert | 2008 | AGF | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:28 |