Program for Sum-Sim (50m) 2018
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Bröstsim Pojkar |
|
|
|
|
|
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Martin Schön 1:10.05 |
|
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Erik Stensson 1:07.52 |
|
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Emil Hassling 1:04.90 |
|
14 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:11.19 |
|
|
878 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
|
|
|
|
2 |
708 |
|
August Eriksson |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AC3104 |
50m |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
3 |
673 |
|
Malte Söderberg |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AL1904 |
50m |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
372 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
1:13.76 |
|
|
|
|
|
5 |
5 |
|
Daniel Ruijs |
Borlänge Simsällskap |
2004 |
AE5504 |
50m |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
6 |
113 |
|
Alan Jovic |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AG5904 |
50m |
1:15.19 |
|
|
|
|
|
7 |
304 |
|
Gustav Edlund |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AG7504 |
50m |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
8 |
174 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
9 |
423 |
|
Alvin Välkki |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
1:15.71 |
|
|
|
2004 |
AE3504 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
37 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
1:15.90 |
|
|
|
|
|
11 |
825 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
12 |
225 |
|
Hannes Wrenne |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AC4304 |
50m |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
13 |
898 |
|
Aron Persson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AM4504 |
50m |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
14 |
192 |
|
Anton Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50m |
1:16.53 |
|
|
|
2005 |
AA2105 |
|
|
|
|
15 |
439 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
50m |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
16 |
511 |
|
Noah Malmgren |
S71 |
2004 |
AB2704 |
50m |
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
359 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
50m |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
18 |
188 |
|
Gabriel Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AT2504 |
50m |
1:17.51 |
|
|
|
|
|
19 |
996 |
|
Vincent Hua |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AS2704 |
50m |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
498 |
|
Jakob Lindskoug |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AN8704 |
50m |
1:17.67 |
|
|
|
|
|
21 |
772 |
|
Iyas Kalash |
Umeå Simsällskap |
2004 |
AO4304 |
50m |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
22 |
981 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
23 |
22 |
|
Kevin Söderqvist |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AF9704 |
50m |
1:17.85 |
|
|
|
|
|
24 |
750 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
25 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
1:18.06 |
|
|
114 |
|
Adam Juliusson |
2004 |
AG4904 |
|
|
|
|
26 |
475 |
|
Nikola Petrovic |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2004 |
AF5704 |
50m |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
339 |
|
Magnus Lindström |
Luleå Simsällskap |
|
|
50m |
1:18.25 |
|
|
|
2004 |
AA4104 |
|
|
|
|
28 |
667 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
50m |
1:18.61 |
|
|
|
|
|
29 |
957 |
|
Elias Robertsson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2004 |
AE8904 |
50m |
1:18.93 |
|
|
|
|
|
30 |
|
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
50m |
1:19.03 |
|
|
2 |
|
Ville Seppälä |
2004 |
AO0304 |
|
|
|
|
31 |
826 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
32 |
583 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
971 |
|
Max Ringström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA8304 |
50m |
1:19.50 |
|
|
|
|
|
34 |
259 |
|
Alexander Johansson |
Kungsbacka Simsällskap |
2004 |
AV1504 |
50m |
1:19.50 |
|
|
|
|
|
35 |
571 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
36 |
172 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
1:19.54 |
|
|
|
|
|
37 |
249 |
|
Olle Pettersson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AJ1304 |
50m |
1:19.57 |
|
|
|
|
|
38 |
997 |
|
Anthon Huasson |
Ringsjö Simklubb |
|
|
50m |
1:19.57 |
|
|
|
2004 |
AO2304 |
|
|
|
|
39 |
980 |
|
Axel Lewander |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AI7304 |
50m |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
40 |
657 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
50m |
1:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
448 |
|
Hjalmar Mueller |
Simklubben Neptun |
2004 |
AR8104 |
50m |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
42 |
850 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
1:20.03 |
|
|
|
|
|
43 |
792 |
|
Malte Almqvist |
Föreningen Varberg Sim |
2004 |
AB9904 |
50m |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
912 |
|
Axel Vaide |
Ängelholms Simsällskap |
2005 |
AB2705 |
50m |
1:20.95 |
|
|
|
|
|
7, 100m Bröstsim Pojkar - 15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
321 |
|
Sebastian Wolff |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
BA8703 |
50m |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
50m |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
3 |
664 |
|
Jakub Majta |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AV9703 |
50m |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
4 |
580 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AU6103 |
50m |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
554 |
|
Lukas Malmström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AF5303 |
50m |
1:10.75 |
|
|
|
|
|
6 |
404 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
1:10.85 |
|
|
|
|
|
7 |
640 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
50m |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
8 |
814 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
50m |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
9 |
263 |
|
Filip Cederholm |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AI0303 |
50m |
1:12.56 |
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
1:13.17 |
|
|
106 |
|
Kalle Edelhamre |
2003 |
AI3303 |
|
|
|
|
11 |
201 |
|
Job Sanders |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AF2703 |
50m |
1:13.20 |
|
|
|
|
|
12 |
748 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
570 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
1:14.16 |
|
|
|
|
|
14 |
619 |
|
Jonathan Nilsson |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD5103 |
50m |
1:14.20 |
|
|
|
|
|
15 |
63 |
|
Melker Rosengren |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AR1903 |
50m |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
16 |
809 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
17 |
