Startliste for Aarhus Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Aarhus Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
07:36 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer |
Indledende (11) |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
254 |
3 |
Cecilie Do |
2004 |
0416BC |
IHF |
|
50m |
|
345 |
4 |
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
0676AV |
AGF |
|
50m |
|
349 |
5 |
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
AGF |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Freja Brendstrup |
2005 |
0512AV |
IHF |
|
50m |
|
351 |
2 |
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
AGF |
|
50m |
|
347 |
3 |
Katinka Folke Jensen |
2007 |
0764AS |
AGF |
|
50m |
|
333 |
4 |
Mathilde N. Drud |
2004 |
0444AY |
AGF |
|
50m |
4:09.78 |
208 |
5 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
9872BE |
AAS |
|
50m |
4:32.21 |
255 |
6 |
Smilla Brovst Steffensen |
2005 |
0502AV |
IHF |
|
50m |
|
339 |
7 |
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
0666AV |
AGF |
|
50m |
|
417 |
8 |
Stine Østergaard Jensen |
2006 |
|
SOLBJERG |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Anna Ancker |
2006 |
0692AI |
AAS |
|
50m |
3:31.31 |
242 |
2 |
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
AAS |
|
50m |
3:29.54 |
363 |
3 |
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
AGF |
|
50m |
3:27.47 |
184 |
4 |
Asta Kofod Nielsen |
2003 |
0356BB |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
3:25.37 |
206 |
5 |
Sophie Hougaard |
2006 |
0626AP |
AAS |
|
50m |
3:26.31 |
204 |
6 |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
AAS |
|
50m |
3:28.18 |
290 |
7 |
Mille Lindeblad |
2005 |
0512AU |
DELTA |
|
50m |
3:31.07 |
36 |
8 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
0754AM |
HEI |
|
50m |
3:35.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
1 |
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
0662AG |
AAS |
|
50m |
3:22.14 |
202 |
2 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
AAS |
|
50m |
3:17.46 |
225 |
3 |
Liv Juhl Jensen |
2005 |
0566AI |
AAS |
|
50m |
3:15.31 |
280 |
4 |
Ditte Hansen |
2003 |
0398BE |
DELTA |
|
50m |
3:12.93 |
232 |
5 |
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
AAS |
|
50m |
3:12.95 |
97 |
6 |
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
0648AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
3:17.30 |
350 |
7 |
Orchide Kiyani |
2003 |
0334AX |
AGF |
|
50m |
3:21.44 |
188 |
8 |
Lea Wallén |
2005 |
0556AP |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
3:22.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
294 |
1 |
Victoria Richards |
2005 |
0548AP |
DELTA |
|
50m |
3:11.33 |
285 |
2 |
Mathilde Jensen |
2003 |
0398AY |
DELTA |
|
50m |
3:07.57 |
293 |
3 |
Frederikke Riber |
2005 |
0598AP |
DELTA |
|
50m |
3:04.85 |
292 |
4 |
Mathilde Linnet Nørgaard |
2005 |
0542AQ |
DELTA |
|
50m |
3:02.00 |
235 |
5 |
Emmalina Long |
2004 |
0422AM |
AAS |
|
50m |
3:02.82 |
100 |
6 |
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
3:05.68 |
355 |
7 |
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
AGF |
|
50m |
3:08.63 |
39 |
8 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
HEI |
|
50m |
3:12.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
ODDER |
|
50m |
3:00.09 |
336 |
2 |
Lucia Ruiz Gadegaard |
2006 |
0638AC |
AGF |
|
50m |
2:58.54 |
342 |
3 |
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
AGF |
|
50m |
2:57.58 |
331 |
4 |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
AGF |
|
50m |
2:57.31 |
388 |
5 |
Emma Jensen |
2003 |
0322AT |
S 68 |
|
50m |
2:57.37 |
106 |
6 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:57.86 |
156 |
7 |
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
AALBORG |
|
50m |
3:00.07 |
335 |
8 |
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
AGF |
|
50m |
3:00.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
452 |
1 |
Mathilde Østergaard |
2004 |
0484AE |
GRINDSTED |
|
50m |
2:52.44 |
140 |
2 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
0678AO |
AALBORG |
|
50m |
2:50.37 |
144 |
3 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
50m |
2:49.75 |
162 |
4 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
50m |
2:47.97 |
408 |
5 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
0296AN |
S 68 |
|
50m |
2:48.99 |
391 |
6 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
S 68 |
|
50m |
2:50.15 |
99 |
7 |
Pernille Nedergaard |
2004 |
0414AU |
SILKEBORG |
|
50m |
2:50.70 |
89 |
8 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
50m |
2:52.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
50m |
2:45.93 |
236 |
2 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
AAS |
|
50m |
2:44.88 |
61 |
3 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
ODDER |
|
50m |
2:44.02 |
125 |
4 |
Mathilde Bager |
2005 |
0524AN |
AALBORG |
|
50m |
2:42.45 |
95 |
5 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:43.34 |
120 |
6 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
2:44.45 |
114 |
7 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
2:45.11 |
344 |
8 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
AGF |
|
50m |
2:47.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
AALBORG |
|
50m |
2:41.39 |
148 |
2 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
AALBORG |
|
50m |
2:35.95 |
323 |
3 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AGF |
|
50m |
2:34.01 |
161 |
4 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
2:29.03 |
128 |
5 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
50m |
2:30.67 |
359 |
6 |
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
AGF |
|
50m |
2:35.04 |
231 |
7 |
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
AAS |
|
50m |
2:38.42 |
172 |
8 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
50m |
2:42.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
0404AP |
AALBORG |
|
50m |
2:41.37 |
215 |
2 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
AAS |
|
50m |
2:35.51 |
338 |
3 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
50m |
2:33.66 |
53 |
4 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
2:28.00 |
169 |
5 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
50m |
2:29.68 |
322 |
6 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
0076AQ |
AGF |
|
50m |
2:34.46 |
163 |
7 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
50m |
2:37.70 |
145 |
8 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
50m |
2:42.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
50m |
2:40.68 |
252 |
2 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
AAS |
|
50m |
2:35.16 |
76 |
3 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
2:32.02 |
318 |
4 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
AGF |
|
50m |
2:24.65 |
126 |
5 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
2:29.36 |
218 |
6 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
AAS |
|
50m |
2:34.18 |
166 |
7 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
2:37.43 |
134 |
8 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
AALBORG |
|
50m |
2:42.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
07:36 |
|