Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer
|
Försök 1 (9), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
|
|
ER: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
|
|
WJ: Rikako Ikee (2000) 25.46 2017-08-26 |
|
|
|
EJ: JEB 25.66 |
|
|
|
NR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
|
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
|
|
SJ: Sarah Sjöström (1993) 25.64 2012-05-22 |
|
|
|
MR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
|
|
FM: Sarah Sjöström (1993) 25.15 |
|
|
|
FJ: Ida Liljeqvist (1999) 27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
GÖTEBORG |
32.94 |
50m |
S14 |
|
|
268 |
3 |
|
Sofia Henell |
1997 |
LASS |
28.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
4 |
|
Ida Lindborg |
1994 |
MKK |
26.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
5 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
SK TRITON |
27.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
6 |
|
Christin Heina |
1996 |
LASS |
28.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
VARBERG PF |
51.42 |
50m |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 2 (9), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
2 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
SÖDERTÖRN |
29.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
3 |
|
Alma Thormalm |
1996 |
JÖNKÖPING |
27.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
4 |
|
Louise Hansson |
1996 |
HS |
26.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
575 |
5 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
VÄSBY SS |
27.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
6 |
|
Linnéa Bielicz |
1994 |
SK LAXEN |
28.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
VARBERG PF |
48.08 |
50m |
S14 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 3 (9), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Isabella Hocanin |
1997 |
ÖSA |
1:17.48 |
50m |
S5 |
|
214 |
2 |
|
Annie Lindström |
1996 |
KSLS |
28.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
484 |
3 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
27.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
507 |
4 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SÖDERTÖRN |
24.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
5 |
|
Rebecka Palm |
1990 |
LASS |
27.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
6 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
SK NEPTUN |
28.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
7 |
|
Josefine Busk |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
44.22 |
50m |
|
|
S14 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 4 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
47.17 |
25m |
S8 - * A 12+ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
47.48 |
50m |
S9 - * 4,12+ |
|
18 |
4 |
|
Felicia Andersson |
2001 |
KOMETERNA |
37.34 |
50m |
S14 |
|
|
17 |
5 |
Lina Nilsson |
2002 |
OSBY SS |
40.70 |
50m |
S14 |
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
Rebecca Löf |
2001 |
ÖSA |
55.55 |
50m |
S14 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 5 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
1 |
|
Alice Müllern |
1998 |
JÖNKÖPING |
29.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
2 |
|
Wilma Johansson |
2001 |
JÖNKÖPING |
29.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
3 |
|
Mellie Wijk |
2002 |
SK LAXEN |
29.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
4 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
SPÅRVÄGEN |
29.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Frida Gustafsson |
2001 |
ESKILSTUNA |
29.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
6 |
|
Cassandra Engback |
1999 |
SÖDERTÖRN |
29.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
7 |
|
Angelina Agrell |
2003 |
HS |
29.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
8 |
|
Linnéa Sandh |
2000 |
JÄRFÄLLA S |
30.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 6 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
1 |
|
Ida Swegmark |
2000 |
MASS |
29.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
478 |
2 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
29.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
3 |
|
Hilda Linné |
2000 |
LASS |
29.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
4 |
|
Miranda Arvidsson |
1998 |
KALMAR SS |
29.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
5 |
|
Vera Fransson |
2001 |
SKÖVDE SS |
29.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
601 |
6 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
29.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
7 |
|
Rebecca Hesslevik |
2000 |
HS |
29.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
577 |
8 |
|
Anna Miram |
1999 |
VÄSBY SS |
29.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 7 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
1 |
|
Wilma Persson |
2001 |
SUNDSVALL |
29.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
2 |
|
Clara Thomasson |
2001 |
HS |
29.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
3 |
|
Linn Rosenius |
2002 |
KARLSKRONA |
29.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
526 |
4 |
|
Klara Hasslin |
2001 |
TROLLHÄTTA |
28.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
421 |
5 |
|
Nikki Brockmar |
1999 |
SKÖVDE SS |
28.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
6 |
|
Matilda Weiler |
1998 |
HS |
29.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
651 |
7 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
TRELLEBORG |
29.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
8 |
|
Stina Lindberg |
2000 |
SK RAN |
29.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 8 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1 |
|
Elin Svärd |
1998 |
FALUN |
28.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
2 |
|
Tilde Morin |
2002 |
SK LAXEN |
28.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
481 |
3 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
28.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
4 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
28.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
5 |
|
Julia Stenhård |
2000 |
HS |
28.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
6 |
|
Alba Forés |
1998 |
MKK |
28.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
7 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
SKK |
28.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
8 |
|
Rebecka Loikala |
2000 |
ESKILSTUNA |
28.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 9 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
1 |
|
Klara Thormalm |
1998 |
JÖNKÖPING |
28.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
485 |
2 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
28.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
622 |
3 |
|
Hanna Rosvall |
2000 |
ÄNGELHOLM |
27.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
4 |
|
Sara Junevik |
2000 |
FALUN |
26.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
621 |
5 |
|
Ida Liljeqvist |
1999 |
ÄNGELHOLM |
26.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
479 |
6 |
|
Rebecka Gustafsson |
1998 |
SÖDERTÄLJE |
28.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
7 |
|
Anna Eriksson |
1999 |
ESKILSTUNA |
28.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
8 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
HS |
28.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-06 19:40:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|