573 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
18 |
409 |
|
Måns Evertsson |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
1:14.71 |
|
|
|
2003 |
AR2103 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
126 |
|
Vlad Lupu |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AF8703 |
50m |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
20 |
907 |
|
Wilmer Ingvarsson |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AA1903 |
50m |
1:15.32 |
|
|
|
|
|
21 |
36 |
|
Alex Ly |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AE6103 |
50m |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
22 |
420 |
|
Marcus Sundblad |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
AF4103 |
50m |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
538 |
|
Felix Wrakén |
Simklubben S 02 |
2003 |
AB8903 |
50m |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
24 |
983 |
|
Hugo Seemann |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AT0703 |
50m |
1:15.54 |
|
|
|
|
|
25 |
119 |
|
Oliver Kock |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AK1903 |
50m |
1:15.66 |
|
|
|
|
|
26 |
244 |
|
Simon Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA1703 |
50m |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
27 |
241 |
|
Niels Kwant |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AI6103 |
50m |
1:15.88 |
|
|
|
|
|
28 |
|
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
1:16.39 |
|
|
419 |
|
Karl Skogsberg |
2003 |
AF2103 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
537 |
|
Vide Troberg Eskola |
Simklubben S 02 |
2003 |
AN3303 |
50m |
1:17.12 |
|
|
|
|
|
30 |
240 |
|
William Bevréus |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
50m |
1:17.30 |
|
|
|
2003 |
AA5703 |
|
|
|
|
31 |
536 |
|
Maximus Murray |
Simklubben S 02 |
2003 |
AB0903 |
50m |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
32 |
384 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
50m |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
7, 100m Bröstsim Pojkar - 16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
128 |
|
August Mathisen |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AF5901 |
50m |
1:05.95 |
|
|
|
|
|
2 |
864 |
|
Edvin Torlakovic |
Västerviks Simsällskap |
2001 |
AG5301 |
50m |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
3 |
827 |
|
Erik Stensson |
Värnamo Simsällskap |
|
|
50m |
1:07.52 |
|
|
|
2002 |
AC2902 |
|
|
|
|
4 |
364 |
|
Gustav Englund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AO6701 |
50m |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
5 |
730 |
|
Julius Gustavsson |
Täby Sim |
2002 |
AD0102 |
50m |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:08.46 |
|
|
367 |
|
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
|
|
|
|
7 |
899 |
|
Gustaf Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AJ4301 |
50m |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
8 |
954 |
|
Oskar Gustafson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2002 |
AE1302 |
50m |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
671 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
50m |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
10 |
653 |
|
Markus Charlton |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AD7701 |
50m |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
11 |
900 |
|
Max Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AE9501 |
50m |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
12 |
942 |
|
Leonardo Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AN2902 |
50m |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
13 |
256 |
|
Hampus Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
2001 |
AG7501 |
50m |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
14 |
447 |
|
Morgan Martinsson |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
1:10.25 |
|
|
|
2001 |
AN1701 |
|
|
|
|
15 |
362 |
|
Joaquin Diaz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH4101 |
50m |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
16 |
313 |
|
Nicola Lundqvist |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AM0302 |
50m |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
656 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
1:10.61 |
|
|
|
|
|
18 |
903 |
|
Emil Tikkanen |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD2502 |
50m |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
19 |
566 |
|
Anton Svensson |
Skövde Simsällskap |
2001 |
AR6701 |
50m |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
258 |
|
Richard Ekholm |
Kungsbacka Simsällskap |
2002 |
AV1702 |
50m |
1:10.85 |
|
|
|
|
|
21 |
401 |
|
Elias Persson |
Simsällskapet Mora |
2002 |
AA7502 |
50m |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
22 |
742 |
|
Axel Nordén |
Täby Sim |
2001 |
AO3301 |
50m |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
23 |
840 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
24 |
356 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
50m |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
25 |
|
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
1:11.33 |
|
|
642 |
|
Sebastian Soume |
2001 |
AE2901 |
|
|
|
|
26 |
794 |
|
Jonatan Carlsson |
Föreningen Varberg Sim |
2001 |
AJ6301 |
50m |
1:11.51 |
|
|
|
|
|
27 |
582 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
316 |
|
Ruben Staaf |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AI2702 |
50m |
1:12.09 |
|
|
|
|
|
29 |
720 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
30 |
438 |
|
Dexter Dalsgaard |
Simklubben Neptun |
2001 |
AS0501 |
50m |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
31 |
6 |
|
Birkan Ates |
Simsällskapet Delfin |
2002 |
AD8302 |
50m |
1:12.63 |
|
|
|
|
|
32 |
937 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
33 |
77 |
|
Max Feng |
Föreningen Göteborg Sim |
|
|
50m |
1:12.75 |
|
|
|
2001 |
AR6301 |
|
|
|
|
34 |
205 |
|
Victor Tremblay |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
BA9501 |
50m |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
35 |
407 |
|
Filiph Castillo Karlsson |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2002 |
AO4902 |
50m |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
944 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
1:12.92 |
|
|
|
|
|
37 |
851 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
50m |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
38 |
556 |
|
Lukas Åkerblom |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
1:13.21 |
|
|
|
2002 |
AO2302 |
|
|
|
|
39 |
214 |
|
Carl Lingström |
Kalmar Simsällskap |
2002 |
AN7902 |
50m |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
40 |
887 |
|
Oskar Axandersson |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AN7502 |
50m |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
108 |
|
Daniel Fischer |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AC0302 |
50m |
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-27 10:18:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|