Program för Sum-Sim (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar
|
Final 14 och yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Kiviks Musteri |
|
|
|
|
14 år och yngre: Axel Auer (2003) 59.11 2017 FM: Axel Auer 59.11 |
|
|
|
15 år: Robin Hanson (2001) 56.77 2016 FM: Erik Stensson 58.11 |
|
|
|
16 - 17 år: Albin Lövgren (1999) 55.91 2016 FM: Robin Hanson 56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
693 |
1 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK TRITON |
1:06.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
785 |
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
1:05.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
3 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
MKK |
1:03.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
4 |
|
William Lundblad |
2004 |
HS |
1:02.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
5 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
MASS |
1:02.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
6 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:04.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
708 |
7 |
|
August Eriksson |
2004 |
TUREBERG |
1:05.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
878 |
8 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:06.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Final 15 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
640 |
1 |
|
Erik Lööw |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:01.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
2 |
|
Jacob Söderberg |
2003 |
HS |
1:00.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
3 |
|
David Falk |
2003 |
MKK |
59.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
814 |
4 |
|
Hugo Stenskepp |
2003 |
VELLINGE-N |
59.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
5 |
|
Axel Auer |
2003 |
KARLSKRONA |
59.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
6 |
|
Felix Jedbratt |
2003 |
MASS |
1:00.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
7 |
|
Eric Lundström Silke |
2003 |
NKK |
1:01.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
905 |
8 |
|
Stig Greiner |
2003 |
ÄNGELHOLM |
1:02.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Final 16-17 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
625 |
1 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
SK SYDSIM |
58.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
2 |
|
William Kerman |
2001 |
HS |
58.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
579 |
3 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
58.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
4 |
|
Robin Hanson |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
55.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
827 |
5 |
|
Erik Stensson |
2002 |
VÄRNAMO SS |
57.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
690 |
6 |
|
Joar Modigh |
2001 |
SK TRITON |
58.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
609 |
7 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
SKK |
58.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
815 |
8 |
|
Johannes Strömberg |
2002 |
VELLINGE-N |
59.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-30 12:58:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|